Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kde registrovat doménu


Guest MMMMM

Recommended Posts

Prosím jsem začátečník a chtěl bych doménu eu a nevím kde si tu doménu registrovat, u jakého poskytovatele aby neměla doména časté výpadky ale zase aby to nebylo dost drahé, takový zlatý průměr. Chtěl bych tam nainstalovat RS Joomla. Můžete mi doporučit kde si doménu zaplatit.

Díval jsem se na forpsi.com a nevím ajký je rozdíl mezi

doménou

serverhosting

webhosting

Předpokládám že bych potřeboval pouze doménu kam bych si nainstaloval Joomlu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Domena je, ze si koupis napr. www.tvojedomena.cz, cili pravo uzivat a spravovat tuhletu adres

serverhosting: koupis/nebo pronajmes pocitac a umistis je u dane firmy s rychlym pripojenim k netu, a na ten pocitac si das co chces- webovy server atp.

webhosting: firma ti na jejich pocitaci zaridi misto pro webove stranky..s patricnym softwarovym vybavenim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gotrek: Kdyby na to Šimonci tak nekáleli, nebylo by to zlý. Takhle to ale spadá do kategorie levnýho a relativně použitelnýho hostingu (což byl asi účel), ovšem jen dokud se něco nepo... a nepotřebuješ opravdu pomoct.

To samý banan.cz, kde mám teď dvoje stránky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže to s dovolením zrekapituluju...

pokud do toho nechceš vrážet peníze, max. peníze za doménu, tak použij banan.cz nebo pipni.cz - webhosting je tam zdarma. Je to ale služba zdarma, takže to občas nemusí fungovat. Navíc osobně jsem slyšel, že pipni.cz v poslední době nic moc...

pokud do toho chceš trošku vrazit, ale ne zas tak moc, tak se poohlídni po placeném webhostingu, cca 50 Kč měsíčně. Tam už máš jisté garance, co a jak... Osobně (asi mě někteří ukamenujou) bych na tohle doporučil forpsi nebo ten www.cesky-hosting.cz

pokud chceš kvalitu, i za trochu vyšší peníze (100, 200 měsičně) tak doporučuju ignum.

jinak co sem řešil domény, převody atd (viz. com doména p-c atd :-D), tak

forpsi - registrace domen - no problema, levni, kdyz jim zavolas, tak odezvy ihned (měnil jsem glue záznam u domény, do 5 minut to bylo na hlavních DNS serverch). Jejich DNS má ale občas výpadky, takže domény ano, ale možná zvolit jiné DNS. Webhosting atd nevím, mám špatné zkušenosti z před X lety, když tam byl ještě p-c, ale třeba teď už je lepší

active24 - registrace domen - odezvy do 24 hodin, na něco nereagujou vůbec, děs běs! Měl jsem u nich jednu .info doménu a fakt síla... . převod od nich na forpsi mi trval týden!

ignum - u nich hostuje kamarád a ti jsou defakto profíci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu se v tom Ondro motám, koukám na forpsi a ignum,

To jako koupím doménu - za to něco zaplatím a potom musím kazdý měsíc platit za hosting, protože u nich budu mít stránky?

Takže např u forpsi:

Koupím doménu např. ww.neco.eu a každý rok budu platit 219Kč

A potom musím koupit webhosting a ten je dle služby od 19Kč za měsíc tedy na rok mi to celé vyjde na 219+12*19=447Kč asi bez DPH JE TO TAK?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Trochu se v tom Ondro motám, koukám na forpsi a ignum,

To jako koupím doménu - za to něco zaplatím a potom musím kazdý měsíc platit za hosting, protože u nich budu mít stránky?

Takže např u forpsi:

Koupím doménu např. ww.neco.eu a každý rok budu platit 219Kč

A potom musím koupit webhosting a ten je dle služby od 19Kč za měsíc tedy na rok mi to celé vyjde na 219+12*19=447Kč asi bez DPH JE TO TAK?

Přesně tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ajta, tak to mě Ondra nepotěšil s tou informací o příšerných zkušenostech s Active24. Zrovna za půl hodiny se s nimi mám sejít - slibují jakýsi balíček doména+hosting+výroba webovek s redakčním systémem (pochopil jsem to jako že si ty stránky budu moci pak sám upravovat). Prostě přesně to, co někdo jako já, počítačový laik, potřebuje. Ale když jsou jako firma nespolehliví... Ach jo, musím si dát velkej pozor, co budou nabízet. :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, presne tak...

plati se rocni poplatek za domenu

a pak je potreba platit mesicne (resp. rocni fakturou, pak daj treba slevu) jeste za to, ze muzes mit kod obshu tech stranek ulozenej na jejich serveru.

proto treba pipni banan je zdarma - platis rocne za domenu a to umisteni je zdarma... ale neni nic garantovanyho, takze bych radsi platil trea tech +19,- KC (otazkou je, jestli za tech 19 je v tom PHP a Mysql pro ten tvuj redakcni system)

takze:

koupit domenu - asi u forpsi, pac jsou nejlevnejsi a vcelku kvalitni.

nekde umistit obsah - to zalezi na tobe, kolik penez a za jakou kvalitu ses ochoten obetovat.

kdybys potreboval poradit, tak se mi ozvi na mail

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

forpsi doporucuju ke koupeni domeny, na webhosting doporucuju nekoho jineho ;)

u forpsi na druhou stranu ocenuju, ze jim zavolas nebo napises a fakt se ti ozvou a resej, to ocenuju... a ty domeny maj nejlevnejsi a nejlip propracovany, co se tyka administrace domen atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mezi dva nejkvalitnější cenově dostupné hostingy považuju...

http://www.tojeono.cz/ a http://www.cesky-hosting.cz/

nikdy nebyl problém, velice ochotní a vyznají se.

Cena se pohybuje kolem 1070 hosting, eu stojí tuším 420...

ono prostě záleží na tom, co to bude za stránky a jak velkou pěči jim musí webhosting věnovat... :) Vzhledem k tomu, že tam provozuji stránky s denní návštěvností 4000 +- tak se holt ty peníze za to dát musí... :)

pokud se jedná o nějakou prezentaci, není nutné do toho tolik cpát. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...