Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Logo na předním okně


Libor 3

Recommended Posts

dej ho na stinitko.... ;)

a ted vazne, pokutu ti za to dat muzou, doposud to casto ignorovali, pokud to vylozene neprekazelo. ale vis co, zacne to otazkou MP pane ridici, vite jakeho prestupku jste se dopustil? pak neco o 51 v meste a nakonec to skonci tim, ze ti reknou no dobre, tu rychlost, na to zapomenem, ale tohle auto je v nevyhovujicim technickem stavu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

dej ho na stinitko.... ;)

a ted vazne, pokutu ti za to dat muzou, doposud to casto ignorovali, pokud to vylozene neprekazelo. ale vis co, zacne to otazkou MP pane ridici, vite jakeho prestupku jste se dopustil? pak neco o 51 v meste a nakonec to skonci tim, ze ti reknou no dobre, tu rychlost, na to zapomenem, ale tohle auto je v nevyhovujicim technickem stavu....

To je sice hezký, ale v zákoně stojí, že technický stav, způsobilost, či nezpůsobilost hodnotí akreditované STKa nikoli příslušník vbe stejnokroji, i když je sexi černej. Sice se hovoří o závadách, kdy je vozidlo nezpůsobilé, ale není tam ani slovo o tom, že má právo to hodnotit nějakej orgán. Taky sem si všimnul, že pokud to není PODSTATNÁ závada, může vozidlo pokračovat v zízdě na místo, kde lze závadu odstranit.

Seznam takových závad je poměrně jasný a cokoli jako neschválené příslušenství na něm není ani za to není stanovený pokuta, pokuta je stanovená za vozidlo, které nesplňuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nicmene na prednim skle muze byt nalepena pouze dalnicni znamka, nesmi nic viset ani na zpetnem zrcatku, zatmavovaci pruh muze byt jen urcite sirky a musi propoustet urcite mnozstvi svetla, a tohle posoudi i organ MP na silnici i kdyby byl uplne blbej :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 ferry to neni pravda, protoze je to stejne jako s foliema, musi mit urcitou propustnost svetla, ale kolik to je to uz presne nikdo nevi (ten policajt urcite ne) a hlavne nemaji to moznost nikde overit, jestli to tak opravdu je (nebo si myslis ze policajt ma v kapse luxmetr :aut)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lampa - jde především o to, že na čelním okně NESMÍ být podle našich hlav ve vedení státu nalepeno nic kromě dálniční známky - takže ani fólie s propustností xxyy.

Taky jsem měl na 309ce stínítko, nikdy s cajtama problém nebyl - ale kdybych byl náctiletej ouchcapek, věřím, že by si na mě často zgustli (ale člověka mého typu jen tak prudit kvůli pruhu na skle prostě prudit nechtěli).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2lampa: jenze predni sklo se nesmi nijak dodatecne upravovat ani zatmavovat, a mohou se na nej umistovat pouze dalnicni znamky a certifikace jako Ex atd.... folie/zatmaveni muzes dat pouze na bocni a zadni skla, kdy na zadni muzes dat klidne plech a na bocni do 25%. no a hlavne k nim musis mit papir o schvaleni, takze policajt nic merit nemusi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: Ferry

zatmavovaci pruh muze byt jen urcite sirky a musi propoustet urcite mnozstvi svetla,

Nevíte jak to s tím je přesně? Jakou šířku může mít neprůhledné stínítko? Nebo nesmí být vůbec?

stinitko nesmi byt vubec, musi se jednat pouze o vyrobcem probarvene sklo, tim ze je to z vyroby, ma to homologaci a muze byt namontovano

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: Vvitty

dej ho na stinitko.... ;)

a ted vazne, pokutu ti za to dat muzou, doposud to casto ignorovali, pokud to vylozene neprekazelo. ale vis co, zacne to otazkou MP pane ridici, vite jakeho prestupku jste se dopustil? pak neco o 51 v meste a nakonec to skonci tim, ze ti reknou no dobre, tu rychlost, na to zapomenem, ale tohle auto je v nevyhovujicim technickem stavu....

To je sice hezký, ale v zákoně stojí, že technický stav, způsobilost, či nezpůsobilost hodnotí akreditované STKa nikoli příslušník vbe stejnokroji, i když je sexi černej. Sice se hovoří o závadách, kdy je vozidlo nezpůsobilé, ale není tam ani slovo o tom, že má právo to hodnotit nějakej orgán. Taky sem si všimnul, že pokud to není PODSTATNÁ závada, může vozidlo pokračovat v zízdě na místo, kde lze závadu odstranit.

Seznam takových závad je poměrně jasný a cokoli jako neschválené příslušenství na něm není ani za to není stanovený pokuta, pokuta je stanovená za vozidlo, které nesplňuje.

Přesně tak. Tohle je blbá díra v zákonu, která mě pěkně se*e, a která je bohužel ve prospěch chlupáčů.

Když mě zastaví a mě z auta vykápně kapka chladící kapaliny tak mám auto ve špatným tech. stavu bla bla bla.

Ať dají příkaz do urč. data jet ověřit třeba na STK nebo něco (ale to je taky blbost) ale každopádně policajt není automechanik a ví prdlajs o tom co je špatnej tech. stav. Kromě rozpadlé, shnilé 120ky bez jednoho kola.

To je jak mě jednou zastavili (ještě před boďákem) a protože mě to trochu smrdí jak to mírně žere olej, policajtovi se to nelíbilo a prohledal celý auto protože myslel že mám LPG na černo.

Nechtěl mě věřit že rezerva je pod autem a ne v kufru :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna včera jsem měl jednu zkušenost s tímto problémem...mám zevnitř předního skla nalepené bílé stínítko a zvenku modrý nápis...zastavili mě měšťáci a donutili mě na místě strhnout to stínítko..jinak bych to měl za 2 body a 1500,- pokuty..ale ten nápis zvenku jim nevadil...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...