Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Maximálka 2,0 HDi 80 kW Break


Medvěd

Recommended Posts

Původně zaslal: lampa

no prave ty saze z toho vyfuku jit nemaji, u 2.2 je tam fap

jsem vyzkousel po dalnici u pruhonic 180 a vic se mi ho opravdu nechtelo trapit, mozna by sel i vice

saze jsem myslel u 80kW, já samozřejmě žádné nemám, mám FAP....;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jirkap

Nemám break, ale jede mi to maximálně kolem 200-210 km/h a taky je to 80kW

Dle technického průkazu je maximální rychlost 191 km/h, ale tabulka ukazuje 185 km/h

Viz: http://www.peugeot-club.com/modely/406/technickeudaje.htm

Ty bys měl mít minimálně taky kolem těch 185 km/h

tym 200km/h by som moc neveril, som si porovnaval rychlost tachometra s gps a pri 150 tachometrovych som isiel 141 gpskovych. s tym ze Gps malo aktualnu presnost 1.4 m takze treba verit tomu ze nepresnost tachometru byva zavadzajuca:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest f3rdaaa

Kasli na GPS, jestli jedes 200 nebo 195 uz neni takovy rozdil... Jinak abych taky trochu prispel ja dal 190 km/h a otacky lehce pod 4000, myslim ze tech 200 - 210 se jet da (4500 rpm neni problem, ale 5000 uz je dost, aspon pro ten dvoulitr..). Me bohuzel zkrizila cestu felicie co jela 90 km/h a jelikoz to bylo za dost silnyho deste, tak jsem dobrzdil asi 1,5 metru za jeji prdeli...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jirkap

Původně zaslal: lampa

pri kolika otackach tam mate tech 190 az 200 ?

Něco kolem 4 tisíc otáček, ale myslím, že přes 4200 to nejde... Je tam určitě 1000 otáček \"vůle\" než to jde do červeného :D

Mě to někdy šlo jenom do těch 4200 ale v zimě jsem šel skoro až do omezovače na 200km/h, tak nevím, jak je to dělaný. Ted už nemám možnost vyzkoušet, auto stojí v bazaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak koukam ze se jiz pisou rychlosti i u sedanu tak taky trochu prispeji.

Pri jedne zbesile jizde jsme zkouseli z kopecka na dalnici , me nepustila 2,2 HDi vic jak na 220 a kamarad co jel v 2,0 HDi me pomalu zacal predjizdet a na tachometru mel pry 230 Km/Hod (vse sedan a rok 01).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MichalVala

Ja jsem se s my 66kw HDi 2.0 (P406 /99) dostal v pohode na 190km/h, pak uz to slo velmi pomalu a potreboval bych dlouhou rovinku k 200. Problem u techto motoru je ale trochu v prevodovce -> potreboval bych sestku :)

Hustotka, to jsi tam před tím nalil nějakej booster a chladil turbíčko tekutým dusíkem ne :myslim:mrk:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak k tomuto mám také příspěvek.. zhruba před dvěma týdny jsem zkoušel maximálku na D1 směr Praha na místě, které se mi zdá rovina...

Jel jsem 180 a víc se tomu fakt nechtělo.. Dnes jsem jel na tom samém místě a 200... ještě by to možná dalo....

Takže nevím.. možná předtím protivítr.. Jinak si to neumím vysvětlit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: -=Michal=-

Původně zaslal: MichalVala

Ja jsem se s my 66kw HDi 2.0 (P406 /99) dostal v pohode na 190km/h, pak uz to slo velmi pomalu a potreboval bych dlouhou rovinku k 200. Problem u techto motoru je ale trochu v prevodovce -> potreboval bych sestku :)

Hustotka, to jsi tam před tím nalil nějakej booster a chladil turbíčko tekutým dusíkem ne :myslim:mrk:mrk

Ale ty kecko ty si asi velky odbornik ze? :D jak velky rozdil v tech HDickach asi je. V technicaku je maximalka o 10km/h mensi nez pro 80kW.

