Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

maznice zadni napravy 205


BobyD

Recommended Posts

hodlam vytvorrit na zadni naprave maznice o tom tady je spousta dotazu takze uz vim jak na to ale prozatimne jsem udelal jenom jednu dirku kterou jsem nastikal asi litr oleje

jse mi vpodstate jen o toto:

zadni naprava na 205 je duta a loziska jsou v trubce nikoli v ramenech tudiz pokud naleji litr oleje jenom jednou dirkou mel by se dostat casem do obou lozisek?diky:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do obou ložisek ano - na jedné straně, pokud se díra udělá mezi ně. Pokud se díra udělá někam mimo, nedostane se to k žádnému ložisku. Pro lepší pochopení - ty ložiska jsou tam samozřejmě 4... a směrem dovnitř mezi obě strany je náprava utěsněna, aby do ložisek nepadal bordel.

No, a za další - do ložisek nepatří olej, alébrž tuk. Takže pokud to někdo chce udělat tak jak se má, udělá na každou stranu jednu díru, osadí do nich maznice, a nacpe tam tuk klasickým mazacím lisem. Ten prostor mezi ložisky je minimální, vůbec ho není potřeba moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo tak nekjak ksjem to udelal jedna strana dobry olej dokonce proteka coz je jedina kontrola ze se tam dostal ale na druhy strane je to furt tuhy a to uz jem tamj taky vyvrtal diru jo tadyhle jsem nasel te starej dokaz ale tam to delaj uplne mimo http://www.peugeotforum.de/bastelecke/sonstige/schmiernippel/schmiernippel.php?PHPSESSID=a92d7f2762c8312f784c62051cbc0a74

no snad to povoli protoze jinak mi ta naprava prijde ok sedi pomerne vysoko necham tam tejden olej a pak tam nacpu vazelinu kazdopadne dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá, v tom odkazu výše na tom německým forku je to dle slov Bobiho uplně mimo, takže bych rád něco konkrétnějšího, fotka by bodla ještě jsem na to nekoukal jak je náprava postavená auto mám pár dnů, ale pochopil jsem to tak že každá náprava pravá a i levá má dvě ložiska, celkem čtyři a ten tuk se rve mezi ně,tudíže dvě maznice jedna napravo a jedna na levo je můj strohý výklad správný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to mam zrobene cca 3 mesiace a za boha nejde ta vazelina von jak na tejto fotke

http://www.peugeotforum.de/bastelecke/sonstige/schmiernippel/09-th.jpg

a vliezlo tam toho pozehnane urcite cez kilo,

takze ta tyc je plna dokonca som to pretlacal z jerdnej dieri do druhej ale von cez tu gumu ani za boha.

Prinos afto sa zacalo viac houpat asi tlmice v prdeli :(

[upravil dne 11.7.06 fijalka]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ze auto zaclo vic houpat je pzitivni pac mne to zzaclo take velice nenapadne az ted kdyz to trosku povolilo tak jsem zjistil ze uz to bylo tuhy

tommys chapes to zpravne bohuzel kde presne se nachazi loziska a jak to tam vypada vi jen buh a oddie ja sam jsem mel predstavu z ramena jde cep ktery beha v lozisku ale zrejme je tam jeste jedno lozisko resp. dve no navrtal jsem to az na konec ty tubku do takoveho toho nalitku

asi tady no a z jedne strany to tece a z dtuhe ne tak si taky nejsem moc jistej jestli je to ok

post-0-14109594681249_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z ramene jdoucí čep musí pochopitelně běhat ve dvou ložiscích - jak by asi držel v jednom, vždyť by jej vyvrátil! To druhé ložisko je, jak už jsem psal, tak 20 cm od toho prvního, tam jak je to zůžení. Na té fotce, tam jak je ta vrtačka, tak tam se udělá ta díra. Tam kde je namalovaná ta nesmyslná šipka se vůbec nešahá. A ta vazelína vůbec nemá co lézt ven - pokud leze ven, je v pr.... gufero! A pokud nejde ven, a budete to tam prát pod tlakem, dá se i něco zničit (min. to gufero).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: BobyD: A nejsou náhodou v tom zůžení už ty ložiska, aby jis nevrtal do nich. Na obrázku vrtá těsně vedle zůžení směrem ven.

Co si pod pojmem osadí maznice mám představit. Na těch obrázcích jde vidět pouze vyvrtání díry, udělání závitu nacpání tuku a pak jen zašroubování díry. Může to někdo osvětlit lamě jako jsem já??? ;-) Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to bombarderik :ne naopak auto se prestane houpat a pri pohybu nahoru dolu vrze kdyz ho das na hever tak kolikrat kolo ani nejde dolu

to Xantik : no udelal jsem der vic a nakonec jsem snad nasel mezeru

maznice mas treba na s120 jsou to v podstate takovy srouby s dirou a kulickou ty udelas diru do napravy tam je zasroubujes a do ty diry v nich pak napumpujes vazelinu

kdyz prijdes do autopotreb a reknes ze chces maznice na 120 tak budou vedet stoji asi 15 kc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...