Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

205 1.1 LOOK


moreli

Recommended Posts

Ahoj, naskytla se mi koupe tohoto auta, za celkem slusny peniz, ted jen doufam ze mi to na 100% vyjde, chtel bych se zeptat na tento model, uplne vse co o nem vite mi prosim napiste (na co si dat bacha,spotreba,chovani na silnici,....), ja o aute nevim nic, jen motor (1,1 benzin) nevim jestli karbec nebo strikacka, automat nebo manual, karoserie, RV,kilometry... snad jen to, ze majitelka predemnou do nej dala katalyzator (to by melo nasvedcovat o tom, ze to je strikacka,ne?) dotaz dve: model LOOK, cim se odlisuje od ostatnich verzi? diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdil jsem v něm přes rok a bylo to moje první auto. Jakej to je rok výroby??? Jestliže je to Look, tak by to mohla bejt nějaká 91,92ka. Jestliže je to New Look, tak 94 a výš. Bude to stříkačka

Je to docela živý autíčko, na dálnici dá 140 ale už ho musíš točit. Jakmile do něj ale šoupneš dva, tři lidi, tak je to takovej lenoch. Jinak je to docela holá verze, ta nejchudší jezdící na 13tkách kolech, šíře tak 155. Já jsem si spoustu věcí v něm předělával a dával doplňky z GTI, ale to záleží už na Tobě.

Při koupi si dej bacha jestli to nebylo bouraný, jestli neni v háji zadní náprava (kola by byly do tvaru písmene A), koukni na kastli - koroze, omrkni si kotouče, hlavně ho projeď. Může mít mouchy, ale pak se od toho odvíjí cena. Co se týče spotřeby, jezdí kolem 6 litrů ve městě, někdy jsem se s ním dostal i pod šest. Bude to manuál. Co na tomhle autě motorově odchází je potenciometr, auto se pak chová divně, ztrácí tah, škube. Není to žádná špička, takže na něj seženeš docela levný díly (ve srovnání s verzí GTI). Já měl pětidvíčko a občas se docela hodilo.

Uděl jsem na něm nějaký úpravy, středový výdechy větrání, litý kola origo GTI - i když při naložení trošku vzadu škrtaj, měl jsem anatomický sedačky z GTI.

Katalyzátor měly Looky normálně.

Když tak se ptej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: moreli

zase takovej technickej antitalent nejsem, par autama jsem uz jel, ze to bude liny, s tim pocitam,ale pro studenta dobry, technicky stav moc posuzovat nemuzu :( auto bude dovezeno z Nemecka cena 100-150E samozrejme s prihlasitelnym TP

já sem s ním taky jezdil přez rok,měl sem teda new looka a uplně zas tak línej na to že to je 1,1 mě to nepřišlo,jelo to líp než fobie 1,4mpi a dalo se s ním uhánět i přez 170,spotřeba taky parádní,pojistka též,ale záleží na stavu;)

[upravil dne 4/8/06 Crack]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestliže pojedeš ve třech čtyřech lidech, tak to líný je. Vozil jsem s tím lidi na vejšku do Liberce. Uhánět 170 se samozřejmě dá, ale musíš to točit a letět aspoň z mírnýho padáku - teda aspoň u Looka, u New Look nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vertex

Jestliže pojedeš ve třech čtyřech lidech, tak to líný je. Vozil jsem s tím lidi na vejšku do Liberce. Uhánět 170 se samozřejmě dá, ale musíš to točit a letět aspoň z mírnýho padáku - teda aspoň u Looka, u New Look nevím

New lokk a look je jen rozdíl ve výbavě a roku výroby,motor a převodovka je uplně stejná.170 z kopce jet nemusíš i po rovině to jelo 175 z kopce ještě víc,ale to se nepočítá.Já s tím jezdil do školy,kámoš do práce a když tam dáš lidi tak to jede líně akorát do kopce a na pružnost jinak je to skoro furt stejný,ale to dělá asi ta převodovka.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Ahojte, četl jsem vyčerpávající odpověď Vertexe na úvodní dotaz a rád bych od uživatelů dalších 205 1.1 věděl, jak jsou s tímto vozem spokojeni (spotřeba, poruchovost, jízdní vlastnosti atd.).

