Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

309 olej ve vzduchovem filtru


regul

Recommended Posts

To máš podobnej problém, jako jsem měl já.. Já to celý rozdělal, vyndal a toho humusu, co tam bylo.. No, fuj. Takže doporučuju: umejt Arvou (pořádně), seškrábat všechen bordel, zkontrolovat hadice, koupit novej filtr a vrazit ho tam. Po 10000 to zkontroluj a nemělo by to bejt vůbec strašný. Pokud jo, tak koukni při zapnutým motoru do nalejvací nádržky od oleje, jestli ti nejde zpátky a nedostává se ti hadicí do filtru. Pokud mně to dělalo, když jsem měl olej po horní rysku..:) Případné další postřehy uvítám i já!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, diesely tohle dělají. Alespoň moje 205. Už se to tady dokonce i řešilo a přišlo se na to, že je to zcela normální. Prostě, vzduchový filtr a nalévací nádobka oleje jsou spojeny hadicí. A tudy se tam ten olej dostává. A dostává se tam tím víc, čím víc máš oleje v motoru, popř. jak moc velký \"kotel\" tomu motoru dáváš.

Mimochodem, na dieslu má být molitanový filtr napuštěný olejem, takže je černý - jestli myslíš tohle.

(ale pozor na rozdíl : špinavý a impregnovaný:D)

Jinak, já tam mám teďkon papírový - asi do benzínů. Od oleje je už taky impregnovaný - a to ho tam mám asi 7.000 km. Jinak, spotřebě je to fuk, alespoň u mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je v pořádku, do filtru je vyvedené odvětrávání klikovky. Navíc ta molitanová vložka u dieselů má být navlhčené olejem, jinak moc nefiltruje - i v návodu je instrukce, při výměně filtru jej \"postříkat sprejem Peugeot\" Takže bych si s tím nedělal hlavu, pokud ten filtr vyloženě neplave v oleji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdárek, mám prosbu, sprej \"Peugeot\" se bude dost špatně shánět, tak čím jiným se dá vložka napouštět ??? Mimochodem líbí se mi jak v tý knížce vždy poukazujou na nějaký origoš \"peugeot\" přípraveků ale kde ho má obyčejnej Čech sebrat ?? :-)) Mě se filtr taky rychlejc zasírá, proto ho často peru v naftě ale impegnaci jsem použil teď poprvý a to univerzálním mazacím prostředkem ve spreji, tak nevím, spíš jen pro ten pocit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O \"sprej Peugeot\" jsem si jednou zlomyslně řekl v Peugeotu. Maník koukal dost divně, a přesvědčoval mě, že je to blbost. I doporučil jsem mu, a? se podívá na návod na obalu filtru. Užasle tam našel sprej i s objednacím číslem, na?ukal do počítače, a prý by jej musel objednat - že to nikdy nikdo nechtěl :)

Po vyprání v naftě už mastný je, tak není třeba jej impregnovat, no a fungl nový molitan vždycky lehce vezmu Silkalem. Dělat z toho nějakou vědu asi nemá cenu...

Jo, a jak psali kluci, stejný poznatek mám z několika motorů - nenalívat olej na horní rysku, jinak to motor rychle vyhází.

Osobně nalívám 4 litry (doporučeno je 5), a do výměny nedolívám - před výměnou bývá sice těsně pod ryskou, ale to je fuk...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, já mám na molitanovým filtru pro jistotu napsáno : čistý motorový olej (mám dieslovou 205)

Na druhou stranu je fakt, že tam mám teď papírovou vložku, na které je napsáno : 205 TD

Čert aby se v tom vyznal, ale když jste s tím začali ... :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dieselovou 205ku, taky jsem koukal na ten olej ve vzduchovém filtru jak vrána, předtím jsem měl diesela Uno (strašnej krám oproti Peugeotu), ale tohle byla pro mě novinka. Zkusil jsem, co mi poradili - nalil jsem do 205ky do oleje teflon (konkrétně Slick 50, ale jsou i jiné značky, např. Ekolube) - nejenže se chod motoru ztišil a startuje na první škubnutí (v lednu), ale hlavně už nemám olej ve vzduchovém filtru. Tedy je tam, ale jen skvrna velikosti asi 2 cm2, předtím filtr v oleji plaval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olejový filtr je spojen s víkem ventilů, odkud odcházejí veškeré páry, tedy i olejové do filtru. U některých Pažoutů je před touto hadicí vrtulka, která tyto páry srážela a ty se pak nedostávaly do filtru. Jinak mám taky olejový molitanový filtr. Impregnaci fitru řeším také silkalem, jinak v Olomouci se tento spray na fitry dá koupit ale skoro dvě kila se mi zdá dost, nebo? to má na životnost filtru jen malou účinost.:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...