Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

poradte auto do 100 tisic?


Guest Emis

Recommended Posts

Zdar, vim ze jsem se uz parkrat ptal, ale ted uz je to skoro tutovka, ze koupim novy vuz. Mam nanej tak 100-120 tisic, takze bych byl rad aby to bylo nekde kolem 100 aby zbylo neco i na prvotni investice.

Jen bych chtel poradit jaky. Rad bych kvuli spotrebe zustal asi u dieslu, pak potrebuju neco vetsiho takze asi nakej kombik. Prehled extra velkej v autech nemam a tak bych si rad nechal poradit. Zatim co jsem tak koukal tak me zaujala 306 kombi ktery se daj sehnat i kolem 80 tisic. Mozna bych vzal i ten starej dieslovej motor neb je to jeste stara dobra mechanicka skola, ale mozna me vyvedete z omylu ze by to bylo vyhodne ;)

Jo a jeste jsem taky koukal na Xantii ale nevim nevim sice by to zustalo u PSA ale preci jen to neni Peugeot :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než 306, je o něco lepší Xsara - mechanicky je to totéž, ale je to malinko novější, líp \"oblečené\", a za stejné či dokonce menší peníze. Ale za 80 jsou v obou případech skoro pasti, kombíky se dělaly až od mod. 98, takže slušný stojí pořád přes 100, a nadto potřebuje poměrně velkou počáteční investici do servisu (komplet rozvody atd, zadní náprava...). Xantie je za tudle cenu jen starší, a tu bych nebral - když už, tak raděj Xantii II (a jsme zas u r.98 a výš...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti jako kombík velikostí stačí 306 či Xsara, a motor ti stačí 1,9D s 50kW, tak za 110 už jsou velmi slušné, plus 20 - 30 do preventivního servisu (komplet rozvody, přední a zadní náprava, nová baterka, brzdy...), a máš solidní nenáročné auto. Pokud vezmeš nějaký o hodně levnější základ, může se ti to časem vymstít, stejně tak když se vyprdneš na ten preventivní servis - lepší je prostě rovnou zainvestovat třebas o 20 víc, než pak jezdit co chvíli do servisu polepovat následky, které v součtu vyjdou na dvojnásobek.

Jinak o kousek výš pořídíš už třeba i 406 TD, ale tam ty ceny dílů i oprav jsou pak o řád jinde. Vlastně i 306 s TD místo jen D je o dost rizikovější... Nicméně do 150 by byla i ta 406 TD či Xantia II TD s prvotním servisem - byť je to víc napnuté něž ta 306. Ale jestli ti dlouhodobě stačí 306 s 1,9D, vzal bych to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P.S. pokud bys koukal někam jinam než k pažoutu, tak velmi solidní poměr cena/užitná hodnota nabízí Toledo TDI. Pořídí se levnějc než 306, motoricky jej převyšuje o několik tříd, a je to liftback, takže takový kompromis. Ovšem bývají víc ojeté, byl to oblíbený taxík, takže se blbě vybírá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

150 je uz na me dost, je to horni hranice ale to by to musel byt vazne super kup. Spis to vidim opravdu na tu 306. Stejne si ji nechci nechat vic jak dva tri roky a pak uz na tom budu financne lip a poridim neco lepsiho.

Radsi vezmu solidni 306 a neco do ni nainvestuju nez vzit neco kolem 150 a nemit ani na novy gumy ;)

Dik moc za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Emis

Zdar, vim ze jsem se uz parkrat ptal, ale ted uz je to skoro tutovka, ze koupim novy vuz. Mam nanej tak 100-120 tisic, takze bych byl rad aby to bylo nekde kolem 100 aby zbylo neco i na prvotni investice.

Jen bych chtel poradit jaky. Rad bych kvuli spotrebe zustal asi u dieslu, pak potrebuju neco vetsiho takze asi nakej kombik. Prehled extra velkej v autech nemam a tak bych si rad nechal poradit. Zatim co jsem tak koukal tak me zaujala 306 kombi ktery se daj sehnat i kolem 80 tisic. Mozna bych vzal i ten starej dieslovej motor neb je to jeste stara dobra mechanicka skola, ale mozna me vyvedete z omylu ze by to bylo vyhodne ;)

Jo a jeste jsem taky koukal na Xantii ale nevim nevim sice by to zustalo u PSA ale preci jen to neni Peugeot :D

http://www.autoplanet.cz/detail.aspx?ID=2e77b3bf-da7c-4282-8fb1-f8dc66a2bedb

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

206 se mi tolik nelibi :)

Jinak jeste jsem se chtel zeptat, ma smysl chtit 306 s klimou nebo to pak uz vubec nepojede kdyz to ma 51KW?

Jo a sedacky vzadu ma 306tka deleny? De mi o to jestli de slozit jedno misto aby tam sli hodit napr snowboardy a vedle jeste mohli sedet dva lidi.

A posledni vec, ktera je vazne detail ;) Jakej ma 306tka rozmer gum? Muzu si nechat gumy 165/70 a disky z 205tky? Asi ne co :) Ptam se jen proto ze mam ted novou sadu letnich i zimnich gum :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P

ůvodně zaslal: Emiš

206 se mi tolik nelibi :)

Jinak jeste jsem se chtel zeptat, ma smysl chtit 306 s klimou nebo to pak uz vubec nepojede kdyz to ma 51KW?

Jo a sedacky vzadu ma 306tka deleny? De mi o to jestli de slozit jedno misto aby tam sli hodit napr snowboardy a vedle jeste mohli sedet dva lidi.

A posledni vec, ktera je vazne detail ;) Jakej ma 306tka rozmer gum? Muzu si nechat gumy 165/70 a disky z 205tky? Asi ne co :) Ptam se jen proto ze mam ted novou sadu letnich i zimnich gum :D

Klima má vždycky smysl. Auto bez ní se pro mnoho lidí stává neprodejným vzorkem.

Zas až takový vliv na výkon to nemá, zvlášť, když si jí nastavíš rozumně. Inteligentní klima se při prudkém přidání plynu vypne a když ne, dá se vypnout ručně, nehledě k tomu, že teď se stejně nedá skoro jezdit. i 1,6 s klimou jezdí dostatečně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super diky moc za rychly odpovedi :)

Jeste mi ted kamos nabidl wv golf, kombik 1.9 TDi (81KW) je to v dobrym stavu ma to menenej rozvodak naplne, novy letni a zimni gumy a chtel by za 100 tisic. Co si o tom prosim myslite?

Tak uz vazne nevim co delat. Kupovat neco do ceho clovek nevidi je peklo :)

Jinak se omlouvam ze tu s tim tak votravuju, ale je to pro me dost velka investice, tak bych rad slysel rady odborniku nez neco na blind koupit v bazaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Emiš

Super diky moc za rychly odpovedi :)

Jeste mi ted kamos nabidl wv golf, kombik 1.9 TDi (81KW) je to v dobrym stavu ma to menenej rozvodak naplne, novy letni a zimni gumy a chtel by za 100 tisic. Co si o tom prosim myslite?

Tak uz vazne nevim co delat. Kupovat neco do ceho clovek nevidi je peklo :)

Jinak se omlouvam ze tu s tim tak votravuju, ale je to pro me dost velka investice, tak bych rad slysel rady odborniku nez neco na blind koupit v bazaru.

Teď tě nechápu, nevíme co je to za rok, jakou má výbavu, nic..

Ale golf Wariant, nebo jak se to jmenuje jsme měli a nic Extra.. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...