Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

12 měsíců ve stresu


M.a.R.i

Recommended Posts

Tak si jedu natankovat LPG, jsem 80m před koncem obce v průmyslový zóně, rovná široká silnice (jezdím tu 5xdenně), tak zrychluju a už mě má na mušce schovaná fóbie z bradavicí,tak už zpomaluju a jedu krokem, za chvilku modrej majáček a finito. Vyleze postarší policista :bojim a oznamuje mi,že jsem jel 73km/h, na tachometru jsem měl něco přes 60 (ještě sem si nezvyknul,že mám 16\"namísto 14\"), začal sem mluvit o tom,že to není možný, milý policista se podíval na kola a řek mi ať si rozmyslim co říkám,než si to pokazim. Tak sem zklapnul, dostal složenku na 2500,- CZK:roll. Takže teď si budu muset zatraceně dávat rok pozor,abych nepřekročil rychlost o víc jak 20km/h v obci a o 30km/h mimo obec. Stačilo jet o 4km/h míň a mám to za 1000 a bez stresu :grr. Kdyby raději měřili nebezpečný useky! Mám najeto cca 60000km bez nehody a ještě sem nikdy za rychlost nebyl pokutovanej. Nejezdim rychle za každou cenu, na 90 jedu klidně i 50 pokud na to nejsou podmínky, holt mam asi smůlu. Už taky někdo z Vás přišel o klidnou jízdu za volantem?

Moc prosím,jestli by mi někdo vypočítal odchylku tachometru, když mám namísto 185/65/14 205/55/16, už jim nechci dát příležitost k zastavení.

Jsou nějaký nový podmínky při nezaplacení pokuty? Ještě sem nezaplatil 500,- co jsem dostal před rokem a něco a zatím mi nic nepřišlo,ale nevím jak to je teď...

[upravil dne 4.8.2006 M.a.R.i]

[upravil dne 4.8.2006 M.a.R.i]

[upravil dne 4.8.2006 M.a.R.i]

[upravil dne 4.8.2006 M.a.R.i]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo tak to v tom našem kocourkově chodí...v centru před školu by to nepostavili..sice je to tam potřeba ale tam by skoro nikoho nezměřili..joo měřit 50m od konce obce to by jim šlo...prostě bordel nad bordel a ministři prasí jak se jim zlíbí...stydím se že žiju v takovém paskvilu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tomyka

nechce sa mi to prepocitavat , ale zda sa mi ze to bude dost podstatny rozdiel v obvode kolesa :)

...zda sa mi, ze na to ides spravne, ciste teoreticky by mala byt zmena rychlosti priamoumerna zmene obvodu kolesa...

potom :

obvod kolesa 14\" - polomer 17.675 - obvod 2*PI*r = 110.999 cm

obvod kolesa 16\" - polomer 20.2 - obvod 2*PI*r = 125.6 cm

125.6/(110.999/100)=113,154, co je 13,154 %-ny narast obvodu kolesa a tym padom aj rychlosti

Ked chces mozes si do obvodu zapocitat aj pneumatiky, pokial by boli rovnako vysoke, tak to nema ziaden vplyv a najvacsi urcite bude mat ten polomer disku...

:D:aut:papa

pre Tvoj pripad

14+kolesa 65 - obvod = 151.819cm

16+kolesa 55 - obvod = 161,396cm

161,396/(151,819/100) = 106,308 - 6,308%-ny narast rychlosti

pokial sa mylim, poopravte ma pls. ;):aut

[upravil dne 4.8.06 skupko]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady je odkaz na takový přepočet..tak si to tam vypln, je potřeba ale vědět všechny rozměry origo a nového kola...

www.e30.cz/technika/tire.xls

(nevím proč se to nevymodří jako odkaz :/ ještě nastuduju..)

[upravil dne 4/8/2006 ART]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nehlede k tomu ze na vectre mame mit original asi stejne kola ve 14\" jako mas ty a mame tam uplne stejne 16\" i se stejnyma gumama tak ti asi pan policista kecal protoze kdyz sem si nechal na radaru zmerit pri 50km/h na tachacu jsem mel na radaru nejakych bratru 48-50km/h a to berte jako fakt protoze udajne vyrobci vozu davaji uz toleranci ze kdyz mame na tachacu 50km/h a mame seriove kola i gumy tak by tam melo byt asi o 5-7km/h min.. neni to muj vymysl mam to overene od automechanika...

