Přejít na obsah
Pajsn

Teplota motoru

Recommended Posts

Já tam dal palubku z GTI kde je teploměr (v šopech se dá taky pořídit dodatečný budík na vodu, ale cenově a pokud si chceš s autem trochu zabastlit, tak se pusť do palubky z GTI).... a mám zase nad čím přemýšlet, proč je teplota taková jaká je, respektive kolísá ;)

Když jedu do kopce, tak docela brzo jde nahoru a drží se. I když jedu na 5 80 km/h tak spíná ventilátor na I. No, možná termostat míň otvírá, nebo je to zcela v pořádku.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Původně zaslal: Ladis

Já tam dal palubku z GTI kde je teploměr (v šopech se dá taky pořídit dodatečný budík na vodu, ale cenově a pokud si chceš s autem trochu zabastlit, tak se pusť do palubky z GTI).... a mám zase nad čím přemýšlet, proč je teplota taková jaká je, respektive kolísá ;)

Když jedu do kopce, tak docela brzo jde nahoru a drží se. I když jedu na 5 80 km/h tak spíná ventilátor na I. No, možná termostat míň otvírá, nebo je to zcela v pořádku.

Mě ty větráky běžěj taky skoro pořád právě proto potřebuju teploměr. A nevíš kam je ten teploměr v motoru zapojenej?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Čidlo stopky je na motoru, na hliníkovém nálitku před termostatem. Čidlo na spínání sahar je na chladiči, v jeho horní části po pravé straně když stojíš před autem.

Já jsem si k tomu dodělal ještě na spínač dvourychlostní spínání a signalizaci činnosti sahar.

viz.

Na jeho tělese najdeš vyražený teplotní rozsahy. Já trochu uvažuju o výměně termostatu. Teplotu drží, ale když otevírá, tak mi přijde že otevírá míň a teplota pak rychleji roste. Sahary se spínají na první stupeň v kopci a to ho moc neženu, na pohodu kolem 80.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku