Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

brzdovka, olej, klepani


rOMIK306xrd

Recommended Posts

Čaute lidi,

Tento víkend jsem se byl podívat na slovensku a po této delší jízdě (cca 500km)se objevily následující problémy:

- když se rozjíždím, nebo když přeřazuju při jízdě do kopce, tak se v momentě záběru ozve klepnutí (asi od pravého předního kola).

- utíká mi brzdovka, né moc rychle, ale levé přední kolo je od ní z vnitřní strany zastříkané, ale v nádržce to skoro nejde poznat.

- po této cestě së mi objevil olej na tapecu kapoty. Asi stříká někde ze středu hlavy motoru.

Poraďte mi prosím, co to může být a jak nákladná bude oprava.

Jinak pro úplnost: asi 30km jsem se řítil 150km/h (když ta dálnice byla skor prázdná a tak dobře se po ní jelo...:mad: )

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pavel205

tak to klepání bude asi poloosa jestli to de od jednoho kola.brzdovka může utíkat kdekoliv ale jestli tak málo tak by to mohlo být přes odvzdušňovák.olej může téct pod víkem ventilů nebo kdekoliv jinde..ale pod hlaviou asi ne to by delalo bordel

Poloosa - kolik to stojí takovále sranda?

Odvzdušňovák - odvzušňovák se nachází někde u kola? Že já mám brzdovkou postříkané kolo z vnitřní strany. Spíš mě napadlo, jestli to neteče, třeba jenom když sešlápnu brzdu.

Olej - no já tomu moc nerozumím, prostě to teče tam, uprostřed té hliníkové věci, ve které jsou vidět ty 4 asi vstřikovače.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pavel205

nová tak kolem 2000 ale dá se sehnat repasovaná do 1000...

odvzdušňovák je na brzdovém třmenu ten šroub s gumovou čepičkou...

a teče to tam odkud? na té \'věci\' je takový plechový kryt nahoře teče to pod ním??

[upravil dne 1.8.06 Pavel205]

no, ještě jsem to kolo nesundával, tak přesně nevím...

ne, když otevřu kapotu, tak je to první věc, kterou vidím. Je to na šířku vozu uprostřed, na délku, je to více ke kabině. měří to asi 60x15 cm a zepředu jsou čtyři, myslím že vstřikovače. je to sezhora přišroubované dvěmi šrouby ke zbytku motoru a mezi tím a motorem je nějaké těsnění. mám pocit, že to teče asi z pod něj, ale jistý si nejsem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rOMIK306xrd

Původně zaslal: Pavel205

nová tak kolem 2000 ale dá se sehnat repasovaná do 1000...

odvzdušňovák je na brzdovém třmenu ten šroub s gumovou čepičkou...

a teče to tam odkud? na té \'věci\' je takový plechový kryt nahoře teče to pod ním??

[upravil dne 1.8.06 Pavel205]

no, ještě jsem to kolo nesundával, tak přesně nevím...

ne, když otevřu kapotu, tak je to první věc, kterou vidím. Je to na šířku vozu uprostřed, na délku, je to více ke kabině. měří to asi 60x15 cm a zepředu jsou čtyři, myslím že vstřikovače. je to sezhora přišroubované dvěmi šrouby ke zbytku motoru a mezi tím a motorem je nějaké těsnění. mám pocit, že to teče asi z pod něj, ale jistý si nejsem...

To co popisuješ vypadá na víko ventilů, ale těžko říct. Nemáš možnost to treba vyfotit a šoupnout to sem??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pavel205

no tak musíš to víko sundat a vyměnit tam těsnění..stojí kolem 200...a možná bude to víko zdeformovaé jak to někdo moc dotahoval tak bys to musel ještě porovnat..ale spíš to bude to špatné těsnění prostě dolů s tím a uvidsíš

No a v tom vidím ten problém, ono to těsnění je měněné letos na jaře. Mám strach, že budu muset i podstoupit to rovnání víka, což při slitině, ze které vypadá, že je vyrobené, bude asi relativně riskantní (ať nepraskne).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já sem to rovnal na 205 a vydrželo..tady je z obyčejného plechu nevim jaké má 306 ale myslím že určitě plechové takže by prasknout nemělo...a nebo pod to těsnění ještě nacpat motorářský silikon aby utěsnil volná místa..ten vydrží horjko a olej je na to dělaný..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pavel205

já sem to rovnal na 205 a vydrželo..tady je z obyčejného plechu nevim jaké má 306 ale myslím že určitě plechové takže by prasknout nemělo...a nebo pod to těsnění ještě nacpat motorářský silikon aby utěsnil volná místa..ten vydrží horjko a olej je na to dělaný..

No, u mě to vypadá spíše jako odlitek z nějaká hliníkové slitiny. S tím silikonem to myslíš vážně? nějak se mi to nezdá. Jsem totiž ten člověk, co má dokonale vsugerováno, že pokud někdo někdy něco složil do kupy ze 10 dílů, tak to po čase musí pořád obsahovat právě těch 10 dílů, aby to bylo plně a bezproblémově funkční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jvb

Víko nemůže být z plechu, je to přece diesel. Podíval bych se na hadici odvzdušnění, která z něho vede. Nebo jestli to neteče nafta z přepadu, ale to bys snad poznal po čichu. Silikon je nesmysl.

Nafta ne, zkoumal jsem to a je to podle mě čistě olej. Ze které strany vede ta hadice? Zítra na to juknu. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...