Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Slovensko


Recommended Posts

Ahoj, tak jsme se s manželkou usnesli, že na dovču pojedem na Slovensko. CHtěli bychom navštívit nějaké termály, ale rádi se informujem, co a kde je a jestli máte někdo tip. Tak děkuju za rady atd. Pojedem pouze dva a jestli budem spát pod stanem, nebo v chatce, to je nám celkem jedno. Luxus být nemusí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.Ve Veľkom Mederi - Čalovo teď přistavěli další areál s vodními radovánkami.My jsme byli v sokromí asi 400m daleko.Dá se domluvit vše přimo na místě: buňky,pokoje a nebo na zahradách stan.Ubytování poskytují i ve vstupní budově do koupaliště,kolega tam letos byl,je to jen trochu dražší,ale čisté,záchod na chodbě nebo i v pokoji,a je přístup do areálu celý den.

Bešeňová - směr Liptovský Mikuláš,ubytování v soukromí ,hotel s vlastním bazénem hned vedle areálu koupaliště,s možností vstupu na koupaliště,je ale dražší.Jo a voda barví plavky do hněda!

Podhájská - kousek za Nitrou,se zbytkovou mořskou vodou,tedy opravdu slanou.Stanování v kempu přímo vedle koupaliště,nebo dostatek ubytování v soukromí.

Všechny tři místa nabízejí vodu až 39°C,několik bazénů s různými teplotami,tobogán a možnost se najíst.Největší výběr bazénů (teploty,bublinky)a také krytých je jen v Čalově.Cena lůžka v soukromí se pohybuje všude okolo 200Sk,někteří berou i EURa.Samozřejmě jsou i takoví,kteří chtějí zbohatnout přes noc....Já měl vždy Sk,a směnárny jsou všude.Dálniční známka na 7 nebo 30 dní lze zakoupit i u nás (120 nebo 240 Kč).

Do Bešeňové přes Rožnov p/R - Žilinu - Tatry.

Do Podhájské na Trnavu a Nitru (dálnice).

Do Čalova na Bratislavu - Veľký Meder.Pěkné koupání přeje P806.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja by som Vam odporucal Sturovsko

1) den by som si vyrazil na kupalisko do Sturova vstupne 120sk/osoba

2) den by som isiel do Gyoru je to cca 100km od Sturova nadherny areal malo ludi a relativne lacno

1700 HUF/osoba

3) den by som vyrazil do Esztergombu druha strana cez most zo sturova tiez super kupalisko

4) den a keby ste este nemali dost kupania su blizko Nove Zamky (studensia voda ale lacno 50km od sturova) tiez Patince (termalna super ) pripadne Podhajska velmi znama liecivimy ucinkami cca 80-90 km

Vsetky vzdialenosti som pisal od Sturova ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

Ahoj, díky všem, zatím rozmýšlím, ale! nemáte někdo nějakou www s autokempama na slovači? já hledám, ale asi jsem levej.....

Něco málo: http://www.abcslovensko.sk/sk/autokempingy?PHPSESSID=9473025372e8970a1349f94b30439638

nebo http://szm.sk/firmy/doprava-a-cestovanie/automoto/autokempingy/

atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

Ahoj, díky všem, zatím rozmýšlím, ale! nemáte někdo nějakou www s autokempama na slovači? já hledám, ale asi jsem levej.....

Pokud by ses rozhodl pro Velký Meder - Čalovo

a chceš mít jisté ubytování tak dej vědět.

Nebo pokud netrváš na termálech (Banská Šťavnica, Bojnice)

tak by se také dalo něco vymyslet.

Nejsem cestovka jen tam dost často jezdím a atd...

