Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Velikost nádrže?


rimmer

Recommended Posts

Nevíte kolik má přesně diesel velikost nádrže v litrech až po víčko ?

Testuju max. dojezd a zároveň kolik ujedu na rezervu

Zatim mam na tachometru cca 1350km, na rezervu jedu od 1280km ... pocitam, ze to bude asi tak 85 litru...tak jsem docela zvedav. Vozim sebou 10l nafty v kanystru :) pojedu dokud mi auto nezastavi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak na liter ti to nepoviem presne,ale mne sa zmesti max.89-90 litrov.kolega tankuje 91-92 litrov.ale je to max.pretoze posledne litre takujem 3 minuty,viac uz tam nevojde.je to po hrdlo.je jedno ci je to benzin alebo diesel,nadrz u 605 je rovnaka.pri dojazde sa ti urcite stane,ze ti zacne na rovine cukat a vynechavat.prazdna vsak este nie je.musis trochu povytacat do bokov a pojde normal.alebo ak chces tak ak ti to zacne robit su tam este mozno 2 litre na dojazd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm..tak to je vic nez jsem cekal, ale je fakt, ze poprve mi napr. vypne pistole temer 10litru pred maximem..poslednich 10l uz tankuju hlemyzdim tempem :( zalezi jak ktera moc peni...maji podle me moc uzkou trubku vedouci k nadrzi z vicka :( Taky me zajima, kolik se da prave ujet na tu rezervu....uvidime :) Nevim jak maji reseny vyvod nadrze, ale vim ze napr. stara 405 SRi mela vyvod nekde smerem dopredu, protoze to vzdycky chciplo v kopci, pritom po rovnie to jelo jeste v pohode. Doufam, ze to tady maji vyresene nejak rozumne a maji vyvod smerem v zadu, aby to bralo naftu kdyz jedu do kopce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rimmer

Hmm..tak to je vic nez jsem cekal, ale je fakt, ze poprve mi napr. vypne pistole temer 10litru pred maximem..poslednich 10l uz tankuju hlemyzdim tempem :( zalezi jak ktera moc peni...maji podle me moc uzkou trubku vedouci k nadrzi z vicka :( Taky me zajima, kolik se da prave ujet na tu rezervu....uvidime :) Nevim jak maji reseny vyvod nadrze, ale vim ze napr. stara 405 SRi mela vyvod nekde smerem dopredu, protoze to vzdycky chciplo v kopci, pritom po rovnie to jelo jeste v pohode. Doufam, ze to tady maji vyresene nejak rozumne a maji vyvod smerem v zadu, aby to bralo naftu kdyz jedu do kopce :)

no neviem presne kde odobera naftu ale mam tusenie ze to bude skor stred,prip.zad.nafta peni tak do plnej bez naklonu auta na bok ti to ozaj bude dlhsie trvat

ja mam digitalny ukazovatel a ten mi tusim pod 4 litre ukaze len ciarky a spravim s tym na doraz max.50 km

[upravil dne 28.7.06 jozefsv]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam bezny rucickovy ukazatel, navic mi ukazuje dost nepresne..napr. mi se pohne rucicka teprve kdyz vyjedu tak 20litru :( kdyz vyjedu pulku nadrze, ukazuje mi to tak 60-50 litru. Takze jsem chtel vedet, jak na tom jsem, abych nekdy nepredpokladal, ze to vyjde a ono to nevyslo hehe :) napisu jak to dopadlo a spotrebu..pudu potom tankovat, takze uvidime co ukaze pocitadlo na pumpe kolik se toho vleze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že 605 má stejnou nádrž jak XMko. Oba uvádějí 80 L. Naposled jsem tankoval do XMka plnou ... už si ani nepamatuju :nevim Ale když jsem jezdil na dovolenou, tak jsem tam natlačil 80L + co tam bylo + - 10L.

Abys to zjistil úplně přesně, tak bys to měl vypustit a opět naplnit do full.

Posledních pár litrů musíš pohoupat autem :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze panove..sam cumim..

na rezervu jsem ujel 100km ale stale nic :) tak jsem sel presto tankovat, neb jsem dnes potreboval jet delsi cestu

vysledek na nadr 1386km, dotankovano po vicko nadrze 89.9 litru

prumerna spotreba 6.5l/100km ..sam cumim :))) to neni vubec spatne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rimmer

Takze panove..sam cumim..

na rezervu jsem ujel 100km ale stale nic :) tak jsem sel presto tankovat, neb jsem dnes potreboval jet delsi cestu

vysledek na nadr 1386km, dotankovano po vicko nadrze 89.9 litru

prumerna spotreba 6.5l/100km ..sam cumim :))) to neni vubec spatne

Přesně tak ! Zapadl jsi do průměrného objemu nádrže :super

A teoreticky i do průměrné spotřeby pro frenč 2.1 diesel :super

Můj Citrinek XM 2.1 TD papal taky 6.5 - 6.9 na 100km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pechy

Musím se přidat příští týden to skusim s benzinem :) Ale nechce se mi to vyjizdět uplně do \"mrtva\" - nemuze to nasat vzduch a zavzdusnit se?

Jinak v příručce píšou že nádrž má 80L :)

Zavzdušnit ne ale nejspiš ti nasaje sajrajt co najde na spodku nádrže.

A s dieselem jsem taky párkrát dojel a dolíval z kanystru ale startoval jsem v pohodě, bez zavzdušnění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdravím všechny 605-kaře:papaJsem tu úplnej nováček,tak snad mě vezmete mezi sebe.Nedávno jsem si koupil 605-ku a jsem sní velice spokojen.Tak snad to vydrží i další roky.Je to 2.0 Svti má to na kufru napsáno limitovaná edice,tak jestli je to pravda:myslim.Nechtěl jsem zakládat nové téma kvůli takové blbosti.Ale rovnou bych měl jeden dotaz.

Mám digitální palivoměr a myslím že od osmi litrů začne blikat.To jsem pochopil jako rezervu.Nevíte někdo kolik km ještě ujedu?Tak + - dík moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná trošku off topic, ale máte taky pocit, že co platí Ši-zák a jezdíme jak debilové, tak to má přeci jenom jedno plus?? :roll Osobně jsem zjistil, že na běžné množství paliva dojedu poněkud dál. :potlesk Teď jsem to počítal a vychází mi 6,52/100. Jako Rimmerovi

[upravil dne 31.8.06 Kdo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Možná trošku off topic, ale máte taky pocit, že co platí Ši-zák a jezdíme jak debilové, tak to má přeci jenom jedno plus?? :roll Osobně jsem zjistil, že na běžné množství paliva dojedu poněkud dál. :potlesk Teď jsem to počítal a vychází mi 6,52/100. Jako Rimmerovi

[upravil dne 31.8.06 Kdo]

ta prvni spotreba 6.5 mi vysla asi 50 procent po dalnici ...

tedka jsem mel spotrebu 6.7 okrsky + 30 procent mesto...celkem pohoda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...