Pajsn

Teplota motoru

6 posts in this topic

Já tam dal palubku z GTI kde je teploměr (v šopech se dá taky pořídit dodatečný budík na vodu, ale cenově a pokud si chceš s autem trochu zabastlit, tak se pusť do palubky z GTI).... a mám zase nad čím přemýšlet, proč je teplota taková jaká je, respektive kolísá ;)

Když jedu do kopce, tak docela brzo jde nahoru a drží se. I když jedu na 5 80 km/h tak spíná ventilátor na I. No, možná termostat míň otvírá, nebo je to zcela v pořádku.

Původně zaslal: Ladis

Já tam dal palubku z GTI kde je teploměr (v šopech se dá taky pořídit dodatečný budík na vodu, ale cenově a pokud si chceš s autem trochu zabastlit, tak se pusť do palubky z GTI).... a mám zase nad čím přemýšlet, proč je teplota taková jaká je, respektive kolísá ;)

Když jedu do kopce, tak docela brzo jde nahoru a drží se. I když jedu na 5 80 km/h tak spíná ventilátor na I. No, možná termostat míň otvírá, nebo je to zcela v pořádku.

Mě ty větráky běžěj taky skoro pořád právě proto potřebuju teploměr. A nevíš kam je ten teploměr v motoru zapojenej?

Čidlo stopky je na motoru, na hliníkovém nálitku před termostatem. Čidlo na spínání sahar je na chladiči, v jeho horní části po pravé straně když stojíš před autem.

Já jsem si k tomu dodělal ještě na spínač dvourychlostní spínání a signalizaci činnosti sahar.

viz.

Na jeho tělese najdeš vyražený teplotní rozsahy. Já trochu uvažuju o výměně termostatu. Teplotu drží, ale když otevírá, tak mi přijde že otevírá míň a teplota pak rychleji roste. Sahary se spínají na první stupeň v kopci a to ho moc neženu, na pohodu kolem 80.