Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kabely


Béďa

Recommended Posts

Zdravim, tak jsem se rozhodl zlepsit audio ve sve 306ce.:mrk Mam ale maly problem a to ze nevim jak vymenit kabely tak abych nemusel moc vrtat a rezat, jedna se hlavne o predni dvere. Delal jste nekdo vymenu kabelu v aute kde je ve dverich jen ten konektor??:rokerAsi mi nezbude nic jineho nez si udelat diru nekde vedle ze??:myslim Je jasne ze s origo kabely se to neda delat. :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím přesně jak je to u 306, ale u 406 jsem to dělal v neděli a je to celkem jednoduché. Stačí rozebrat obložení a čalounění na dveřích i prazích, vyndat ten konektor a pomocí drátu s okem protáhnout nový kabel. Pak jen nový kabel protáhnout do dveří a dovnitř do auta a konektor zapojit. Je to hotové za chvilku...

drat.jpg

kabel.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je v tom, že 306 má jak 605 konektor a ne husí krk (divím se že to tak 406 má).

Musely by se z obou stran konektoru do volných zdířek asi připájet ty káblíky (mezi těma co tam už sou) takže drbačka.

Pokud tam nebudeš dávat nějaký profi repra tak to není zas tak nutný. Sice sou origo kabely hnusný ale měly by být dostatčně tlustý (o tloušťkách kabelů k repro tu byla nedávno diskuze, dá se to vypočítat) aby utáhly většinu beden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On totiž původní záměr nebyl dát tam silnější kabely (i když ty nové jsou 2x silnější než ty původní) jako spíš to, že jsem potřeboval středobasy ve dveřích zapojit do výhybky a nechtělo se mi stříhat a jinak upravovat ty originály. Stejně si myslím, že bych rozdíl v kabelech nepoznal...

Jinak repráky mám SONY Xplod XS-HT170SN - sice asi nic moc pro audiofily, ale chtěl jsem mít všechno jednu značku... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A preco vsetko jednu znacku? Aky to ma zmysel? Ide o to. ze za tuto istu cenu sa da kupit repro inych vyrobcov ktore budu hrat podstatne lepsie. A ten rozdiel je ovela pocutelnejsi ako rozdiel v kabloch. A myslis ze niekto vidi ake su repra vpredu vo dverach? No a ak ich uvidi,tak prave si vytvori nazor o autorovi instalacie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem právě natáhl nové kabely k předním reprákům,trvalo mi to 3 hoďky,rozdíl je velmi velký.Místo těch origo zvonkáčů jsem dal kabel 1.5mm.Bohužel originál kabeláží to protáhnout nešlo,takže jsem musel vrtat:grr Sundal jsem si přední dveře,je tam lepší přístup,jdou pěkně sundat,stačí rozpojit kabeláž,vyrazit čep,odšroubovat dva šrouby z pantů a dveře vysadit.Díru jsem vyvrtal za konektor,aby nebyl vidět kabel a není tam žádná výztuha.Kabel jsem protáhl hadičkou,aby se neprodřel o dveře a neplácal se volně mezi dveřma a sloupkem.Pak jsem zatřel vyvrtanou díru barvou a přetřel lakem,aby to nerezlo,vyluxoval jsem špony ze dveří.Pak jsem protáhl hadičku s kabelem dírou ve dveřích a než jsem nasadil dveře, tak jsem kabel protáhl průchodkou do auta,je tam bez dveří dobrý přístup,pak jen stačí protáhnout kabel k rádiu,zapojit a hotovo.Pak stačí dát zpátky dveře,napojit kabely k reprákům a všechno složit.Není to nic složitého,možná je i jiný způsob,ale nějak jsem na něj nepřišel:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: olda

Tak jsem právě natáhl nové kabely k předním reprákům,trvalo mi to 3 hoďky,rozdíl je velmi velký.Místo těch origo zvonkáčů jsem dal kabel 1.5mm.Bohužel originál kabeláží to protáhnout nešlo,takže jsem musel vrtat:grr Sundal jsem si přední dveře,je tam lepší přístup,jdou pěkně sundat,stačí rozpojit kabeláž,vyrazit čep,odšroubovat dva šrouby z pantů a dveře vysadit.Díru jsem vyvrtal za konektor,aby nebyl vidět kabel a není tam žádná výztuha.Kabel jsem protáhl hadičkou,aby se neprodřel o dveře a neplácal se volně mezi dveřma a sloupkem.Pak jsem zatřel vyvrtanou díru barvou a přetřel lakem,aby to nerezlo,vyluxoval jsem špony ze dveří.Pak jsem protáhl hadičku s kabelem dírou ve dveřích a než jsem nasadil dveře, tak jsem kabel protáhl průchodkou do auta,je tam bez dveří dobrý přístup,pak jen stačí protáhnout kabel k rádiu,zapojit a hotovo.Pak stačí dát zpátky dveře,napojit kabely k reprákům a všechno složit.Není to nic složitého,možná je i jiný způsob,ale nějak jsem na něj nepřišel:myslim

pekna, pedantna robota :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

berger: super navod, vidno ze si si dal zalezat..

ja riesim presne to iste na 306ke ale dvere som si dole davat netrufol.. tym padom je to vrtanie trosku zlozitejsie ale da sa.. na strane dveri som to navrtal tesne pod pantom, najvacsia zabava bola ked som zistil ze je tam dvojity plech :) na strane palubovky som to prepchal popod tu gumovu krytku cez ktoru prechadzaju kable.. no a potom to uz iba nejako dopravit zozadu k radiu..

Este ma cakaju druhe dvere, na strane vodica, tak drzte palce :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...