Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zvláštní zvuk motoru HDi


graphixx

Recommended Posts

to iste mi robi v pripade ak zosliapnem plyn viacej pri akceleracii.. Robi to od 2000 do 3000 / min. Je to taky ostro klepotavy zvuk. Ak pridavam jemne, ide to potichu, ak dam napriklad podlahu, tak v tych otackach pocut klepot...

Robilo to uz ked som auto kupil (140t km), teraz mam 280t km a robi to stale (mozno trochu hlucnejsie). Pytal som sa na to mechanikov a vraj to nemam riesit, pokial to ide, aj ked ten zvuk mi lezie na nervy. Doma mam este jednu 306HDi, ta ma nieco vyse 100t km a nerobi to, ale znamy mal jednu co mala len 30t km a robilo to...

Jeden mechanik vravel ze asi nejaka tryska, ale pokial to nedymi a normalne startuje, aj drzi volnobeh, nemam sa do toho rypat, tak neviem... Naposledy ked som daval motor na diagnostiku (asi 250tkm), mechanik kontroloval korekcie trysiek a vraj su ako nove, ale korekcie nevypovedaju vsetko...

306HDi XS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no konečne niekto kto tiež cvrlika a klepoce ako ja... mam na tacháči 140 tisíc ale nik netuší že či poctivých. mne to klepoce už 40 tisíc km a to že písem klepoce je opoctatnené lebo ked idem popri zvodidlách do kopca tak to je už dosť počuť... klepoce v rozsahu otáčok od 2000 do 3000

len škoda že nový vstrek na tu moju 1,4 stojí cca 300€/ks :( čo je dost keď reálna hodnota auta je tak 2500-3000€ :blicismajlik

[upravil dne 19/9/12 09:26 od janny]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne viem, čo tým cvrlikaním myslíš. U mňa to robí to isté, zhruba pri 3000-3200 otáčkach to prestáva. Veľmi mi to liezlo na nervy, tak som si myslel že to bude remenica, ale tá je po kontrole v poriadku. Zotrvačník to tiež nie je, ten vydáva viac kovový zvuk.

Podľa mňa to bude vstrekovač, resp. ako mi raz poradil jeden človek, mohla by to robiť vybehaná medená podložka pod vstrekom (zatiaľ som to ale nevymenil tak neviem potvrdiť). Každopádne kým auto ide (má 310 tis. km a dlhodobú spotrebu 5.5l) a veľmi nedymí tak to nemienim riešiť :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...