Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Geometrie


pigi.jakub

Recommended Posts

  • O 5 měsíců později...

Tak super,já si chtěl otestovat Peugeot servis tak sem tam zajel na výměnu čepů a seřízení geo.,něco mi klepalo na levém předku.Po chvíli prišel technik,že jsou čepy v pořádku a že se teda podívá na tu geometrii. - Za 1,5hod.vrátil auto a já jen z dálky slyšel,že bylo vše v pohodě. Nechal jsem tam litr a spokojeně odcválal (samozdřejmě i se stejným klepáním).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pigi.jakub

Jo ještě jedna otázka má cenu dělat teď geometrii když si chci příští měsíc nechat měnit tlumiče??(abych to nedělal včil zbytečně dvakrát)..

Mám radši koupit plynové nebo kapalinové tlumiče???

[upravil dne 6/7/06 pigi.jakub]

Ne nemá, ačkoliv se u Peugeotů po výměně tlumičů odklony nemusejí nastavovat, je to na 100% lepší udělat geo po výměně, kola budou mít trochu jiné postavení, jak se to povolí a utáhne a zejména po výměně uložení tlumičů....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vodík

Tak super,já si chtěl otestovat Peugeot servis tak sem tam zajel na výměnu čepů a seřízení geo.,něco mi klepalo na levém předku.Po chvíli prišel technik,že jsou čepy v pořádku a že se teda podívá na tu geometrii. - Za 1,5hod.vrátil auto a já jen z dálky slyšel,že bylo vše v pohodě. Nechal jsem tam litr a spokojeně odcválal (samozdřejmě i se stejným klepáním).

Klepání bývá typicky vůle v svislých táhlech stabilizátoru (tzv. kost). Na geometrii nemá žádný vliv (proto mechanik asi měl pravdu, on zkontroluje vůle v řízení a pak geometrii).

Svislá táhla zabraňují náklonu auta v zatáčkách. Oprava asi 500 Kč jedna strana.

Fakt je, že mechanik tě měl upozornit na vůli ve svislých táhlech - kontroluje se to pajcrem nebo i rukou a je to základní kontrola na 406.

[upravil dne 7.12.2006 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...