Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Radary


pupik

Recommended Posts

podle puvodni verze zakona nesmely byt pouzivany zarizeni pro detekci policejnich mericu rychlosti. v prubehu schvalovani se zmenila formulace na to, co je v zakone dnes - nesmi se pouzivat zarizeni ovlivnujici cinnost radaru.

postoj ministerstva je takovy, ze pasivni detektory jsou ok. postoj policie je opacny, stavejici na zduvodneni ze uz to ze se dozvis o mereni a zpomalis je ovlivnovani mereni...

v kazdem pripade muzes pocitat s navrhem na spravni rizeni, protoze policista neni schopen posoudit co mas za zarizeni v aute, a ani nesmi rozhodnout o sankci za tento prohresek vzhledem k jeji vysi. jedine, co je dnes pomerne jasne je, ze cistou, jasnou a pravdivou odpoved uvidime zrejme az s prvnim soudnim rizenim v teto veci, resp. prvnim pravoplatnym rozsudkem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Trochu off-topic, jak je to s antiradarama (přesněji řečeno upozorňovačama) teď s novým zákonem?

Bratrovi prej říkal poliš že je to zakázaný...

Není zakázaný, protože neruší radar, neodklání jeho signál ani nic jiného. Citace:

§3 (4) Nikdo nesmí používat technické prostředky a zařízení, které znemožňují nebo ovlivňují funkci technických prostředků používaných policií nebo Vojenskou policií při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích (dále jen \"antiradar\").

Je známo, že vrchní ředitel Bimbas prohlašuje, že i pasivní prostředky (tedy ty \"upozorňovače\", o kterých mluvíme), jsou zakázané, neboť \"tím, že řidiče upozorní na přítomnost radaru, ovlivňují kontrolní funkci policie\". Od něj to má asi ten poliš, co to říkal tvému bráchovi. Ovšem rád bych viděl soud, který by Bimbasovi tuhle bizarní právní konstrukci uvěřil :D Tvrdit, že policista je technický prostředek :D:D

A ještě jedna perlička - zapomněli dát do zákona Městskou policii. Protože slovem \"policie\" se rozumí pouze Policie České republiky, jak praví §1 tohoto zákona. Takže proti měšťákům lze legálně použít i aktivní radar, který ruší signál :aut

[upravil dne 1/8/06 Garfield]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pavel205

no jo ale jak budeš policajtům potom dokazovat že ten aktivní antiradar používáš jenom proti měšťákům...to asi nebude dost prokazatelné takže ve správním řízení nevim nevim......

Neplati nahodou presumce neviny? At si oni prokazuji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Pavel205

no jo ale jak budeš policajtům potom dokazovat že ten aktivní antiradar používáš jenom proti měšťákům...to asi nebude dost prokazatelné takže ve správním řízení nevim nevim......

Neplati nahodou presumce neviny? At si oni prokazuji...

No fakt je to spíš perlička. Protože aktivní antiradar je většinou napevno zamontovaný do auta, a páč nemá homologaci, mají na tebe bič. A za druhé je aktivní antiradar nelegální podle telekomunikačního zákona vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...

Trošku tu sáhnu do staršího topicu. Jedná se mi o to zda někdo z vás neví jak je to s rychlostí v ulici K Barrandovu.

Tady v tomto místě je stacionární radar: http://maps.google.com/maps?q=50.037448,14.40093&num=1&t=h&vpsrc=0&z=19

A teď mi jde o následující. Měří ve směru od Barrandovského mostu nahoru ale nikde není značka povolené rychlosti. Kousek nad radarem jsou semafory a za nima je hned značka 70. Když jsem jezdil ze začátku tak jsem držel krok s ostatními řidiči tudíž 70 kolem radaru. Potom jsem začal hledat značku a když jsem jí neviděl tak tam projíždím v rychlosti kolem cca 55 km/h a to mě předjíždějí i dodávky a zběsile mě problikávají. Tou 70kou jsem tam projížděl před cca 8 měsíci a zatím žádná pokuta nepřišla.

Nezkoumal jste někdo jak to tam tedy je? :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mas na mysli pricne cary na silnici a kamery na stozaru ? niceho jineho jsem si tam nevsiml, myslim, ze to je jen sledovani dopravy a pocitani dojezdovych casu (napr. u Kacerova na JS je cedule, za jak dlouho budes na Barrandove) o usekovy radar se nejedna. Kazdopadne stazena slunecni clona to jisti ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud není v obci stanoveno jinak, platí nejvyšší dovolená rychlost KOLIK???? Já myslím, že to je vcelku jasná a neoddiskutovatelná formulace. Za těmi světly je dopravní značkou povolena rychlost 70km/h. Po tuto značku je povolená rychlost 50km/h.

[upravil dne 13.12.2011 12:17 od Edison]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...