Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Nelze dotankovat..


Piwec

Recommended Posts

Tak jsem objevil další problém s nádrží...nemůžu do ní natankovat více jak 20litrů..pak už tankovací pistol jen klape, jako že je nádrž plná...co s tím mám dělat???Jinak palivoměr mi pořád ukazuje skoro plnou nádrž,je nejspíše zaseklý plovák... Dík za rady...

[upravil dne 12/8/06 Piwec]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to viděl tak na 20kg čistého heroinu schovaného v nádrži po předchozím majiteli :D Ale teď vážně: Pokud pistol klape, znamená to, že hladina benzínu v nárži dosáhle až k ní, takže chybu hledej u sebe (nádrž + všechno kolem ní). Pokud je palivoměr ok, znamená to, že plovák v nádrži je na svém maximu = další ukazatel, že chyba bude buď v nádrži, nebo v její bezprostřední blízkosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no myslim ze to bude skor tym ako je nadrz riesena a podla mna je na figu riesena tada aspon na 406, to co cvaka este ani nezacnem tankovat nie podla mna problem vyparov alebo zeby bola nadrz plna ale mylsim ze v pistoli je cidlo ktore snima ci nieje v blyzkosti daky predmet alebo teda palivo a potom cvakne takze ked date to viac do nutra asi je tam dake koleno ktore tam robi akoze falosnu hladinu a pumpa vypne preto to treba povytiahnut a nechat tak tankovat, usudzujem to podla toho ked som kupil afto tak som isiel ako neznali tankovat, mal som prazdnu nadrz a cvaklo to len hadam po deci nafty co som tam nalial a nemohol som dotankovat ani za 200k potom az som na to vyzral a povytiahol som ju von...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: kuboSE

ale mylsim ze v pistoli je cidlo ktore snima ci nieje v blyzkosti daky predmet alebo teda palivo a potom cvakne

Nekomplikuj to. Jaký čidlo by to asi mělo být? :nevim

Asi mala kamerka a obsluha u kasy ji sleduje :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

Švára ma Opel Corsu, a když má nádrž prázdnou, zajede pro benzín a načepuje max. 30L. Byl s tím v Oplu na servisu a tam mu sdělili, že plastová nádrž u tohoto modelu se během těch let stářím a působením benzinu prostě a jednoduše scvrkla! no co nadeláš :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem do toho kafrať ale mám takýto nápad. Nemôže byť, že vzduch sa nedostane von z nádrže a preto nepustí tam viac paliva. Mal by tam byť nejaká hadica na odvetranie nádrže cez čo sa dostane do nádrže vzduch pri úbytku paliva a dostane von z nádrže pri doplnení paliva. Keď pozreš nádrž zo spodu vozidla ta aspoň u mojho vozidla prívod paliva do nádrže ide z boku ale na spodnej časti nádrže. Keď hladina paliva v nádrži dosiahne hornú hranu prívodnej hadice paliva tak už cez prívodnú hadicu nevie sa dostať von vzduch a keď odvetracia hadica je ucpaná teda nepriechodná tak viac paliva do nárže sa nedostane. To je všetko a možná, že nemám pravdu ale to je len jeden nápad....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: kuboSE

ale mylsim ze v pistoli je cidlo ktore snima ci nieje v blyzkosti daky predmet alebo teda palivo a potom cvakne

Nekomplikuj to. Jaký čidlo by to asi mělo být? :nevim

no asi ziadne cidlo tam neni jasne mas pravdu a ako to potom vypne????? podla coho zisti ta pupa ze vozidlo je natakovane po okraj???? to som zvedavy co napises...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa
Původně zaslal: kuboSE

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: kuboSE

ale mylsim ze v pistoli je cidlo ktore snima ci nieje v blyzkosti daky predmet alebo teda palivo a potom cvakne

Nekomplikuj to. Jaký čidlo by to asi mělo být? :nevim

no asi ziadne cidlo tam neni jasne mas pravdu a ako to potom vypne????? podla coho zisti ta pupa ze vozidlo je natakovane po okraj???? to som zvedavy co napises...

Každá pistole má odsávání výparů a jakmile pistole nasaje tímto otvorem benzín či naftu tak vypne :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: minimaxa

Původně zaslal: kuboSE

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: kuboSE

ale mylsim ze v pistoli je cidlo ktore snima ci nieje v blyzkosti daky predmet alebo teda palivo a potom cvakne

Nekomplikuj to. Jaký čidlo by to asi mělo být? :nevim

no asi ziadne cidlo tam neni jasne mas pravdu a ako to potom vypne????? podla coho zisti ta pupa ze vozidlo je natakovane po okraj???? to som zvedavy co napises...

Každá pistole má odsávání výparů a jakmile pistole nasaje tímto otvorem benzín či naftu tak vypne :mrk

no dobre ale aj tak to nakoniec zastavi cisdlo ktore to vyhodnoti ne? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

Já myslím že je jedno, jak ten systém nazveme. Každopádně pistole vypne sama po tom, co si cucne tekutiny, buď nahusto nebo jen pěny které se tam tvoří požehnaně :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kuboSE

no dobre ale aj tak to nakoniec zastavi cisdlo ktore to vyhodnoti ne? :D

Psal jsi o čidle v pistoli.

