Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

helix blue 62 do 406 rv.2000 ?


kubula77

Recommended Posts

Když se vlezou i do prvních modelů 306ky, tak nevidím důvod, proč by neměly jít do 406. Pravda, na svojí 306 jsem musel seřezat kousek tapecíru, ale na hloubku jsou tam fakt tak akorát. Já myslím, že se nemáš čeho bát, ony Bluečka nejsou nijak zvlášť hluboké, problém bývá spíše právě s jejich šířkou koše. Ale co, to seříznutí tapecíru nebyl žádný problém a po finálním namontování, nejdou žádné úpravy vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V čem se ti zdají horší?

Já je mám taky a při montáži sem nechal na jedné straně origo a na druhé Helixy, pustil CD a bylo to jak nebe a dudy.

Výšky mě taky překvapily že hrají víc než origa (navíc origa mířily nahoru, já je dal na zrcátko a míří k sedadlu) ale při spravným nastavení ekvalizéru hrajou perfektně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj,to je blbost, helixy jsou osvedceny a v tehle cenove relaci jedny z mala skutecne dobre hrajicich repraku. Pockej chvilku,taky je mozny ze ti treba nekudy profukuji ... kamos ma ted v aute titanium mk2 kompa a profukuji mu pod uchytama a zadny basy. Az se tam daji boardy poradny s dobrym rovnym uchycenim tak to bude parada!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po montazi jsem nepoznal rozdil.jsem sice amater ale dobry zvuk jsi predstavuji jinak.mimo peugeota vlastnim toledo rv2000.klasicky vw zvuk.takhle bych chtel aby mi to hralo.helixy tomu nepomohli.a myslim ze radio to utahne levou zadni.mam kombika.pomohli by mi basaky do kasliku v kufru?vlezli by tam tak 20cm v prumeru.do zadniho plata je nechci. to casto vyndavam.diky za vas nazor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kubula77

po montazi jsem nepoznal rozdil.jsem sice amater ale dobry zvuk jsi predstavuji jinak.mimo peugeota vlastnim toledo rv2000.klasicky vw zvuk.takhle bych chtel aby mi to hralo.helixy tomu nepomohli.a myslim ze radio to utahne levou zadni.mam kombika.pomohli by mi basaky do kasliku v kufru?vlezli by tam tak 20cm v prumeru.do zadniho plata je nechci. to casto vyndavam.diky za vas nazor

Ak ti chybaju basy, tak je to urcite chyba v instalacii (alebo v nastaveni ekvalizera :D ). Ako pise MK405, bud mas akusticky skrat, alebo mas zle zapojeny lavy a pravy reprak tak, ze ti hraju v protifaze (jeden reprak je zapojeny + a - OK, na druhom to mas opacne). Najdi si to tu v diskusii, velakrat sa to rozoberalo.

Ak ti chybaju basy a mas iba radio (bez zosika), skus dat dozadu ovaly.

Ak chces subwooferovy box a nemas zosik, musis kupit bud aktivny subik (ktory je napajany samostatne), alebo pasivny, ktory ale musis krmit zosilom.

Vyjadri sa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kubula77

kupuju tubu a radio.necham to odbornikum. bude to stat sice 10tacu ale bude to ok.helixy mam pry zapojene dobre.a opravdu mam pocit ze se zlepsuji.pry mi to ale nestiha radio.dik za nazory

popremyslej nad tou tubou, kup radeji box se zkosenou zadni hranou, je to

1.praktictejci, opres to o sedacku a je to

2.bude to lip hrat protoze je delanej z MDF desky, kdezto tuba ze stlacovanyho papiru