Známý by měl během dvou měsíců jednu pořídit s tím, že mi ji po dalších pár měsících prodá. Ještě jsem ji neviděl, ale prý je to 3D, r.v. asi 91, snad zlatá nebo stříbrná metla a je v suprovym stavu (stojí víceméně v garáži), tak jsem na ni zvědav. Kupuje ji za cenovku cca 10tKč, což je myslím dost solidní.

Díky za ohlasy...

[upravil dne 19/3/2007 Dundee]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak spotřeba když je všechno ok tak kolem 6 litrů a když na to trochu šlapeš,což s více jak dvěma pasažérama musíš, sem se nedostal přez 7,5. auto mám 3a půl roku a už sem do něj nasypal asi 25000, poloosy čepy brzdy rozvody zadní náprava atd. ale sem s nim naprosto spokojenej. neznám jiný 16 let starý auto s 1,1, který by točilo 7000 a jelo 100 na dvojku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já si ho koupil 12/2006 a je to r.v. 1990.

Co se týče línosti, jede daleko líp jak Fabia 1,2HTP nebo 1,4MPI, těm to natřeš kdy budeš chtít. Dvojka jede fakt klidně kilo a když dáš za 3 furt cejtíš zátah. Je to obdivuhodný na ten obsah, když vezmu v úvahu nové malé vozy okolo 250 000, není mu co do stránky akcelerace vyčítat. Stejný motory dostávalo i AX od Citroenu a to prej lítá ještě líp (ale mě se moc nelíbí, navíc jaksi chybí lev, i když je to koncernový....:D

Kdyby byla náhodou vysoká spotřeba- jezdil jsem i za 8,3 po městě s lechtáním plynu..tak kup nový čidlo na teplotu vody- AUTOKELLY cca 180Kč a je po problému. Když je tohle čidlo v háji, poznáš to podle toho, že se auto při rozjezdu trochu \"uchlastává\" a nechce jet tak přesvědčivě, jako kdybys měl za sebou naloženej přívěs, ale ve vyšších otáčkách nepoznáš rozdíl. Teď jsem měl spotřebu na dálku 4litry, jel jsem výletně mezi 70-90km/h ve dvou lidech a asi 50kg zavazadel, podotýkám že bylo vedro jak v peci a auto na zimákách který sami o sobě maj solidní odpor..

Kamarád jezdí za 6,4- 6,8 ve městě se stejným autem i motorem, ale nežinýruje se šlapat na plyn a podle mého názoru řadí na Francouzskou převodovku dost krutě rychle a ona mu to taky dává patřičně najevo. (To bohužel nevyřešili ani u stávající 207 GT(I) kde v testech taky kritizovali převodovku, která by u sportovně laděného vozu mohla snést rychlejší řazení).

Jinak do auta jsem sice nějaký peníz nasypal,ale převážně jsem kupoval originální díly a nebo repliky,když nebylo zbytí a počítám s tím že se na ty opravené věci nebude muset sáhnout.

Pozor na netěsnost hlavy a olejové vany, taky často (i u mne) uchcává převodovka.

Ceny ND jsou oproti ostatním podstatně nižší.:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatim díky a přidávejte i další :D

jarajarda: Tu fintu s teplotním čidlem znám z Golfa, tam jsem do motoru nasypal cca 5tis, než jsem se dostal k tomu čidlu ;) Co se týče netěsnosti motoru a převodovky- 405 má motor zezadu černej od oleje (ventilový víko), ale zbytek suchej, tak počítám s tim, že ta 205 na tom nebude líp. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak malá oprava, dneska jsem tankoval a jezdím za 7,9 město s lehkou nohou, 1/4 dálka. Docela pecka. Vsichni jezděj okolo 6 a jen to moje potřebuje i předkrm :( Už vážně nevím co s tim:bojim Já se z toho zbláznim..

Vyměnil jsem to čidlo a myslel jsem si že bude pokoj. Pokoj je tak maximálně od přesycování,ale kupodivu to žere stejně..:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...