Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

špatné sjíždění zadní pneu.


El

Recommended Posts

Čus,včera jsem si všimnul,že se mi špatně sjíždí levé zadní pneu.:grr.Na pneumatice jsou málé plošky,jako by byl v háji tlumič.Druhé kolo je v pohodě.Možná to je nápravou,zdá se mi,že levé zadní kolo má o troch větší odklon než pravé.Náprava je pevná,tak že geometrie se udělat nedá.Nemáte stím někdo nějakou zkušenost.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niečo podobné som mal na starej 307 a tlmiče tam boli dobré. Robilo mi to na zimných pneumatikách. Bila z toho normálne pilka. Po výmene zadnej nápravy to bolo OK. Na 307 SW mám niečo podobné. Ľavá zadná pneumatika sa zvonka opotrebováva zvonka. Robili mi aj geometriu a zadná náprava má veľkú zbiehavosť. Ešte raz s tým pojdem do servisu a dotlačím ich do výmeny zadnej nápravy. Auto má 1 rok a 45 000 km a ľavá zadná pneu je zvonka zodratá na 3 mm. Predné majú 5mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martinsk:Taky mám na předních pneu hlubší vzorek než na zadních.Normální je,že na přední nápravě se sjíždí pneu. rychleji,ale u PEUGEOTU je to hold jinak.Po neděli jedu na první servisní prohlídku po 30000 km. tak jim to tam ukážu,uvidím co řeknou:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: El

Tak jsem absolvoval první servisní prohlídku po 30000 km.Źjištěné závady-špatná zadní náprava:grr(nutná výměna)-teče zadní tlumič:grr(nutná výměna.Inu co dodat.

To jsi někde vymetl nějaký kráter neboco? :nevim Jak může být najednou zadní náprava špatná, :o to je nad moje chápací síly.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta náprava je pevná,tudíž se na ní nedá seřizovat geometrie.V servisu nasadili na všechna čtyři kola snímače geometrie,měřili odklon kol ten byl dobrý(naměřené hodnoty se vešli do tolerance určené výrobcem vozu).Dále měřily zbýhavost zadních kol a to byl ten problém,pravé zadní kolo bylo na hranici tolerance.Levé zadní kolo mělo místo mírné zbíhavosti,větší rozbíhavost naměřená hodnota byla v plusových hodnotách,místo správných mínusovích hodnot.Tak že,z toho plyne rozhodnutí servisu o nutné výměně nápravy v důsledku nadměrného opotřebování zadních pneumatik,hlavně pravé.Dále mi bylo zděleno,že nejsem první ani poslední komu zadní nápravu měnily,neboť PEUGEOT sám přiznal,že vyrobyl několik stovek kusů,těchto vadných náprav.Hold jsem mezi těmi,kteří jí mají.Hlavně to chce nenechat se odkecat a požadovat změření geometrie.Ještě,že jsem na to přišel teď a né po skončení záruky,to bych se asi pěkně prohnul až by vychrlily sumu.Je ještě něco nad tvoje chápací síly???:mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě také prolíná olej ze zadního tlumiče.Mám najeto 53000 km a je pravý (na straně spolujezdce).Co to tam montují za šmejdy:grr:grr:grr.Vypadá to že vydržej kolem 45000 km a po záruce si kup nové.Koukal jsem na AUto-KELLY a mají tam MONROE 2460,- za ks.V peugeot servise mi řekli že orig. jsou levnější ale podle mě taky hovno vydrží.Kolik stál Jarino ten SACHS?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem menil vytekly levy zadni tlumic (teda levy byl vytekly a menil jsem samozrejme oba) (BREAK, 83tis. km) a prislo mi to dost brzo, ale jak to tu ctu, tak jeste vydrzeli dost dlouho. Neslyseli jste neco o tlumicich GABRIEL? Nabizel mi je v krame a vysli by na 1500,-Kc / kus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: El to hádam nie niekoľko 100 kusov. Ja mám už druhú 307 a tam je tento problém. To bude niekoľko 100 000 kusov. Vo štvrtok idem aj ja s tým do servisu. Keď mi menili zadnú nápravu na starej 307, tak mi dali aj jednu novú pneumatiku.

[upravil dne 4/8/06 Martinsk]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 let později...

Ahoj trochu  oživím toto téma mám problém se zadní nápravou sjíždí se mi pneu zevnitř kola do A a pravé kolo je víc vytočené ven tlumiče a pružiny ok silenbloky ok tak se chci zeptat zda se stim někdo nesetkal než objednám novou nápravu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne nebylo začalo to loni po přezutí na zimní na kterých se to projevilo  jen když se stavěl barák tak sem ho víc zatěžoval obrubníky atd a jednou se táhla 207 sw na podválu nebo nemůže na to mít vliv výměna zadních kotoučů s ložiskem použity SKF ale to by se zas sjíždeli různě destičky který sou ok 

Upraveno uživatelem zipan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...