[upravil dne 20.7.2006 zdek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Pavex a Luky406, Vadaš je SUPER ! Pocházím kousek (Nové Zámky) a tam je to opravdu univerzální, ubytování, koupání, rybolov, koně, .... nemá chybu ! Navíc je tam pár roků sprovozněný přechod do Maďarska, od války tam nebyl most :-) Tam projdete do Esztergomu. Tam se můžete projet kočárem, na dobrou zmrzku, tržiště, památky,... doporučuji vylézt na věžičku, teď nevím jak se to jmenuje :-)

Opakuji, nemá chybu !!!¨

:super www.vadas.sk :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky chlapi za tipy......Tak ten Vadaš a Meder vidím docela dobře.( ten vršek je asi na dýl než na týden ) Každopádně vyjedem v sobotu ( hned co mi přezujou auto ) a pojedem Prostějov - Brno - Bratislava ( je na slovači potřeba známka?) a tam bych se chtěl mrknout na zlaté písky, třebas tam jeden den přespat ve stanu a omrknout to tam, následně pokračovat směr Meděr - tam se podívat na termály a pokračovat dál do vadaše a tam zakotvit. Jeden den jít do Maďar atd. Myslíte, že má smysl jezdit takhle na etapy, nebo jet přímo na Vadaš? Mně jde o zábavu, manželce o termály, na jídlo nejsme nároční, na spaní berem stan a nebo si zaplatíme nějakou chatečku či co. to je fuk. Jak je to cca daleko? já totiž mám ( nebo spíš vím ) na netu jen vzálenosti ČR, ale na SK ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud pojedeš BRNO-BŘECLAV-BRATISLAVA, tak známku každopádně ! Myslím že kolem přechodu to už koupíš i SK známku.

Jelikož jsem vyrůstal v NZ před cedulou Bratislava 100 km, tak to ti můžu říct naprosto přesně ... asi 101 km :D Ostatní změříš pravítkem :D Tipem, Nové Zámky - Štúrovo cca 35 km.

A taky máme www.mapy.cz a mapy.atlas.sk :papa

[upravil dne 25/7/2006 TiborTeam]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak jsem ve čtvrtek dojel domů. Dovolená uběhla rychle a v pohodě a byla myslím dostačující. V sobotu jsme vyjeli směr jih, na čáře koupili známku za 135Kč a jeli na Blavu. V Blavě jsem se držel směr TESCO Zlaté písky a aji k nim dojel, nicméně přejel a se slovy \" otočím se někde na sjezdu \" jsem dojel do Sence. Tak jsme omrkli kemp a po zjištění, že nic moc se vydali zpátky. Při odbočování na ZP, jsem se tak těšil, že jsem odbočil mezi oranžovou a červenou a hele.... hned mně stavěl polda asi o 5 let mladší než já, tak si říkám \" vítají čechy a bude prohlídka \". Houby, jízda na červenou, mají tam kameru. Nejdřív začal kecama o bodovym systému a nakonec to byl litr SK. Znechucen jsem se ubytoval. Na tři noci pro dva, stan a auto 1150 SK - Pohoda. V kempu poloprázdno, počasí super a mně po pár Zlatých husách byla pokuta někde. Co je v tom kempu blbý, tak že přes noc cca od 22 do 9 hod jsou zavřený WC a sprchy. Jináč vyžití sportovní super, na jídlo toho hromada, kultura taky blízko ( od Tesco Zlaté písky - cca 500m od kempu - zdarma shoping busem do centra Blavy, omrknout hrad a most a zase zdarma zpět:)) ) . No byli jsme do úterý a potom jeli směr V. Meděr. Cestou proběhla zastávka na Gabčíkove ( z toho mi šla úplně hrůza, otřesně strašidelný dílo ). V meděri super, ale až na to, že jsme odmítli být ubytovaní \" u někoho \" a hotel byl drahej. Tudíž jsme omrkli koupaliště - to je nádherný a jeli směr Štůrovo. Na Vadaši super. Super areál, atrakce, jídlo, obchody, město, Maděrsko, bazilika, most, BIKER PUB V2 s Budvarem. Akorát kemp takovej divnej. Kdyby ještě vyšlo lepší počasí, tak úplně super. z Prostějova je to na Vadaš necelejch 400km.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...