Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

problem s posilovacem???


Kosta1

Recommended Posts

mam 307 HDI z r.2003, asi pred mesicem mi pri prudsi zmene smeru zacal volant klast pomerne velky odpor, je to dost neprijemny. Stava se to hlavne pri serii otoceni volantem na opacne strany, ale ne vzdycky.Uz jsem kvuli tomu byl malem ve skarpe :-) (nakonec to vzdycky zatoci). Mate nekdo nejaky zkusenosti, nevim jestli je to posilovac nebo neco s napravou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Kapalina v servisu dolita, unik nezjisten. Po 3 tydnech jsem to znovu kontroloval a je tam opet minimum. Takze v patek opet mirim do servisu. A abych se nenudil, zacala mi pri jizde poblikavat kontrolka rucni brzdy, vycetl jsem tady, ze pry to funguje i jako ukazatel mnozstvi brzdove kapaliny, takze jestli utika i ta tak budu pekne :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokracovani serialu: Dnes v servisu opet kontrola uniku kapaliny, udajne nikde nic, teda po ceste k prevodce rizeni, na naprave stopy po oleji, uzavreno jako pravdepod. prasklina na hlinikovem obalu rizeni. Chlapi rekli, ze je to prace na 3/4 dne rozebrat rizeni a neni jisty ze neco najdou........... Tak jsem se domluvil na pristi tyden. Jsem docela zvedavej, udajne kdyz to bude praskly, daji to zavarit, nebo budu muset koupit novy rizeni, coz by me docela nas.....

Nekdo nejaky zkusenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No takze v servisu to dopadlo tak, ze napravapod telsem rizeni byla trochu od oleje z posilovace zaflakana, po vyjmuti rizeni, bez znamek poskozeni. Blok natlakovan na 40 atmosfer, bez uniku tlaku. ZAHADA. Tak to cely pretesni, co pujde a uvidime. Mimochodem mam ted jako nahradni auto Lagunu a musim rict, ze 307 je zlaty auto !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zatim mam vyckavaci taktiku, tak uvidim, jestli to potece nebo ne. Ale z podobnych veci, ktery se nekam nalijou a vse se samo opravi, mam docela strach. Nevim jestli to nejak neovlivni vlastnosti te kapaliny v posilovaci a nenadela vic skody nez uzitku. Nicmene diky za typ.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jeste k te Lagune, nejhorsi na ni byly asi sedadla a posed za volantem vubec, nedalo se to idealne nastavit, aspon mne ne. A ten vyhled z auta je taky mizernej. Ale v tom je P307 asi vyjimecnej, je z toho perfektni prehled. Zada me z toho boli jeste ted. :D Jak funguje ten posilovac netusim. Me spis zajima kudy by z nej mohl utikat ten olej. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: DanculD

To ALFWORKS: funguje stale tak isto, akurat ze nieje cerpadlo tahane stale motorom, ale ma elektricke cerpadlo na kvapalinu, ktore bezi, len ked tocis volantom. Tym vlastne setris, pretoze nemas stalu zataz na motore.

Jo a taky to má tu výhodu, že klasické čerpadlo na servo tlačí v závislosit na otáčkách motoru a tohle elektrické v závislosti na rychlosti jízdy. Když jedeš moc pomalu, servo je silnější a naopak když jedeš rychle, tak nepotřebuješ takovou sílu serva, protože tak moc nevytáčíš kola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: milda

Původně zaslal: DanculD

To ALFWORKS: funguje stale tak isto, akurat ze nieje cerpadlo tahane stale motorom, ale ma elektricke cerpadlo na kvapalinu, ktore bezi, len ked tocis volantom. Tym vlastne setris, pretoze nemas stalu zataz na motore.

Jo a taky to má tu výhodu, že klasické čerpadlo na servo tlačí v závislosit na otáčkách motoru a tohle elektrické v závislosti na rychlosti jízdy. Když jedeš moc pomalu, servo je silnější a naopak když jedeš rychle, tak nepotřebuješ takovou sílu serva, protože tak moc nevytáčíš kola.

Super :super presne takto som si predstavoval, ze to funguje... len som otom nebol presvedceny....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...