Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

disky vs pneu


Lavak_Bob

Recommended Posts

Původně zaslal: P607Olda

Daj tam to co mas v Technickom preukaze. Aj kvoli poistovni - v pripade havarie mas problem.

Take nizke gumy urobia auto tvrde, a tym skor ti odidu casti podvozku.

Mozno budes za chvilu riesit, ze cosi kdesi sucha a nevojde sa do blatnikov, neda sa zatocit na doraz...

No to čo mám v technickom tam už nedám lebo disky už sú doma.Viem že na ne 100% pasujú 205/45 R16 ale tie teraz nemôžem zohnať.Tak chcem vedieť či tie 215 tam budú ok.Čo sa týka tých ostatných vecí som si toho vedomí dík za upozornenie ale už som sa rozhodol.Chcem len vedieť či tie 215 tam budú 10000% ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lavak_Bob

Původně zaslal: P607Olda

Daj tam to co mas v Technickom preukaze. Aj kvoli poistovni - v pripade havarie mas problem.

Take nizke gumy urobia auto tvrde, a tym skor ti odidu casti podvozku.

Mozno budes za chvilu riesit, ze cosi kdesi sucha a nevojde sa do blatnikov, neda sa zatocit na doraz...

No to čo mám v technickom tam už nedám lebo disky už sú doma.Viem že na ne 100% pasujú 205/45 R16 ale tie teraz nemôžem zohnať.Tak chcem vedieť či tie 215 tam budú ok.Čo sa týka tých ostatných vecí som si toho vedomí dík za upozornenie ale už som sa rozhodol.Chcem len vedieť či tie 215 tam budú 10000% ok

...moj skromny nezaujaty nazor je, ze to bude OK...medzi 205 a 215 mas len 1 cm rozdiel....ale 215 na take afto....kurna to by som xel vidiet :aut:D

Este snad dotaz, ale ako je to s gumami v TP. Mozem mat na aute ine, prejdem STK, pripadne mi moze policajt robit problemy pri kontrole? V TP mam iba 175/70 R14 S, v skutocnosti mam 185/50 R15...:nevim

[upravil dne 16/7/2006 skupko]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skupko:

v tomto moze byt rozdiel medzi SR a CR.

V CR cez STK prejde ozaj len to co je v Tech. preukaze. Ak tam potom namontujes nieco ine, moze byt problem pri havarii - i nezavinenej. Presny postup zapisu inych diskov a pneu v CR sa tu nedavno preberal, asi pred dvomi tyzdnami.

Ako je to v SR, pripadne ako prisne sa posudzuje, nech odpovie niekto kto to vie.

Uprimne povediac, jazdime vo firme dost (19 aut), i ja osobne, a sirsie gumy by som nedaval - podstatne je, aby:

- to bolo oficialne v poriadku,

- dobre jazdne vlastnosti

- a aby jazda nebola tvrda - setri sa auto aj vodic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: skupko

Původně zaslal: Lavak_Bob

Původně zaslal: P607Olda

Daj tam to co mas v Technickom preukaze. Aj kvoli poistovni - v pripade havarie mas problem.

Take nizke gumy urobia auto tvrde, a tym skor ti odidu casti podvozku.

Mozno budes za chvilu riesit, ze cosi kdesi sucha a nevojde sa do blatnikov, neda sa zatocit na doraz...

No to čo mám v technickom tam už nedám lebo disky už sú doma.Viem že na ne 100% pasujú 205/45 R16 ale tie teraz nemôžem zohnať.Tak chcem vedieť či tie 215 tam budú ok.Čo sa týka tých ostatných vecí som si toho vedomí dík za upozornenie ale už som sa rozhodol.Chcem len vedieť či tie 215 tam budú 10000% ok

...moj skromny nezaujaty nazor je, ze to bude OK...medzi 205 a 215 mas len 1 cm rozdiel....ale 215 na take afto....kurna to by som xel vidiet :aut:D

Este snad dotaz, ale ako je to s gumami v TP. Mozem mat na aute ine, prejdem STK, pripadne mi moze policajt robit problemy pri kontrole? V TP mam iba 175/70 R14 S, v skutocnosti mam 185/50 R15...:nevim

[upravil dne 16/7/2006 skupko]

Rozměr s kterým nebývají potíže na dopsání je 195/55 R15.

Cokoli, kde je míň gumy není ani vhodné na jízdu po městě a odděláš si přední nápravu za neuvěřitelně krátkou dobu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...