Rozdil je hlavne v tom, ze 66kW ma (mimo jine) jinou prevodovku a motor ma vetsi otacky pri stejne rychlosti jak s 80kW..tim logicky srovnatelny vykon jak 80kW na stejne rychlosti. Bohuzel se s tim ale neni mozne dostat na 210. To bych ho musel vytocit tak na 6500 :) a samozrejme to o neco vic zere.

Osobne jsem 80kW HDi zkousel a rozdil byl skoro neznatelny, az na ty otacky.

S tim chlazenim mas ale pravdu, to by hodne pomohlo. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S 2.0 HDi 80kW se da jet po rovince ci do mirneho kopecka 170km/h v pohode - mysleno rychle to vytahne. Nad 170 uz je to znatelne pomalejsi zrychlovani. Tech 170km/h vytahnu at jedu sam nebo ve ctyrech lidech dost podobne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už celých 14 dní :cool: mám 406HDi Break (80kW) a samozřejmě hned při první jízdě jsem si na teplické dálnici musel zkusit \"co to dá\". No dalo to 170 a něco málo tachometrových, ale nebyl jsem u konce (ačkoli jak tady většina píše, už to nahoru nelezlo moc ochotně) a začínal jsem mít trochu obavy z radarů. Myslím, že papírových 185km/h nebude žádný problém. Vyzkouším za 3 týdny - jedu do Mnichova ;)

Jinak spíše než maximální rychlost mě u tohoto auta baví příjemná, svižná jízda po klikatých silnicích, pohodlí, minimální hluk, slušná pružnost motoru (ačkoli až tak od 2000 ot/min - je to standard?).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: RCH

Už celých 14 dní :cool: mám 406HDi Break (80kW) a samozřejmě hned při první jízdě jsem si na teplické dálnici musel zkusit \"co to dá\". No dalo to 170 a něco málo tachometrových, ale nebyl jsem u konce (ačkoli jak tady většina píše, už to nahoru nelezlo moc ochotně) a začínal jsem mít trochu obavy z radarů. Myslím, že papírových 185km/h nebude žádný problém. Vyzkouším za 3 týdny - jedu do Mnichova ;)

Jinak spíše než maximální rychlost mě u tohoto auta baví příjemná, svižná jízda po klikatých silnicích, pohodlí, minimální hluk, slušná pružnost motoru (ačkoli až tak od 2000 ot/min - je to standard?).

Když koupím auto, tak jdu nejdříve na pořádný servis (náplně, řemeny, rozvody, celková kontrola) pak se s ním učím jezdit a při té příležitosti se projeví i závady, s kterými jsem auto původně nekupoval :D:D ..... no a pak hodně daleko od okamžiku nákupu si dovolím autímu šlápnout na krk a zjistit co to dá. Ale proti gustu žádná :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Původně zaslal: -=Michal=-

Původně zaslal: RCH

Už celých 14 dní :cool: mám 406HDi Break (80kW) a samozřejmě hned při první jízdě jsem si na teplické dálnici musel zkusit \"co to dá\". No dalo to 170 a něco málo tachometrových, ale nebyl jsem u konce (ačkoli jak tady většina píše, už to nahoru nelezlo moc ochotně) a začínal jsem mít trochu obavy z radarů. Myslím, že papírových 185km/h nebude žádný problém. Vyzkouším za 3 týdny - jedu do Mnichova ;)

Jinak spíše než maximální rychlost mě u tohoto auta baví příjemná, svižná jízda po klikatých silnicích, pohodlí, minimální hluk, slušná pružnost motoru (ačkoli až tak od 2000 ot/min - je to standard?).

Když koupím auto, tak jdu nejdříve na pořádný servis (náplně, řemeny, rozvody, celková kontrola) pak se s ním učím jezdit a při té příležitosti se projeví i závady, s kterými jsem auto původně nekupoval :D:D ..... no a pak hodně daleko od okamžiku nákupu si dovolím autímu šlápnout na krk a zjistit co to dá. Ale proti gustu žádná :roll

Moje řeč.. já vyměnil rozvody, náplně, zadní brzdy jsem vyměnil za bremba, vepředu bremba jsou... celkovy servis, nove pneu a pomaličku se zžívám se šestihrnkem... ale 240 už jsem jel :D ... je to výzva...:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...