Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

poradte auto do 100 tisic?


Guest Emis

Recommended Posts

No a teď si zajdi na VW fórum a zeptej se tam co máš vzít.Jestli Golf nebo Peugeot a uvidíš co ti poradí :D.Prostě ptát se na fóru určité značky na koupi auta je zbytečná věc.99,9% lidí na takovém fóru jsou zarytí příznivci značky,kteří ani na mučidlech neřeknou,že by mohlo být lepší auto jiné značky.Pokud máš toho golfa zkontrolovaného dobrým automechanikem kterého znáš,tak ho ber.Určitě je to větší jistota,než kupovat naslepo Pažouta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja chapu ze me nechapate ;) ale ja se ptram neb tomu nerozumim. Mozna blbe pak me klido vynadajte pokusim se polepsit :)

A ptam se tady neb jsem tu uz skoro 4 roky a vim ze lidi jsou tu schopny poradit a poradit dobre.

No kazdopadne dik, budu nad tim dumat a dumat a snad to nakonec vymyslim ke sve spokojenosti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Emiš : Ujasni si za jakým účelem chceš auto pořídit (hodně místa pro cestující + malý kufr, nebo naopak), s vytipovanýma si sjeď na zkušebku a uvidíš, který bude odpovídat tvým představám, v kterým se budeš cítít dobře, dobře se bude řídit a nebude to rozhrkaný jak trakař, tak to si kup. A při výběru nechvátej, auto si nepořizuješ na týden.:papa

Přeju ti, aby jsi měl při výběru nad sebou šťastnou hvězdu.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Emiš

No ja chapu ze me nechapate ;) ale ja se ptram neb tomu nerozumim. Mozna blbe pak me klido vynadajte pokusim se polepsit :)

A ptam se tady neb jsem tu uz skoro 4 roky a vim ze lidi jsou tu schopny poradit a poradit dobre.

No kazdopadne dik, budu nad tim dumat a dumat a snad to nakonec vymyslim ke sve spokojenosti :)

Podle mě je GolfWariant dost paštika, záleží, ale jestli to zrovna neni nějaká pozlacená libovka s full výbavou , ale to si nám nenapsal. Jinak stejný rok a podobná vývbava hodnotím vždycky lépe 306, bo 306 je prostě lepší auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Pokud by se mi nabízel Golf combi TDI a 306 combi v dieselu ze stejného roku, podobné výbavy a podobného stavu za stejnou cenu, na 306 se vůbec ani nepodívám. V reále je to ale utopie, neb ten Golf bude minimálně o polovinu dražší...

Mě ten Golf fakt nepřišel jako nějaká hvězda. Každopádně normálně nemá špatný motor (což ten náš měl :) ) a normálně je dražší. ( což ten náš nebyl :) ) No, abych mu nekřivdil, tak kromě upadlého výfuku, který prasknul ve spoji i když jinde byl ještě uplně v pohodě, pár drobností a toho, že blbě startoval, vevnitř byl hnusnej jak gremánská pr... nás nikde nenechal.

Nevim, prpstě nové modely 306tek se mi nezdají až tak nedotažené, dobře se mi s nima jezdí a cena je proti Golfu snesitelnější. Výsledek je ten, že sme prodali golfa a koupili další 306 a nelitujeme toho.

Třeba mi řekneš, že je to blost, nebo co konkrétně je na tom dlouhym gilfu tak dobře udělaný. Dobré na něm bylo, že šly sehnat některé díly velmi levně, jak je českým zvykem, ale to už pokud vím taky neplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdo netvrdí, že je Golf nějaká hvězda. Ale pokud vedle sebe postavím 306 combi a Golf IV, oboje z roku 2000, tak vůbec není co porovnávat. Pravda, i díky tomu je ta cena snesitelnější. Jistěže není Golf bez chyby, to nikdo netvrdí, ale v součtu je těch potenciálně průserových věcí na 306 o řád víc. Počínaje tou přiblbou zadní nápravou, u které je nutnost repase v průběhu předpokládaných dalších 100tis km u ojetiny téměř 100% (u combi obzvlášť), pokračujíc o dost průserovější a hůř řešitelnou elektronikou, která je u VW řešitelná lacino na každém rohu. Pokračujíc kastlí - v bouraném čtyřkovém Golfu a 306 je ve většině také dost patrný rozdíl na první pohled... A interiér? Ten u 306 beru jako z nouze ctnost, minulé století se ani nesnaží zastírat - na rozdíl třeba od malinko mladšího bratříčka Xsary, která je o generaci jinde, ač je to mechanicky úplně totéž i s chlupama. 306 není špatná, klidně bych v ní jezdil taky, ale se stejně starých Golfem generačně opravdu srovnávat nejde, a je to na první pohled velmi dobře patrné i z ceny.

