Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

cvakání ve směrovce - odstranění závady


zbrojnoš

Recommended Posts

Hele nemohl by mi někdo nahodit info jak na to. Mně to taky stále cvaká, stále cvaká :roll Včera jsem se jí pokusil vyndat, abych ji vyčistil a obrousil jak se píše, ale po demontáži spodního a vrchního krytu u volantu (už to sehnat odpovidájící byty - zlatá škodovka) jsem byl v koncích. Viděl jsem 2 šroubky, povolil o pár závitů, nic se nedělo, tak jsem to zase raději zašrouboval, aby se mi něco nerozpadlo. Raději počkám na rady.

Peugeot 406 1,8i 16V 1996 sedan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

postup je asi takovy:

1) odsroubujes ten cely plast kolem volantu (dva šroby zespodu)

2)povolis ty dva srouky co jsou zasrubovane do packy (ty cos povoloval a vypadalo to ze se nic nedeje)

3)packu vysunes smerem od volantu ke dverim ridice (je nasazena v drazkach a je to dost tesne, jelikoz te kabely taktak pusti)

4)odpojis konektory (maji na sirsi strane pojistku kterou je nutne zmacknout-konektory nejdou zamenit-nemusis si je oznacovat)

5)odejdes s auta i s packou

6)rozdelas packu (ma sezhora jakoby vicko-pomoci malickeho srubovaku jemne odpacit-POZOR po odpaceni muzou vyskocit dve pruziky-NEZTRATIT)

7)uvidis takovy valecek ktery budes obrusovat-je v plastu ale pomoci klesti jde bez vetsich problemu vytahnout-jen POZOR jak ho vytahnes tak je tam zas pruzinka

Doufam ze se ti to podle tohoto navodu podari a blinkry prestanou zlobit :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: simas

postup je asi takovy:

1) odsroubujes ten cely plast kolem volantu (dva šroby zespodu)

2)povolis ty dva srouky co jsou zasrubovane do packy (ty cos povoloval a vypadalo to ze se nic nedeje)

3)packu vysunes smerem od volantu ke dverim ridice (je nasazena v drazkach a je to dost tesne, jelikoz te kabely taktak pusti)

4)odpojis konektory (maji na sirsi strane pojistku kterou je nutne zmacknout-konektory nejdou zamenit-nemusis si je oznacovat)

5)odejdes s auta i s packou

6)rozdelas packu (ma sezhora jakoby vicko-pomoci malickeho srubovaku jemne odpacit-POZOR po odpaceni muzou vyskocit dve pruziky-NEZTRATIT)

7)uvidis takovy valecek ktery budes obrusovat-je v plastu ale pomoci klesti jde bez vetsich problemu vytahnout-jen POZOR jak ho vytahnes tak je tam zas pruzinka

Doufam ze se ti to podle tohoto navodu podari a blinkry prestanou zlobit :papa

to je ono, takový návod potřebuju. Až se vrátím, tak jdu na to. Dík

[upravil dne 5.7.06 zbrojnoš]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem na to dnes vlítl. Sice mi to už necvakalo (jestli proto, že jsem jel delší trasu 47 km tam a 47 zpět?), ale pustil jsem se do toho. Tak celý plast kolem volantu mám na tři šrouby zespodu. U konektoru jsem dost špekuloval, kde je ta pojistka (tu jsem pak zjistil podle jiného, kam jsem měl šanci se podívat kolem dokola). Povolil jsem ty dva šrouby a už jsem tahal páčku ven. jenže jsem ještě musel oddělat další plast, ten vedle, protože páčka nešla ven úplně. Pak už to šlo. Zatím to necvaká. Snad to vydrží.

A když jsem to měl už rozdělaný, tak jsem tam chtěl vyměnit paměťové relé na cyklovač (ten ze škodovky, už jsem ho měl koupené dávno, ale nebyli lidi). Chvíli mi trvalo, než jsem našel do původní modré a taky jsem pochopil, proč si Medvěd (nebo kdo to byl) odřel ruku, když to měnil. Já jsem musel oddělat panel s pojiskama (červená pojistka po levé straně povytáhnout a panel odsunout do strany a pak vytáhnout k sobě) Modrý relé jsem vytáhnul i se spodkem, vyměnil (úplně přesně padnul) a delší dobu ho dával na místo, než jsem našel ten trn, kde byl.

Takže zase kus práce udděláno a za pomocí fóra klubu Peugeot. Díky všem.

[upravil dne 6.7.06 zbrojnoš]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave_k

Jen tak mimochodem. Když vytáhneš volant co nejvíc k řidiči. Tak ta páčka jde vyndat i bez oddělání toho třetího plastu. :myslim:mrk

[upravil dne 6/7/06 Dave_k]

Tak to jsem hejbal volantem dolů, nahorů, ale vůle tam žádná nebyla.

[upravil dne 6.7.06 zbrojnoš]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: zbrojnoš

Já jsem musel oddělat panel s pojiskama (červená pojistka po levé straně povytáhnout a panel odsunout do strany a pak vytáhnout k sobě)

Dostaneš se pak k BSI, která je pod pojistkama? Já se k ní pořád nemůžu propracovat :D

tak dalece jsem nepotřeboval jít a taky nevím kdy budu potřebovat se tam dostat na to BSI, k čemu pak ono slouží?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

centralni ridici jednotka, ktera v aute komunikuje s jednotlivymi elektronickymi systemy pomoci tzv. multiplexni site VAN a ma na starosti ruzne funkce auta od rozsveceni svetel, spinani vetraku, centralniho zamykani, destoveho senzoru apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo ale mas jen ridici jednotku vstrikovani motoru, BSI je dalsi ridici jednotkou v aute, spolupracuje s jednotkou vstrikovani, ale ma prave jeste na starosti chod cele elektroinstalace automobilu a jeho jednotlivych elektronickych systemu, bez modifikace jejiho software nevymenis napriklad ani autoradio za jine

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...
Původně zaslal: Petr X

Kup si novou packu jako ja a prestane ti to cvakat :) Pokud jsem tvuj dotaz spravne pochopil.

Jestli je to packou, stejne ti za nejakej cas začoudí a nic jinyho ti nezbyde :)

Nevím proč?? :(:myslim:(

Jde jen o začištění kontaktu. :myslim:super:myslim

Já jsem začistil všechny (i od světel) a vyměnil : dálkové - směrovka.

Je to ve žlutém kolečku.

[upravil dne 10/8/06 Pinďa]

post-0-14109594751264_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Petr X

Kup si novou packu jako ja a prestane ti to cvakat :) Pokud jsem tvuj dotaz spravne pochopil.

Jestli je to packou, stejne ti za nejakej cas začoudí a nic jinyho ti nezbyde :)

Zatím to necvaká. Až se začoudí a nic jiného nezbyde, tak koupím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...