Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

klepanie ventilátoru


Marci

Recommended Posts

Nazdar všetci. Poraďte. Pri zapnutej aut. klim. resp. aj pri režime ECO (307 SW) sa mi z palubovej dosky (pravdepodobne od ventilátoru) ozýva klepanie, ktoré vyzerá ako keby lopatky ventilátoru narážali na nejaký odpor. Možno to poznáte z detských čias keď sme si medzi špice kolesa na bicykli upevnovali tenký plast a ono to rapkalo. Ak zvýšim rýchlosť ventilátoru klepanie je rýchlejšie ak znížim je pomalšie a ozýva sa aj pri najpomalšom režime. Celkom mi to lezie na nervy. Poraďte mi čo je toho dôvodom. Ak ventiláciu úplne vypnem samozrejme to klepanie prestanie. Vopred ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Prosím o radu. Od včera mám ten istý problém. Išiel som omrknúť v akom stave je peľový filter a hned ako som to zložil začalo sa to správať presne tak , ako keby mi tam spadol nejaký list a drelo ho o lopatky. Bol som to teraz rozobrať podľa tohto návodu, ale pod tým filcovým krytom je predsa kastlík. A okrem toho podľa zvuku mi ten ventilátor vychádza presne za stredový tunel, za rádiom. Ak má niekto dobrú radu alebo foto, veľmi mi to pomôže. Nerád by som niečo odlomil pri blbej demontáži. Je tam predsa len dosť ozubení a pod. Vopred ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nevim jak vy, ale já k větráku lezu od řidiče a né od spolujezdce. Je třeba sundat filc nad pedály, případně odmontovat sloupek řízení (jde to i bez toho) a napravo nahoře od plynového pedálu je takový černý jako klobouk přišroubovaný jedním (nebo žádným) vrutem. Ten se odšroubuje a pak se tím kloboukem pootočí (píšou ve směru hodinových ruček). Nezapomeň odpojit konektor. No a celej klobouk s motorem a radiálním ventilátorem prostě vyndáš.

Jinak, mně ten větrák teď po zimě začal trochu drnčet taky. Občas víc, občas míň, občas vůbec. Zatím na to kašlu.

Za další, ventilátor má odhadem 50 lopatek. Fakt ti to cvaká s takovou frekvencí? Imo to list nebude. Prostě motor má vůli (nebo je špatně vyvážená ta vrtule - jo fakt se vyvažujou!). Na čas to spraví vazelína, ale během krátké doby to budeš mít zpátky. Tady pomůže jen výměna. Toť můj názor na věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaute!

Ja keď dám vetrák na max. začne hovadsky drnčať (ako by mal vyskočiť z palubovky) a ešte jeden podobný problémik - keď brzdím na rýchlostnom stupni tiež mi začne niečo drnčať akokeby v palubovke a keď klesnú otáčky tak to prestane.

Tak a teraz buďte múdri.:myslim:myslim:myslim:myslim:D

Ďakujem za rady!:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To drnčanie vetráka na max otáčkach môže byť vôľa na púzdrach motorčeka. Stačí pár kvapiek oleja a na nejaký čas to prestane. Drnčanie pri bzdení motorom môže robiť temer čokoľvek v prístrojovke. Najčastejšie to býva tiahlo rýchlostnej páky ale určite nie jediné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pastorek

To drnčanie vetráka na max otáčkach môže byť vôľa na púzdrach motorčeka. Stačí pár kvapiek oleja a na nejaký čas to prestane. Drnčanie pri bzdení motorom môže robiť temer čokoľvek v prístrojovke. Najčastejšie to býva tiahlo rýchlostnej páky ale určite nie jediné.

Čo sa dá spraviť s tým tiahlom?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PEUGEOTIK307

Původně zaslal: pastorek

To drnčanie vetráka na max otáčkach môže byť vôľa na púzdrach motorčeka. Stačí pár kvapiek oleja a na nejaký čas to prestane. Drnčanie pri bzdení motorom môže robiť temer čokoľvek v prístrojovke. Najčastejšie to býva tiahlo rýchlostnej páky ale určite nie jediné.

Čo sa dá spraviť s tým tiahlom?:myslim

Podľa veku auta. Ak je skoro nové tak nič. Ak je staršie tak pozriť uloženie toho tiahla pri rýchlostnej páke a prechodku k motorovému priestoru. Prípadne či okolo nej niesú v tuneli nejaké voľné veci ako konektory a podobne. Prípadne ju obaliť molitanom alebo niečím podobným.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...