Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Světlo pro denní svícení


Kubis

Recommended Posts

Ahoj,uvažoval jste někdo o montáži těchto světel pro denní svícení na náš model?Kam je umístit a tak.

Také jsem si všiml,že po nastartování se rozsvítí zadní červené parkovačky umístěné na karosérii.Toho by se dalo využít pro světla na denní svícení.Teprve po zapnutí parkovaček na páčce pod volantem se rozsvítí další červené parkovačky na zadních dveřích + osvětlení značky + přední parkovačky.Přiznám se,že teprve při zavedení poviného svícení přes den s tím mám problémy a zapomínám.A to svítím i ve dne už tak deset let....P806

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky svitim jiz dost dlouho i v lete. Svetla zapinam hned po nastartování skoro automaticky, stejne jako pásy. Výhody jsou asi 2.

1. automatické rozsvícení ihned po nastartování, automatické vypnutí při zapnutí jiného osvětlení (potkávací/parkovací)

2. odběr elektrosoustavy - tlum. sv. 2x 60W (nepletu-li se) + 2 x 5W koncová opriti tomuto dle provedení a typu od Helly 2 x 6W nebo 2 x 16 W což již není zanedbatelné, ale svítím celý rok poměrně dlouho a problémý s elektroinstalací prozatím nikdy žádné, alespoň ne způsobené trvalým svícením, pravda Fiata Ulysse alisas P806 mám od ledna let. roku, předtím Felicie.

Kr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tohle vsechno je sice pravda, ale to se kazdy docte na krabici...

Otazku jsem myslel spis tak, zda ma nejakou vyhodu davat na auto dalsi serepeticky misto

- sviceni tema uzasnejma velkejma svetlama :)

- zabudovani automatickeho spinace svetel, ktery vyjde na polovinu

Argumenty typu \"usetrim 100W\" u 100kW motoru mne prijde bezvyznamny - stejne jako kdyz VW dava male zrcatko u spolujezdce, aby se snizila spotreba...

Pocital jste nkdo, jak dlouho musite svitit, nez se to ciste ekonomicky vyplati?

A jeste jedna otazka: muzete nekdo doporucit nejaky konkretni automaticky spinac svetel, ktery si rozumi s P806?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ale taky nejsem úplně přesvědčen a nutnosti a nezbytnosti instalace těchto světel. jen se snažím najít pro a proti. Proti bych ještě přidal asi to, že policajti to ještě uplně \"neznají\", takže Tě asi stejně zastaví a byť budeš mít u sebe homologaci atd. , když už Tě zastavili ......

Dalším argumentem proti je cena cca 2 000,-Kč oproti automat. spínači, který udělá stejnou službu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...
  • O 1 rok později...

Ahoj,to nevypadá špatně!Musím se podívat,jak tam vychází mřížka mě - je trochu jinak dělaná.Ještě doplňující otázka :

přece jen to nebylo homologováno do našich kredencí,myslím tím umístění-upevnění.Co asi na to ti kontroloři na cestách či stk? P806

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,to nevypadá špatně!Musím se podívat,jak tam vychází mřížka mě - je trochu jinak dělaná.Ještě doplňující otázka :

přece jen to nebylo homologováno do našich kredencí,myslím tím umístění-upevnění.Co asi na to ti kontroloři na cestách či stk? P806

ahoj, umisťoval jsem to dle schválených předpisů tak, aby to vyhovělo požadavkům, tj. 40 cm od bočního obrysu auta, výška od 25 do 120 cm nad silnicí, nezapisuje se do TP. Mám to tam teprve dva dny, ale dneska cestou do F-M asi 8 kontrol na silnici a žádná reakce k zastavování auta ..... :o)

zadej si na webu SPDS a je jasné umístění na vozidle a ostatní detaily včetně cen. mě to stálo v e-shopu včetně dodání necelých 1500,- Kč, montáž vlastní 3 x 2 hodky ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...