Takze nevim jestli by ti nameril o 13km/h vic..... ale mozne je vsechno na presnost tachometru ma vliv pouziti ruznych dilu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jak ta prumyslova oblast vypada, byly tam podel silnice nejaky baraky - proste zastavene uzemi ? pokud se jedna jen o rovny usek mezi prazdnyma nezastavenyma polema na jehoz konci je cedule s oznacenim konce obce, tak jsi prestupek neudelal, v zakone je totiz ze musi byt splneny zaroven dve podminky - jednak oznaceni obce ceduli a jednak tam musi byt zastavba, pokud baraky nebyly, nemusis jet 50km/h a hadal bych se, vyfotil bych misto kde stali s radarem, situaci na silnici a kolem ni a hajil bych se vyse uvedenym

[upravil dne 4/8/06 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozdil je nejakych 6% do plusu, takze chybu bych hledal trosku jinde... ;)

mimochodem, 73km rikas? to se jeste vejdes do kategorie prekroceni o mene nez 20km, radar ma presnost +-3km, aaaano?

bohuzel, prestupek jsi uznal, takze ted uz je pozde na nejake akce.

co znamena nezaplatil pokutu? pokud jsi uznal prestupek, dostal slozenku a nezaplatil, doporucuji jit na postu a zaplatit. momentalne ma stat vuci tobe pohledavku a casem se o ni prihlasi, nejpozdeji do 3 let. az ti ale prijde upominka, uz to bude drazsi. a kdyz ji vyhodis, casem prijde takovy pan s kufrikem.

2ferry: obavam se, ze tvuj vyklad neni zcela presny. v silnicnim zakone neni samostatna definice zastaveneho uzemi, nicmene lze vychazet z toho ze \"zastavene uzemi, oznacene znackou\" oznacuje prave ta znacka bez ohledu na to, jestli tam pote je rada rodinnych domku, hypermarket, fabrika nebo les.

nicmene jasny a pravne zavazny vyklad se v tomto pripade mame sanci dozvedet pouze pokud se nekdo bude soudit, podobne jako u detektoru radaru a spousty dalsich veci...

co se tyka mereni pred skolou, ja je tam vidam pravidelne. pravda, nevim jak moc deti chodi v jednu rano do skoly, mozna se presunuji z nocni party?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

rozdil je nejakych 6% do plusu, takze chybu bych hledal trosku jinde... ;)

mimochodem, 73km rikas? to se jeste vejdes do kategorie prekroceni o mene nez 20km, radar ma presnost +-3km, aaaano?

bohuzel, prestupek jsi uznal, takze ted uz je pozde na nejake akce.

co znamena nezaplatil pokutu? pokud jsi uznal prestupek, dostal slozenku a nezaplatil, doporucuji jit na postu a zaplatit. momentalne ma stat vuci tobe pohledavku a casem se o ni prihlasi, nejpozdeji do 3 let. az ti ale prijde upominka, uz to bude drazsi. a kdyz ji vyhodis, casem prijde takovy pan s kufrikem.

2ferry: obavam se, ze tvuj vyklad neni zcela presny. v silnicnim zakone neni samostatna definice zastaveneho uzemi, nicmene lze vychazet z toho ze \"zastavene uzemi, oznacene znackou\" oznacuje prave ta znacka bez ohledu na to, jestli tam pote je rada rodinnych domku, hypermarket, fabrika nebo les.

nicmene jasny a pravne zavazny vyklad se v tomto pripade mame sanci dozvedet pouze pokud se nekdo bude soudit, podobne jako u detektoru radaru a spousty dalsich veci...

co se tyka mereni pred skolou, ja je tam vidam pravidelne. pravda, nevim jak moc deti chodi v jednu rano do skoly, mozna se presunuji z nocni party?

Už sem si chtěl rvát vlasy, že sem si to zbytečne zavařil, ale není to tak. Na www.novapravidla.cz je že pokud překročís rychlost o 20km a více v obci, tak je bloková pokuta 2500 a 3 bodíky. Takže stejně kdyby mi odečetli odchylku 3km, tak bych pořád byl na tom stejně a ještě bych ho víc nasral. Ale měl sem nutkání nic nepodepisovat,ale nakonec sem podepsal,když na mě udělal bububu s kolama :mad:.

To ferry: je tam jedna benzína a naproti jedna firma, takže bohužel zastavěná.

To all: Díky všem za přepočty. Vycházelo mi to taky o 6% víc,ale nebyl sem si jistý,tak sem se raději zeptal. Jinak vždycky sem si myslel,že výšku kola spočítám velikost ráfku * 2.54 + profil (což jsou % ze šírky), ale asi se ještě zohledňuje to,že guma dost zalejzá do ráfku :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2boby: nejak jsem si nevsimnul, ze by se driv mohla pri predjizdeni prekracovat rychlost...

a co ma GPS spolecneho s rychlosti? krome toho, ze ji je schopna malymi cisilky ukazovat nekde na displeji, ale kupovat ji kvuli tomu a pak na ni civet? to si radeji zkalibruju tacho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

drive jsi mohl na dobu nezbynte nutnou pro bezpecne predjeti prekrocit maximalni povolenou rychlost

jiste muzes zkalibrovat tacho ale budes ho muse kalibrovat po kazde kdyz das jina kola tedy myslim vestsi mensi nehlede k tomu ze gps ma samozrejme spoustu dalsich vyhod

ktere se ovsem nevztahuji k tomuto tematu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...