P.S. Golfa nemám proto, že je drahý, a že se hodně krade, jinak bych úplně klidně jezdil i v něm... ale za cenu toho Golfa bych si spíš koupil něco většího, něco velikosti 406. A s těmi díly - platí to pořád stejně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsem řešil stejný problém 306 vs Golf, obojí kombi a v naftě. Nakonec vyhrála 306.Předpokládám, že cena golfa

variant TDi kolem 100tis odpovídá trojkovému a ne čtyřkovému. Viděl jsem několik golfů v cenách od 100 do 130tis a všechny už jevili známky koroze karoserie, o prazích ani nemluvě, s čímž jsem se u 306 nesetkal. Motorově bych to viděl nerozhodně, u golfa často odchází váha vzduchu, zase v tvém případě má výkonnější motor 81kW proti 66kW v 306. Jízdní komfort má lepší 306 na úkor životnosti podvozkových dílů, uvádí se asi 2x kratší než u golfa. Co se týče designu, u mě vyhrála 306, ale to je věc vkusu.. Golf má o 25 l větší zavazadlový prostor, po sklopení už má navrch 306, která má i větší rozvor - více místa vzadu na kolena.

Nakonec chci říct, že vždy záleží na konkrétním voze a ne značce. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U cenové relace 100tis samozřejmě na výběr není - čtyřkový Golf stojí 200, však jsem psal, že je o polovinu dražší než srovnatelná 306. Kombíkový Golf v naftě za 100tis bude těžká past, 306 se dá jakž takž, hlavně v atmosfér. dieselu. Pokud někdo touží po lepším motoru (a to TDI jednoznačně je, a 81kW varianta ani nemá ve 306 žádnou obdobu), uváděl jsem jako kompromis Toledo. Jinak váha vzduchu je směšná prkotina, vymění ji pomalu i cvičený foxteriér, zato zadní náprava...

Každopádně ale, v 306 máte výhodu tohodle klubu, to je taky velké plus ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se musí vzít v úvahu doba vzniku toho auta, přece jen 306 vznakla v 93 a GolfIV je o dost mladší! Já řešil 306 vs GolfIII a prostě za ty prachy koupit rezaty auto mi přišlo nic moc.

To jsem mohl jezdit dál děravým Favoritem, a ten výhled na ubíhající silnici (pod nohama):D, po tom se mi stýská....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nečetl jsem všechny příspěvky a proletěl jsem to jen ve spěchu, ale zcela subjektivně jen k tomu co někde padlo bych do Xantie nikdy nešel, kroutí se jako hrom (dle mne není kastle konstrukčně dobře navržená). Vždycky se mi líbyla Laguna, nedávno jsem o ní četl zajímavé povídání s nadpisem ve stylu \"hodně muziky za míň peněz ... \" U ní je ale dobrý projít diskusi a klub a vybrat motor 8mi ventil, dvoulitr. Kolem 100 000 se v průměru už pohybují, takže by mohla kriteriím vyhovět ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladis

Nečetl jsem všechny příspěvky a proletěl jsem to jen ve spěchu, ale zcela subjektivně jen k tomu co někde padlo bych do Xantie nikdy nešel, kroutí se jako hrom (dle mne není kastle konstrukčně dobře navržená). Vždycky se mi líbyla Laguna, nedávno jsem o ní četl zajímavé povídání s nadpisem ve stylu \"hodně muziky za míň peněz ... \" U ní je ale dobrý projít diskusi a klub a vybrat motor 8mi ventil, dvoulitr. Kolem 100 000 se v průměru už pohybují, takže by mohla kriteriím vyhovět ...

Tak dvoulitrová laguna bude papat jak zjednaná. Je to přece jen těžkej krám. Možná je to pohodlný, ale co já vím sype se elektrika a dají se s tím zažít další servisní radosti.

Už sem viděl spoustu lepších nápadů, než si koupit Lagunu s dvoulitrovym 8mi ventilem, za 100k zcela určitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vector: Taky jsem si to myslel, ale i přesto majitelé na foru i v příspěvcích o tomto motoru oproti 16ti ventilu mluví jako o povedeném kupu a výběru motoru (taktéž servis a díly na tyto motory, je to znát třeba na rozvodové sadě a spol). Známý ji má a není to ten tip co proleží víkend pod autem a co s ním vždycky o autech prohodím, tak je spokojený, servis v rámci běžných spotřebních věcí.

Spoustu lepších nápadů člověk jistě má, to je jistý, ale vidím to očima za 100 000 koupit větší rodinný auto, tak verze s Lagunou prý není špatná verze ...

Hrozně se mi líbyla Vectra, to kulatější Bčkové provedení. Nevím proč, Ačko má dobrou reputaci, B bohužel je o tom o poznání hůř. Asi taky záleží na kupu konkretního kusu.

306 i v kombíku mi přijde předsi jenom menší. Holt asi podle měřítek každého soudruha a každému soudruhu podle jeho potřeb a zásluh ;) Na parkování ve městě velká, na rodinnou dovolenou malá, tomu se člověk asi nevyhne.

[upravil dne 24.7.06 Ladis]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...