Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Automatické rozsvícení světel P206


aqwaster

Recommended Posts

Původně zaslal: aqwaster

Nevíte někdo jestli nejde načipovat automatické rozsvicování světel? Nebo jinej způsob ... případně kolik by to stálo

Ahoj.. dneska jsem byl na garančce a nechal jsem si to nastavit přímo v Peugeotu. Mám 206 SW 1,4 HDI, letošní rok..... Prý je to programovatelné od roku výroby 2002. Stálo mě to 240,- Kč a trvalo to deset minut.... Funguje to tak, že po nastartování se sami světla rozsvítí, palubka a okolní podsvícení zůstane zhaslé, svítí kontrolka světel a nejdou zapnout dálková světla, jen světelná houkačka. Mlhovky fungují.. Dálková světla fungují po zapnutí světel na pákovém ovladači a zároveň se samozřejmě rozsvítí i podsvícení palubky, ovládání klimky atd... Ahoj ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, včera sem byl v autorizovaném Peugeot servisu a moc mě nepotěšili. Mám 206ku z roku 2000, kde je ještě starší verze ŘJ a nejde to jednoduše přehrát. Takže se bude muset koupit relátko (prý cca 400,-) a že mi to tam rádi namontujou. Když sem se ptal na cenu, tak mi chlápek oznámil, že to bude stát tak 1000,- až 1200,- což mě teda dojalo:myslim Asi si to nechám udělat u noname servisu a vyjde mi to na pár stovek.

BTW.: Doufám,že plácnu dvě mouchy jednou ranou, protože mě štve automatické stmívání jasu u středové kapličky - hodiny+RDS (při zapnutí světel se to ztlumí a ve dne je to vpodstatě nečitelný)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No myslim že to jde od r.2002. šef má oktávku a taky za to dal asi 700+400 za práci :bojim

Já si to nechal načipovat stálo mě to 250,- na páčce nam světla jakoby vyplý na 0 a světla se po zhasnutí kontr. dobíjení rozsvítěj na potkávačky, palubka je zhasnutá. Palubka se rozsvítí když dám na parkovačky nebo na potkávačky na páčce.

----------- P206 1.4HDI 2002 5D social line ------------

[upravil dne 18.7.06 aqwaster]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lordmajkl

Co čech to lenoch...:D

Ne dělám si srandu, ale to je takový problém sednout do auta, nastartovat, dát si pás a rožnout světla???

Mě to žádné problémy nedělá, je to už taková automatika...:roker

to neni lenost, ale jistota ze na to nezapomenes a navic kdyz rozsvitis, tak to pohasnou displeje, coz aut. zapnuti resi

PS: Mas doma automatickou pracku? to je taky lenost, muzes to vyprat v ruce, ne?:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aqwaster

No myslim že to jde od r.2002. šef má oktávku a taky za to dal asi 700+400 za práci :bojim

Já si to nechal načipovat stálo mě to 250,- na páčce nam světla jakoby vyplý na 0 a světla se po zhasnutí kontr. dobíjení rozsvítěj na potkávačky, palubka je zhasnutá. Palubka se rozsvítí když dám na parkovačky nebo na potkávačky na páčce.

----------- P206 1.4HDI 2002 5D social line ------------

[upravil dne 18.7.06 aqwaster]

Zdravím, kde jsi si to nechal dělat? Jak to dělali, normálně přes kábel to nacpali do jednotky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem byl v RM servisu na Vídeňské v Brně kvůli zapínání světel po nastartování. Nejdříve jsem tam volal jestli to jde, za kolik a kdy můžu dojet. Řekli mě, že to jde, cena do dvou set a můžu dojet ihned. Tak jsem tam jel a přijímací technik mě řekl ať zajedu do dílny. Tam na mě čekal a řekl mě jestli chcu na to doklad. Řekl jsem že ne a on ať dám mechošovi kilo. Mechanik se píchl na ŘJ a za 1min. bylo po všem a za 100kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kveton

Původně zaslal: Lordmajkl

Co čech to lenoch...:D

Ne dělám si srandu, ale to je takový problém sednout do auta, nastartovat, dát si pás a rožnout světla???

Mě to žádné problémy nedělá, je to už taková automatika...:roker

to neni lenost, ale jistota ze na to nezapomenes a navic kdyz rozsvitis, tak to pohasnou displeje, coz aut. zapnuti resi

PS: Mas doma automatickou pracku? to je taky lenost, muzes to vyprat v ruce, ne?:D

No nevím jak to je u tvojeho auta, ale mě se dá podsvícení nastavit...:myslim

No stou pračkou máš pravdu, no...

Měl jsem asi mesíc jako náhradní vůz P307 s automatickým rozsvícením světel a nějak jsem si na to nezvykl, večer nebyly budíky podsvícené a stejně jsem musel zapínat světla sám a ještě vždycky blikly když je člověk zapnul, tak nevím...

Ale radši jezdit bez ztráty bodu s automatickým rozsvícením světel, než přijít o body...:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Lord.... Jasně že jde intenzita podsvícení nastavit - ale když zapnu světla na páčce u volantu, tak je středová kaplička za plnýho denního světla stejnak nečitelná i když mám intenzitu na max. Takže jak už tady bylo psáno. Není to o lenosti, ale o tom, že chci přes den něco přečíst ze středová kapličky, což momentálně se zapnutýma světlama skoro nejde. Ještě zkusím servis, kde mi to automatický zapínání chtěli vyřešit pomocí relátka - a mělo to být do 400,- ze vším všudy (ne za 1000-1200 u Peugeota :grr

[upravil dne 20.7.06 tanagy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Ahoj lvíčata ;) Tak jsem byl včera u Peugeotu v Olomouci a dotazoval se na automatické rozsvěcování světel.Po zjištění mechanika že mám r.v.2000 mi bylo sděleno,že by mne to stálo asi 2800,-Kč :bojim Takže si to budu muset naprogramovat ve své hlavě :D Ještě zkusím servis jak píše Tanagy :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

-> Tangy - automaticke pohasnuti kaplicky jde vynout, ja jsem to tak mel (dokud mi jeste fungovala :( ) probiralo se to i tady v nejakem prispevku. Staci vytahnout modry kablik, ktery je vlevo dole(kdyz se divas na ten konektor zestrany kabelu a kabely jdou doleva) z konektoru co vede ke kaplicce.

-> ALL - automaticke rozveceni budu resit sam pres relatko nekdy o svatcich (ted jsem porad v praci :grr )

[upravil dne 15-12-2006 Escaper]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty automaticke svetla maji jeden problem ... nerosviti se palubka, coz je v noci o tom ze po nastartovani jeste prepnes packu a rozhavene zarovky vypnes a hned zapnes coz jim moc dobre nedela...

otec ma 406tku a ma to taky zapnuty ale o dost chytreji, pac se mu zapne podsviceni vseho jakoby by ty svetla zapnul otocenim packy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...