Jump to content
imaster

Podtlak v nádrži?

Recommended Posts

Dobrý den pánové, koupil jsem si pežotka 206 rv.2004. Je to mé první auto tak jsem tak trochu vyplašený. Mám možná problém, v nádrži se mi dělá podtlak. Vždy když někam dojedu a zkušebně otevřu nádtž, nasaje to velmi hlasitě vzduch. Poprvé jsem se tak leknul, že jsem pustil na zem víčko i s klíčem. Chci se zeptat, je to normální? Jeden rádoby mechanik mi tvrdí že ano.

Díky všem. Jen dodám, je to 1.1 benzín.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrá tedy, o té škodovce mi říkal kolega, ale má pežot odvzdušňovací hadičky? Dneska ráno po dojezdu do práce (10 km) jsem nádrž otevřel a už to nebylo tak silné.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega ma mazdu a ten vychor, ked otvory vyjazdenu nadrz je teda riadny, keby bol o trochu lahsi, tak ho to vcucne aj jeho.

Ale aby sme sa vratili k tematu, peugeot nieje mazda. Takze 206ka 1.1 ma odvzdusnovacie kanaloky (aspon ta moja r.v. 2002). Takze ziadny podtlak by tam nemal byt, ja ho tam nemam, nadrz otvaram bez toho, ze by ma to chcelo vcucnut.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Původně zaslal: imaster

Super, konečně něco konkrétního. Kde bych měl prosím Ty kanálky hledat?

Tak to zial netusim :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takže obnovuji tento dotaz. Podtlak se v nádrži už nedělá, je tam prozměnu přetlak. Včera jsem dojel ke švagrovi (15km) a cvičně jsem oddělal víčko od nádrže a ..... byl jsem slitej benzínem. Ten proud co se vyvalil z nádrže, byl jsem celej obhozenel. Ještě že nemám ve zvyku kouřit. Ten tlak musel být dost velkej. Setkali jste se s tím někdo? Dneska vezu auto do servisu ke známemu. Po telefonu říkal, že snad budou přehozené nebo skřípnuté nějaké hadičky. Ještě mě napadlo, jestli není vadný odvzdušnovací elmagnet. ventil?

Poradíte prosím? Díky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dělám do včel, ale dle mého názoru v nádrži má být klasický atmosferický tlak. Pokud se tvoří podtlak, či tlak (no, ještě jsem se s tím nesetkal) tak neco podle mně nebude v pořádku. Zacpané hadičky vyrovnávající tlak či filtr s aktivním uhlím, nebo něco podobného rázu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×