Ne, v pistoli opravdu žádné čidlo není.

Pro čerpání se používá koaxiální hadice, na vstupu hadice je prostup oddělující plyny od kapaliny. (Benzin od par). Další hadicí je prostup připojen na vývěvu. Pistole se vypíná v závislosti na rozdílu tlaků mezi plynnou a kapalinovou částí zařízení (hadice).

Takže žádná elektronika, ale prostá hydraulika.

(toto je pouze nástin, pokud má někdo potřebu mne doplnit, nechť tak učiní) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: kuboSE

no dobre ale aj tak to nakoniec zastavi cisdlo ktore to vyhodnoti ne? :D

Psal jsi o čidle v pistoli.

Ne, v pistoli opravdu žádné čidlo není.

Pro čerpání se používá koaxiální hadice, na vstupu hadice je prostup oddělující plyny od kapaliny. (Benzin od par). Další hadicí je prostup připojen na vývěvu. Pistole se vypíná v závislosti na rozdílu tlaků mezi plynnou a kapalinovou částí zařízení (hadice).

Takže žádná elektronika, ale prostá hydraulika.

(toto je pouze nástin, pokud má někdo potřebu mne doplnit, nechť tak učiní) :)

aha tak dakujem, no uz budem vediet na buduce... :D som proste este len novacik :super
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vy tu riešíte problém s autom alebo technické riešenie vypnutia pištole pri naplnení palivovej nádrže? To čo máte za problém nie je v tankovacej pištole a v naplnení nádrže. Ne berte to za zle ale si myslím, že vyriešenie technickej problematiky tankovacej pištole nepomôže pre daný problém. Pre takúto diskúziu existuje na fórume \"Pokec\".

[upravil dne 11/8/06 ftibor]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: minimaxa

Švára ma Opel Corsu, a když má nádrž prázdnou, zajede pro benzín a načepuje max. 30L. Byl s tím v Oplu na servisu a tam mu sdělili, že plastová nádrž u tohoto modelu se během těch let stářím a působením benzinu prostě a jednoduše scvrkla! no co nadeláš :D

velebnosti to zas bude náká bejkárna ne:o:bojim to se nám teda u corsy sa těch 7let co sme ji měli nestalo:myslim ale tuším že tam ani moc velká nádrž nebyla
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: minimaxa

Švára ma Opel Corsu, a když má nádrž prázdnou, zajede pro benzín a načepuje max. 30L. Byl s tím v Oplu na servisu a tam mu sdělili, že plastová nádrž u tohoto modelu se během těch let stářím a působením benzinu prostě a jednoduše scvrkla! no co nadeláš :D

He he... tak to mě se asi vahou paliva zvětšuje, protože jsem tankoval už 2x 74 - 75 litrů do 70 litrové nádrže a to tam ještě muselo něco být, protože jsem na pumpu dojel po vlastní ose... :D

Ne, v každý manuálu je napsáno, že se objem nádrže lehce mění v závislosti na teplotě. Nevím sice kolik má Corsa nádrž, ale pokud 40 litrů, tak bych těch 30 neviděl jako problém (30 natankuje + 5 tam má + 5 může být míň díky měnícímu se objemu nádrže).

Nicméně tohle neřeší původní problém, takže sorry za menší :xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Gotrek

Původně zaslal: minimaxa

Švára ma Opel Corsu, a když má nádrž prázdnou, zajede pro benzín a načepuje max. 30L. Byl s tím v Oplu na servisu a tam mu sdělili, že plastová nádrž u tohoto modelu se během těch let stářím a působením benzinu prostě a jednoduše scvrkla! no co nadeláš :D

He he... tak to mě se asi vahou paliva zvětšuje, protože jsem tankoval už 2x 74 - 75 litrů do 70 litrové nádrže a to tam ještě muselo něco být, protože jsem na pumpu dojel po vlastní ose... :D

Ne, v každý manuálu je napsáno, že se objem nádrže lehce mění v závislosti na teplotě. Nevím sice kolik má Corsa nádrž, ale pokud 40 litrů, tak bych těch 30 neviděl jako problém (30 natankuje + 5 tam má + 5 může být míň díky měnícímu se objemu nádrže).

Nicméně tohle neřeší původní problém, takže sorry za menší :xvul

A nemůže to bejt taky roztežlivostí kapaliny?V Jaroměři je pumpa kde maj venkovní nádže a to že tam natankuješ o dost víc,než je nádrž je tam běžnej jev.Nebo že by ukzaovalo blbě počítadlo a pumpaři tka šulili,asi by to tady nebylo nic překvapujícího:myslim to je jak já když sem jednou s favoritem koupil 20l a najel na to 30km:bojim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...