Přejít na obsah
trago

Anomálie, a jak na ně!

Recommended Posts

Jednoho deštivého sobotního dne jsem přijel z práce domů a zaparkuji do garáže. Po asi cca 3 hod. chci jet nakoupit, odemknu auto DO „vše OK“. Otevřu dveře a koukám jak, rychle bliká osvětlení kabiny “zvláštní jev“, zavřu dveře a chystám se nastartovat. Strčím klíč, otočím a počkám, až pohasnou patřičné kontrolky „zatím vše OK“. Pootočím klíčem pro nastartování a najednou VŠECHNO ZHASLO „koukám jako blázen“. Vytáhnu klíček a VŠECHNO !VŠECHNO! SE ROZSVÍTILO, dokonce i kontrolka ESP, kterou jsem nikdy neviděl svítit, protože to nemám. Okamžitě mi proběhlo hlavou „abych neuhořel“ vyskočím z auta a nevím, co mám dělat. Stojím vedle auta, v ruce držím klíček a budíky s kontrolkami svítí. Začínám čichat, jestli se něco nepálí, přitom slyším podivné cvakání, louskáni a sršení. Skočím zpátky do auta a vyřazuji jedničku na neutrál, co kdyby…Otevírám okamžitě kapotu a odpojuji jeden kontakt od baterky a tím se vše uklidnilo. No a co teď, co se dělo potom a jak jsem zjišťoval příčinu závady ?

[upravil dne 10.7.06 trago]

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

voda v jednotce BSI ? nekde uz jsem to tu cetl,dva stejne pripady, symptomy byly podobne - poblaznena elektroinstalace

jednotka BSI se nachazi u pojistkove skrinky u ridice pod volantem, diskutovalo se tu zda zaplaveni teto centralni ridici jednotky auta neni zavineno dodatecnou montazi alarmu a nedostatecne utesneni otvoru v prostoru pod plastovym krytem mezi prednim oknem a kapotou na strane ridice, byly tu i fotky, zkus zapatrat v historii, popripade prohlednout primo v aute, zda neni v konektoru jednotky voda, nebo zaoxidovane kontakty

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

mne takto raz tiez zblblo vsetko a po resete RJ bolo OK. ani to neriesim. takisto parkrat mi vsetko zhodilo pocas jazdy tak na sekundu a skocilo naspat, tiez je to OK. pocitace, pocitace...... :D

a tie okna si vyhladaj navod, uz som ho parkrat tuna na fore daval

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Tak s tou vodou v BSI jsem byl já.Stálo mě to cca 10000,-.Nakontaktoval se na mě člověk přes email co měl stejnou závadu a jak napsal stálo ho to 23000 (výměna BSI+nový svazek elektroinstalace ,protože prý byly zaoxidované kontakty v konektoru).

Původně jsem si myslel že to nateklo přes kabel k alarmu ale zjistil jsem že mám úplně shnilé a mokré odhlučnovací koberce v motorovém prostoru(jeden v okolí baterie a druhý před filtrem klimatizace).Zjistil jsem že netěsní plastový dekl přidělaný ke sklu a protéká voda na koberce.Za baterií vede svazek do kabiny,svazek je opletený látkou a také byl celý mokrý.Myslím si že ta látka táhla vodu až do kabiny i přes průchodku a po drátech pomalu stékala do BSi.Odhlučnovací koberce jsem musel koupit nové (2000,-) a utěsnil jsem pryžové těsnění a sklo.Po každém větším lijáku osahám koberce a zatím je sucho.

Zkontrolujte jak vypadají vaše koberce a podívejte se jak vám to těsní???

foto0021fs.jpg

foto0052rq.jpg

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

PS: Dneska jsem schválně koukal jak je to řešený v nový 207 a ejhle plastový dekl není nad sklem ale pod sklem.(voda nemusí přetékat přes zvýšený okraj plastu ale krásně steče přes sklo na plastový dekl a odtud do blatníků=žádný odpor stékající vodě).

KONEČNĚ NA TO PŘIŠLI ŽABOŽROUTI:grr:grr:grr

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

minule som menil okrem iného aj peľový filter - a ten tlmiaci koberec vyzeral podobne ako ten tvoj- bol úplne mokrý, dokonca som ho na jednom rohu, kde bol pripevnený tými blbými:grr plast. príchytkami roztrhol. potom som si opakovane všimol, že po každom daždi je taký mokrý, a veľmi dlho trvá dokedy vyschne. tiež to zrejme budem musieť nejak utesniť:myslim. ako presne si to utesnil ty?

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

×