Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pneu rok výroby 2002


Xantik

Recommended Posts

Chlapi mám možnost koupit nové zimní pneumatiky za dobrou cenu, jediné úskalí je, že jsou rok výroby 2002. Stane se něco s pneumatikou za čtyři roky, jít do toho nebo si na to vykašlat. Jestli nemůžou být steřelé. Asi to je otázka skladování a to nevím jak byly skladovány.

Dík za názory. :potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Xantik

Chlapi mám možnost koupit nové zimní pneumatiky za dobrou cenu, jediné úskalí je, že jsou rok výroby 2002. Stane se něco s pneumatikou za čtyři roky, jít do toho nebo si na to vykašlat. Jestli nemůžou být steřelé. Asi to je otázka skladování a to nevím jak byly skladovány.

Dík za názory. :potlesk

No záleží za kolik. jestli je cena všech čtyř za cenu jedné nové, šel bych do toho;):super:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jsou to Barum Polaris a jedna je za 765,-Kč, což je celkem dobrá cena. Ale jak byly skladované a v jakým jsou stavu zjistit asi nejde, po je to přes netobchod, takže loterie co by přišlo. Asi jim tam napíšu ať podaj bližší info a stavu. A myslím že deformované nebudou, snad nejsou muly a uměj skladovat pneumatiky když je prodávaj. :papa

[upravil dne 4.8.06 Xantik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodující jsou podmínky skladování. Pokud je pneumatika starší, já osobně se přikláním k názoru že starší pneumatiky při dobrém skladování mají větší dojezd a víc vydrží (guma se odstupem času stabilizuje, vyprchají těkavější látky od výroby).

Datum výroby je uveden na boku pláště, rok a číslo týdne v oválném rámečku.

Je dobré si ohlídat šarži směsi a výrobní závod. Někdy se stane že ti prodejce má snahu vnutit pneu třeba Kléber z Polska a dvě kola ze Španělska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, to máš možná pravdu s tím vyprcháním těkavích látek. Jo a jsou to Barum Polaris, tu dvojku už jsem odmazal. Normálně stojí jedna cca litr.

No já bych stejně vzal jen dvě na předek, v zadu je mám ještě dobrý.

A předpokládám, že z Polska jsou horší jako vše ostatní, je tak??? Jak to odfláknou a šetří na tom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Xantik

Chlapi mám možnost koupit nové zimní pneumatiky za dobrou cenu, jediné úskalí je, že jsou rok výroby 2002. Stane se něco s pneumatikou za čtyři roky, jít do toho nebo si na to vykašlat. Jestli nemůžou být steřelé. Asi to je otázka skladování a to nevím jak byly skladovány.

Dík za názory. :potlesk

No cena dobrá, ale nemáš jistotu v jakém stavu budou.

A co tohle? ...http://www.pneunet.cz/index.php?sekce=pneu_info&ID=3334&m

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K ceně se nebudu vyjadřovat .... stará guma by měla cenově odpovídat. Otázka jestli brát gumy z Polska. Co vím, tak třeba Kléber tam postavil fabriku a jedou podle nových norem, na nové lince, sypou do ní mové směsy. Takže já jezdím už jen na Klebrech a Polský pneu beru jako pneu udělané na lince která je nově postavená, ne jak už to nějaký pátek mastí třeba v jižní části Evropy. Takže kvalita více než dobrá, já jim nemůžu nic vytknout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Xantik

Chlapi mám možnost koupit nové zimní pneumatiky za dobrou cenu, jediné úskalí je, že jsou rok výroby 2002. Stane se něco s pneumatikou za čtyři roky, jít do toho nebo si na to vykašlat. Jestli nemůžou být steřelé. Asi to je otázka skladování a to nevím jak byly skladovány.

Dík za názory. :potlesk

Ta cena je fakt o ničem:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...