Jump to content
Sign in to follow this  
argoo

Diera v nadrzi?

Recommended Posts

Zdravim vsetkych,

po natankovani plnej nadrze do mojej P406 2,0HDI, 2001 zacne tiect nafta zospodu auta. Je to niekde v prednej casti nadrze, ale nie zospodu, tam kde je to viditelne, ale akoby niekde zhora. Robi to aj znamemu na C5.

Kde moze byt ta diera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malypeto podla mňa má pravdu. Pod zadnými sedadlami je prístup k palivomému čerpadlu a k plaváku. To celé drží jedna velká matica z umelej hmoty. Môže byť, že nie je dobre dotiahnutá alebo tesniací krúžok je zlý.

[upravil dne 8/8/06 ftibor]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je to urcite ono.Me to dela to same:(Koupil nove tesneni novou matku a je to to same.Matka mi jde hodne ztuha nejspis pres zavit.Az bude cas tak sundam pro lepsi pristup nadrz a zkusim to poradne dotahnout:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A keď potom niekedy by si potreboval tú matku z nejakého dôvodu (porucha čerpadla alebo snímača hladiny paliva) odskrutkovať potom čo spravíš. Podla mňa je lepšie vymeniť tesniací krúžok alebo pozrieť prečo to nie je tesné. Naozaj je možné, že len je treba dotiahnúť tú velkú maticu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja som tú maticu dal už dole kvôli plaváku a nedal som nový tesniací krúžok len som to dal na volné miesto na pól dňa, aby sa z toho palivo (benzín) odparilo a krúžok sa zmenšil na pôvodný rozmer. Keď som tesniací krúžok vybral tak mal vätší priemer ako matica. Preto píšu v knihe na opravu, že je treba dať nový tesniací krúžok. Keď to mechanicky neni poškodený tak podla mňa je zbytočné dať nový. Tesniací krúžok je z mäkkého materiálu a keď je matica dobre pritiahnutá tak určite dobre tesní. To, že necítiš naftu v kabíne sa nediv lebo ten otvor pod zadným sedadlom je dosť tesne uzavretý.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×