Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 Hdi - chyba diagnostiky motoru - NETÁHNE!!!


Z.Plas

Recommended Posts

mam podobny problem (2.0Hdi) - isiel som po rovinke asi 100km/h na 5. rychlost (vonku bolo asi 35 stupnov) a chcel som predbehnut auto predo mnou. Tak som stlacil pedal az na podlahu (bez podradenia rychlosti) a zhasol mi motor! Rozsvietila sa kontrolka diagnostiky a STOP!. Tak som zastavil pri krajnici a vytiahol klucik, po chvile som nastartoval, kontrolka diagnostiky stale svietila. Skusal som ist 60-80-120, vsetko OK.

Bol som asi 60km od domu, takze som dosiel domov (nedela) a ze rano v pondelok pojdem s tym do servisu. Rano som nastartoval a kontrolka uz nesvietila. Tak som to nechal tak, auto jazdi normalne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poradne zkontrolujte hadice do a z intercooleru a mrknete na snimac tlaku vzduchu na IC. Je pripojen hadickou. Uz jsem sylsel o pripadu, kdy ta hadicka ke snimaci tlaku byla styrela. Potom me jeste napada \"skrtici klapka\" (mate ji v Peugeotech taky? na Xantiich byva), ktera je v sacim potrubi a uzavira privod vzduchu z filtru, kdyz to ma prisavat pres EGR. Ta klapka resp. jeji ovladani muze taky delat paseku - to by ale melo byt poznat na coudu z vyfuku, kdyz to nejede.

Kaja

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pavex

mam podobny problem (2.0Hdi) - isiel som po rovinke asi 100km/h na 5. rychlost (vonku bolo asi 35 stupnov) a chcel som predbehnut auto predo mnou. Tak som stlacil pedal az na podlahu (bez podradenia rychlosti) a zhasol mi motor! Rozsvietila sa kontrolka diagnostiky a STOP!. Tak som zastavil pri krajnici a vytiahol klucik, po chvile som nastartoval, kontrolka diagnostiky stale svietila. Skusal som ist 60-80-120, vsetko OK.

Bol som asi 60km od domu, takze som dosiel domov (nedela) a ze rano v pondelok pojdem s tym do servisu. Rano som nastartoval a kontrolka uz nesvietila. Tak som to nechal tak, auto jazdi normalne.

Stalo se mi presne to samy pred pulrokem na dalnici v kopci. Pekne hnusnej zazitek. Od te doby je auto ok, takze na servis kaslu. Blbe je ze se na auto nemuzu spolehnout :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
Původně zaslal: vector

Původně zaslal: Z.Plas

Takže po diagnostice čtyři chyby:

1404 - Koncový stupeň ŘJ pro případný ohřev

1403 - Koncový stupeň ŘJ pro přídavný ohřev - Volnoběh

0246 - Menič tlaku reg.tlaku přeplňování - odchylka regulace

0606 - Řídící jednotka EDC, výpočet množství - porucha funkce

Inu, \"peugeoťáci\" máte někdo konkrétní zkušenost s řešením podobných chyb?:myslim

1404- Předehřev vody, asi zoxidované kontakty na cívkách, obvykle stačí očistit, ale na leto se to dá vypnout.

1403- totéž

0246- Solenoidový ventil pro ovládaná WG je špatný, nebo je někde děravá nebo vypojená hadice

0606- To nevím, co myslí výpočet množství :) ale poatrně váha vzduchu udává špatné hodnoty,nebo je odpojená.

Mohol by mi niekto \"doslovne\" vysvetlit co 1404,1403 znamenaju v praxi a ktore cievky treba ocistit?

dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Miro406

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: Z.Plas

Takže po diagnostice čtyři chyby:

1404 - Koncový stupeň ŘJ pro případný ohřev

1403 - Koncový stupeň ŘJ pro přídavný ohřev - Volnoběh

0246 - Menič tlaku reg.tlaku přeplňování - odchylka regulace

0606 - Řídící jednotka EDC, výpočet množství - porucha funkce

Inu, \"peugeoťáci\" máte někdo konkrétní zkušenost s řešením podobných chyb?:myslim

1404- Předehřev vody, asi zoxidované kontakty na cívkách, obvykle stačí očistit, ale na leto se to dá vypnout.

1403- totéž

0246- Solenoidový ventil pro ovládaná WG je špatný, nebo je někde děravá nebo vypojená hadice

0606- To nevím, co myslí výpočet množství :) ale poatrně váha vzduchu udává špatné hodnoty,nebo je odpojená.

Mohol by mi niekto \"doslovne\" vysvetlit co 1404,1403 znamenaju v praxi a ktore cievky treba ocistit?

dakujem

Kontakty na cívkách předehřevu vody a relátka předehřevu vody. Cívky najdeš snadno, relátka si najdi v náodu. Nepamatuju si,kde jsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bustr

taky mi to netahne. ale diagnostika nesvítí. Vahu jsem vyčistil, je to lepeší,ale odspoda netahne, jako by se dusil motor když slapnu na plyn. Vyměnil jsem filtry a je to stejny. V pátek jedu na diagnostiku do servisu tak jsem zvedav co to bude... :myslim

Jestli chces, tak zkus sportovni filtr, ja ho tam ted dal a oproti serivce to lip taha uz od spoda - vylecilo to syndrom duseni v nizkych otackach. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Zdravím, taky by mě zajímalo, kde najdu ty relé a cívky,

Na diagnostice mi vyskočilo:

1519 - snímač motorového oleje - porucha funkce

1404 - koncový stupeň řídící jednotky pro přídavný ohřev

0221 - snímač polohy pedálu neverohodný signál

chyby mi smázli a po 14 dnech a cca 8seti Km se mi kontrolka rozsvítila znovu...

nerad bych co 14 dní jezdil na diagnostiku, uvítám každou ranu. dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak mi bylo dnes v servisu řečeno, že kontrolku rozsvítí jen jedna ze těch tří závad (1519, 1404, 0221) a to ta poslední 0221 - snímač polohy pedálu - stačí vyměnit, smazat a bude klid. Je to vlastně obič. potenciometr a nejspíš už má vyběhanou drážku, po zahřátí může kecat, tak to hodí chybu a padne do nouzáku.

Nevěděl by někdo, kde to sehnat za normální fiannce? Přecijen u Peugeotu to bude morda za takovou "blbost".. takže to beru jako poslední možnost. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...

zdra takze sa to podarilo niekomu vyriesi ? ... lebo moja 406 robi nieco podobne po dlhsom stati auta som nastartoval rozvietila sa kontrolka motoru a otacky vyleteli na 1200 asi nudovy rezim siel som sa previest auto malo mizerny tah po chvili ale ozilo a otacky boli v normale ... bol som na dig. zmazali chybu nieco s prietokom paliva alebo tlakom paliva .... auto slo normalne az asi cca po troch dnoch zase to iste autonic ziaden tah potom zase ozilo a kontrolka svieti neustale .... poradi niekto ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...