Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Má 406 samoštelovací lanko na spojce?


Sved

Recommended Posts

Mám 406 2,0l 16V 1998 a pří sešlápnutí spojky cítím, že mi první cca 3 cm jde naprázdno:grr. Auto mám nový a nemůžu si na to zvyknout.Ptal jsem se v servisu a tam mi říkali, že tam možná bude samoštelovací lanko a to se dopíná samo.Že to budou muset rozdělat a pak se domluvíme.Nechce se mi někomu dávat 300 Kč za to,že mi řekne, že tam mám samoštelovací lanko a že to nejde. Nevíte jak se to pozná a eventuelně jak si to dotáhnout sám?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 9 měsíců později...

No já jsem nechal vyměnit komplet spojku začala klouzat a zabírala tak 2 cm od vrchu po výměně za novou to samé sice už neklouže,ale stále bere tak 2 cm od vrch v servisu mi řekly,že je to normální ale mě to je divné protože když jsem to auto koupil tak brala tak v polovině a teť tohle nevíte někdo co stím jestli se to dá někde seštelovat?:xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli mužu přidat moje zkušenosti tak sou nasledujici. Mam 406 2.1TD r.v.96. Před měsícem sem řešil podobnej případ. Taky sem se uklidnoval, že bude jen něco nezeštelovanyho. Moje auto má však hydraulické ovládání spojky. Spojka se sama šteluje a nejde s tím nic dělat. Ale k věci. Taky se mi najednou propadl pedál. Když jsem měl pedál spojky v horní poloze, a šlápln na něj, tak asi tak 4 cm chodu to prostě nic nedělalo. Proto jsem se podíval na hydrauliku a koupil novou. Samo se to seštelovalo a bylo to vpořádku, ale asi jen tak na ujetí 50 km. Po te sem prostě sešlapl spojkovej pedal, a už sem nezařadil. Takže nechci strašit, ale co mi i řikali v servisu, (protože doma si sam spojku měnit nechci) je, že když to takto začne dělat, je něco v nepořádku přímo se spojkou. Přítlačnej talíř. No a všechno to se vyplnilo, když mi pak ukazovali tu spojku co vymontovali z myho auta, tak měla praskly 2 pružiny, ložisko rosekany a cela totalně ojeta. Cela oprava mě stala 22 tisic a snažim se na to hodně rychle zapomenout. Vyměna spojky + spojka 14 000 a nová hydraulika 7000kč. Neřikam že to muže být váš problém, ale když se nad tim zamyslite, tak to co vlastně vrací spojkovej pedál nahoru je právě ten přítlačnej kotouč. Omyl je, když si někdo myslí, že to vrací ta pružinka přimo u spojkovyho pedalu, ta je jen tak pro jistotu. Takže hodně štěstí a doufam, že v tvém případě to nebude tak hrozný a bude to opravdu jen v tom lanku. Ale na druhou stranu, spojka se časem vyměnit musí, takže aspon to mám zasebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
Původně zaslal: black.spike

sháním manuál na 406 ,ale nikde není jen ten polský a ten už mám a je takový všeobecný ,já potřebuji podrobný.nemáte to někdo ?????? spike ICQ 277299690

mám Peugeot 406 používání a údržba v PDF jestli máš zájem,nevím jestli chceš manuál nebo něco takovýho \"jak na to?\"
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pavloucha

mám Peugeot 406 používání a údržba v PDF jestli máš zájem,nevím jestli chceš manuál nebo něco takovýho \"jak na to?\"

black spike tu má 2 příspěvky a tenhle napsal 8 měsíc 2006. Už asi nemá zájem. :)

Ale já bych se přihlásil o tu údržbu v PDF případně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...