Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Z jiného soudku: 19\" LCD


destiny

Recommended Posts

dotaz: k některým LCD monitorům nabízí i vestavěné reproduktory, většinou 2x 1w a nebo 2x2w. Stačí tyto repro běžným uživatelským potřebám (hlasová komunikace). Je mi jasné, že to nebude na sledování akčního filmu, ale jde mi o to, jestli se mám dívat po monitorech s repro, a nebo bez repro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Trundik

(hlasová komunikace)

Tím myslíš Skype a jim podobné? Na to máš lepší sluchátka s mikrofonem. Na poslech zvuků z PC ty integrované reproduktory stačí, na přehrávání MP3 a DVD filmů to je už slabší (čti: \"nepoužitelné\").

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: chechet

doma mam uz 3 roky BenQ FP991 (25ms, 700:1, 300cd/m2). neco jako pozorovaci uhly mi nic nerika, pac at se na obrazovku divam odkudkoliv, obraz je porad stejne perfektni :D:super

pri vvyberu moncku urcite neopomijet vysokou svitivost a kontrast, aby moncek hezky zobrazoval cernou a odstiny sede. odezva je marketingova blbost a je uplne jedno jestli je 16ms, 8ms nebo 4ms.

ps.: samsung nebrat, jsou to sracky ;)

Odezva je marketingova blbost? Na to jsi prosim prisel jak :)

Je pravda, ze zpousta vyrobcu ji sice udava ruznymi zpusoby pod heslem,,, ze papir snese vsechno. Ale to nic nemeni na tom ze pokud LCD nemas jen na praci, tak na odezve zalezi, ono takova 6 ms a 30 ms je uz nekdy peknej rozdil.

U nakupu monitoru do kanclu to nebude problem a navicc vetsina novejsich nejde do extremnich hodnot odezvy, ale stejne napsat ze je to blbost bych si nedovolil :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty fujitsu maji kvalitni obraz a parametry, jen se prej kazí. Samsung patří mezi přední výrobce lcd monitorů na světě. Osobně mi prošlo pod rukama celkem dost samsungů a každy perfektní od 710T, pres 940BF, 940BW az po SM 970P . Benq má dost červeně saturované barvy. Osobně bych to nesnes. Já bych volil buď samsung nebo lg (dobry lowend). Eizo je špička, ale dost drahá. Vše je ale dost subjektivní. Někomu stačí 25ms a někdo řve u 8ms... Každopádně samsungy jsou jedny z nejlepších v dané cenové kategorii. Toť můj názor...

ps... každopádně zkazit se může cokoli....

[upravil dne 4/12/2006 @re]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak stále vybírám LCD monitor a moji favoriti jsou tyto:

lg-flatron-l1952tq-sf

samsung-940bf

samsung-940b

hyundai-b91d

acer-al1917

philips-190s7fs

sony-e96d

Je mi jasný, že to není žádná špička. Teď mi jde o to, že prý je několik možných typů LCD TV, tak aby to nebyl ten nejhorší, Poraďte co si z toho vybrat a nebo nějakou alternativu v této cenové relaci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám osobní zkušenosti s 2x Samsung 940BF a SUPER!!! Nemají chybu.

Dále máme několik Acerů (ale netuším přesný typ - to bych se musel zítra podívat) a nic moc (čti: \"Naprosto hrozné, obraz dobrý, ale většině už odešel napájecí zdroj, který byl v záruce vyměněn).

Hyundaie také máme, opět nevím typ, ale kreslí hezky, žádný problém s nima nebyl.

Já bych si koupil ten Samsung 940BF.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

dovolim si vytahnout tohle starsi tema, shanim 20`` monitor, znacku uz mam asi vybranou - Samsung, ted jeste presny typ, vaham mezi starsim modelem s klasickym pomerem stran 4:3 - Syncmaster 203B a novejsim sirokouhlym 205BW, vyuziti - kancelarske aplikace WORD EXCEL POWEPOINT, sledovani DTV a filmy, internet, fotky. Nemate s nima zkusenost ? nekdo rika ze sirokouhlej monitor je dobrej, nekdo ze je to hruza .. :D Dik

[upravil dne 6/11/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sem teď pomáhal sestavit kámošovi kompjůtr a nedílnou součástí byla obraovka tak sme skočili do ElectroWorldu pač málokde jinde se člověk může podívat na 30 monitorů zaráz. Našli jsme perfektní LG M208WABZ 20.1" 1680*1050, TV, vstupy a výstupy na všechno, odezva 5ms, kontrast 3000:1. HDTV 720p filmy na tom vypadají neuvěřitelně, člověk se cití být uvnitř toho filmu. No byl sem z toho naprosto nadšenej. Cena EW 9990,- a já mu to sehnal z nejmenované kompjůtrfirmy za 7550,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já ted kupoval strýcovi do kanclu LG a max spokojenost, dokonce v někteří majitelé říkaj že lepší než samsung (zaleží asi ale na konkrétním typu), já tuhle značku moc neuznával, ale L|CD maj dobrý a sám si ho časem asi taky koupím, rozhodně bych ho zařadil do výběru...

odkaz na nějaké testy:

http://www.svethardware.cz/branch.jsp?name=Monitory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za tipy, svethardware.cz mam prectenej od shora dolu a zpet , posledni dva dny nedelam skoro nic jinyho nez ctu recenze a srovnani :D , asi jeste taky vyrazim do Elektroworldu omrknout je nazivo. Jen by me zajimalo jak se rozbrazujou fotky z digitalniho fotaku, kterej ma pomer senzoru 4:3 na monitoru 16:9, to pak musi bejt deformovany ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Diky za tipy, svethardware.cz mam prectenej od shora dolu a zpet , posledni dva dny nedelam skoro nic jinyho nez ctu recenze a srovnani :D , asi jeste taky vyrazim do Elektroworldu omrknout je nazivo. Jen by me zajimalo jak se rozbrazujou fotky z digitalniho fotaku, kterej ma pomer senzoru 4:3 na monitoru 16:9, to pak musi bejt deformovany ne ?

Osobně bych asi volil třeba 215TW od Samsungu (21" wide) taky ho mám už objednaný a čekám na něj.. dost lidí co znám ho má a je naprosto skvěli hlavně ma S-PVA technologii takže krásný barvy všechno....

A cena kolem 12tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Diky za tipy, svethardware.cz mam prectenej od shora dolu a zpet , posledni dva dny nedelam skoro nic jinyho nez ctu recenze a srovnani :D , asi jeste taky vyrazim do Elektroworldu omrknout je nazivo. Jen by me zajimalo jak se rozbrazujou fotky z digitalniho fotaku, kterej ma pomer senzoru 4:3 na monitoru 16:9, to pak musi bejt deformovany ne ?

Deformovaný to bejt nemusí. Záleží, jak si nastavíš , aby se ti ty fotky zobrazovaly. Budeš mít holt po stranách černý okraje ...

Jinak 4:3 nebo 16:9 se musíš rozhodnout sám... Mě třeba 16:9 na práci absolutně nevyhovuje, ale asi by se časem dalo zvyknout...

Těch "oprav", jak psal Buml bych se určitě nebál:bojim;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...