Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Repase zadni napravy


Peta_V

Recommended Posts

Původně zaslal: oddie

Řekl bych, že tyhle ložiska asi nevyrábí...

Dělá tam můj otec,má možnost nechat vyrobit třeba ložisko na zakázku,dělal mi tak ložisko na ojnici na motorku.Je to firma Timken,tam mají skoro jakékoliv ložisko,na ktery si vzpomeneš.Hodily by se třeba vnější,vnitřní...rozměry,jestli na nich není žádné číslo.:myslim

[upravil dne 22/8/06 michal.doubravsky]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Timken je možná i dělá. Ty ložiska ramen jsou speciály, jehlové, tenký vnější kroužek (ani ne 1mm), vnitřní kroužek nemají vůbec, běhají rovnou po čepu. Zastav se v nějaké prodejně, kde tohle mají, a pohrabej se v katalogu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Čísla téhož od SNR + obrázky najdeš tady, jestli ti to pomůže:

http://www.autobenex.cz/katalog/snr_uloz_zad_naprav/info/index.html

(na 205 je KS 559 00)

Jestli můžu ještě otravovat,tak to jsou teda přímo na 205(ty 559 00)?A ty věcičky kolem k tomu asi taky patří,že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja by som sa do toho nepustal, mal som to iste - kola do A, ked mi spocitali naklady na repas, dal som si radsej priviezt komplet druhu napravu z vraku z francuzska a vyslo ma to podstatne lacnejsie. Mal som tiez stastie, ze bola z podstatne novsieho auta a viezol mi to clovek, ktoremu som mohol doverovat.

Repas napravy je dost nakladny, robil by som ho az vtedy, ak by som si chcel nechat auto az do uplneho konca...(uprimnost)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: argoo

ja by som sa do toho nepustal, mal som to iste - kola do A, ked mi spocitali naklady na repas, dal som si radsej priviezt komplet druhu napravu z vraku z francuzska a vyslo ma to podstatne lacnejsie. Mal som tiez stastie, ze bola z podstatne novsieho auta a viezol mi to clovek, ktoremu som mohol doverovat.

Repas napravy je dost nakladny, robil by som ho az vtedy, ak by som si chcel nechat auto az do uplneho konca...(uprimnost)

Ložiska...budou snad zdarma,čepy mám,nápravnice snad ještě vymačkaná nebude...takže není co řešit :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mělo by to být, ale vždyť se do toho katalogu autobenexu podívej, najdeš to tam. Ty další věci jsou gufera a nějaká příložka, to gufero je samozřejmě potřeba taky, aby tam nelezl bordel.

Co se týče repase vs náprava z vraku: záleží na tom, jaké to auto chcem mít, a kolik s tím ještě hodláme najet. Do nápravy jak do melounu.... nevidíš. Pokud mám auto \"na dojetí\" (což je tedy 205 asi většina), tak stačí vzít jinou. Pokud chci najet třeba do 50tis km, stačí náprava z Příbrami - je celkem levná, a těch cca 50tis tak nějak vydrží. Pokud chci najet 100tis nebo víc, je třeba udělat tu nápravu pořádně - tzn. mít dobrou nápravnici, a použít kvalitní čepy. To se týká především 306 a Partnerů - tedy tak nějak perspektivních aut - ty ještě klidně v řadě případů hodně přes 100tis najezdí, tak je škoda je prasit levnou mizernou repasí...

Co se týče opravy v domácích podmínkách - záleží na stavu té nápravy. Ona je jednoduchá, ba přímo primitivní, ale dost často to zarezne, nebo se vymele to ukončení, a pak je to doma téměř neřešitelné. Se slušným zázemím to ale nic složitého není, spíš jen taková nepříjemná rasovina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

...

Co se týče repase vs náprava z vraku: záleží na tom, jaké to auto chcem mít, a kolik s tím ještě hodláme najet. Do nápravy jak do melounu.... nevidíš. Pokud mám auto \"na dojetí\" (což je tedy 205 asi většina), tak stačí vzít jinou. Pokud chci najet třeba do 50tis km, stačí náprava z Příbrami - je celkem levná, a těch cca 50tis tak nějak vydrží. Pokud chci najet 100tis nebo víc, je třeba udělat tu nápravu pořádně - tzn. mít dobrou nápravnici, a použít kvalitní čepy. To se týká především 306 a Partnerů - tedy tak nějak perspektivních aut - ty ještě klidně v řadě případů hodně přes 100tis najezdí, tak je škoda je prasit levnou mizernou repasí...

Co se týče opravy v domácích podmínkách - záleží na stavu té nápravy. Ona je jednoduchá, ba přímo primitivní, ale dost často to zarezne, nebo se vymele to ukončení, a pak je to doma téměř neřešitelné. Se slušným zázemím to ale nic složitého není, spíš jen taková nepříjemná rasovina.

Já se toho autíčka nehodlám hned tak zbavit.Chci to dát časem do pořádnyho stavu...no prostě udělat z toho krasavce ;) tzn. nechci to jen tak odfláknout!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: michal.doubravsky

Původně zaslal: oddie

...

Co se týče repase vs náprava z vraku: záleží na tom, jaké to auto chcem mít, a kolik s tím ještě hodláme najet. Do nápravy jak do melounu.... nevidíš. Pokud mám auto \"na dojetí\" (což je tedy 205 asi většina), tak stačí vzít jinou. Pokud chci najet třeba do 50tis km, stačí náprava z Příbrami - je celkem levná, a těch cca 50tis tak nějak vydrží. Pokud chci najet 100tis nebo víc, je třeba udělat tu nápravu pořádně - tzn. mít dobrou nápravnici, a použít kvalitní čepy. To se týká především 306 a Partnerů - tedy tak nějak perspektivních aut - ty ještě klidně v řadě případů hodně přes 100tis najezdí, tak je škoda je prasit levnou mizernou repasí...

Co se týče opravy v domácích podmínkách - záleží na stavu té nápravy. Ona je jednoduchá, ba přímo primitivní, ale dost často to zarezne, nebo se vymele to ukončení, a pak je to doma téměř neřešitelné. Se slušným zázemím to ale nic složitého není, spíš jen taková nepříjemná rasovina.

Já se toho autíčka nehodlám hned tak zbavit.Chci to dát časem do pořádnyho stavu...no prostě udělat z toho krasavce ;) tzn. nechci to jen tak odfláknout!

No takovýhle plány mam s autí taky! Akorád to při mojem platu chce trpělivost :D:D:D Je to prostě mazlíček!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dakaros

No takovýhle plány mam s autí taky! Akorád to při mojem platu chce trpělivost :D:D:D Je to prostě mazlíček!

To máš pravdu,hodně to záleží na penězích.A můj \"plat\" studenta =0.:( Někdo může říkat,že vrážet peníze do staryho auta nemá cenu,ale...ja ho mám prostě rád!:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...