3.nad tim pouvazj maximalne, jestli nebude lepsi koupit nejaky 4 kanalovy zesik+ovaly a dat to na ty helixy, urcite jim udelas sluzbu a ovaly ti vzadu udelaji taky rachot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kubula77

kupuju tubu a radio.necham to odbornikum. bude to stat sice 10tacu ale bude to ok.helixy mam pry zapojene dobre.a opravdu mam pocit ze se zlepsuji.pry mi to ale nestiha radio.dik za nazory

neboj rozehrajou se

odborníku co ti vychválej hafo sraček co prodávaj je spousta

nevím co máš za rádio, ale je to možné pokud je to starší kousek zakladní řady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Větší nesmysl, než, že se repráky musejí rozehrát, jsem ještě neslyšel. :potlesk A že si myslíš, že se zlepšuje jejich zvuk je jenom o tom, že si na něj zvykáš. Ale nechci Ti brát iluze. Mysli si, že se reproduktor \"zajíždí\". :D Jinak Helixy jsou dobrý repra, měl jsem je v 605 a hrály slušně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Petr605

Větší nesmysl, než, že se repráky musejí rozehrát, jsem ještě neslyšel. :potlesk

ajeje už zase:aut kuš :D:D:D když jsem spatřil tvé jméno bylo mi naprosto jasné co tam bude napsáno;)

myslím že debata na toto téma opravdu nemá smysl nebot každej na to máme jíný názor tudíš ti tvůt také brát nebudu, spousta lidí repro rozehrává respektivě jsi jediný koho znám který tvrdí že ne.

ps: nekdo ho rozehraje, někdo si zvykne ale ve finále jsou všichni spokojeni :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

ajeje už zase:aut kuš :D:D:D když jsem spatřil tvé jméno bylo mi naprosto jasné co tam bude napsáno;)

myslím že debata na toto téma opravdu nemá smysl nebot každej na to máme jíný názor tudíš ti tvůt také brát nebudu, spousta lidí repro rozehrává respektivě jsi jediný koho znám který tvrdí že ne.

ps: nekdo ho rozehraje, někdo si zvykne ale ve finále jsou všichni spokojeni :D:D:D

No co, zkusil jsem to. :D:D:D Osvěta nusí bejt. :mrk

A já jsem náhodou tolerantní, co se týče názorů na poslech hudby. Třeba jsem ochotnej uznat rozdíl mezi zvukem elektronkovýho zesilovače a zesilovače tranzistorovýho, i když se nedá žádnej rozdíl změřit a vlastně všechno mluví ve prospěch polovodičů. Taky to je spíš o pocitu. Ale zajíždět reproduktory, to je na mě silný kafe, no. To je zřejmě specialita u autohifi, ne? Nebo se to dělá i jinde?

Ale co, když to někomu pomůže, že si to myslí, tak to nikomu neubližuje. Ale technicky je to neobhajitelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v čem to tkví ti nepovím, ale zase když máš třeba novej woofer tak má celkem tvrdej gumovej závěs a po čase je krásně měkkej takže to muže být v něčem takovém, jinak to může být opravdu jak říkáš záležitost autohifi protože materiál je jinej než u home hifi aby snesl klimatické podínky a výkyv teplot ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že ta pryž stárne je normální a řekl bych že nežádoucí jev. A nemá na to přece vliv, jakou hudbu do toho repráku pouštíš. A navíc u \"wooferu\", tedy reproduktoru na nízké frekvence, který má jenom dunět, na nějakým zvuku vůbec nezáleží.

Když si vzpomenu na ty fotky těch kufrů, kde jsou hloubkový repra namontovaný košem ven z ozvučnice, tak mi vstávají vlasy hrůzou a když někdo v souvislosti s takovou konstrukcí začne mluvit o \"zvuku\", tak mě začne prcek brát.

Zdar. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to by si sa teda cudoval, aky je rozdiel medzi subikom a subikom ;) otocenie subika kosom von z ozvucnice nema vplyv na zvuk, iba musis prepocitat jej objem, ktory sa otocenim zmeni, tot vsjo a potom je to uz iba otazka dizajnu.

BTW - videl si fotky - pocul si ich aj hrat?

Ale ako som si tak cital veselu konverzaciu s mk405, asi ta ako konzervu nepresvedcime :D cus :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...