Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

A je to tady, bodovej systém


ulfir

Recommended Posts

pomalejsi jizda neznamena bezpeci na silnicich :aut

Já si právě myslim, že pomalejš jízda znamená větší bezpečnost. Většina nehod je díky nepřiměřené rychlosti nebo že někdo prostě něco nezvládne či nestačí - a pomalejší rychlost toto vše odbourává. Samozřejmě, že to není vše ale je to hodně...

Zde, to mluví za vše: http://www.novinky.cz/krimi/bodovy-system-prinesl-rekordne-malo-obeti_89690_3gtg4.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Gargamell

pomalejsi jizda neznamena bezpeci na silnicich :aut

Já si právě myslim, že pomalejš jízda znamená větší bezpečnost. Většina nehod je díky nepřiměřené rychlosti nebo že někdo prostě něco nezvládne či nestačí - a pomalejší rychlost toto vše odbourává. Samozřejmě, že to není vše ale je to hodně...

Zde, to mluví za vše: http://www.novinky.cz/krimi/bodovy-system-prinesl-rekordne-malo-obeti_89690_3gtg4.html

Ne to jsou kecy. Protože teď někteří raději nevyjednou a jiná dávají konečně pozor. S rychlostí to nemá co do činění.

Ale vymytejm mozkům se to dá po pár dnech úspěšně namluvit. Svlášť, když za každym keřem číhá hlídka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

Vvitty !!! Ty se v noci díváš na přenosy z parlamentu :D teď sem tě přistihnul.

no jo, pri tech recnickych projevech se nejlepe spi :)

proste poslouchas, za deset minut zjistis, ze nevis o cem to ten clovek vlastne mluvi, za dalsich deset minut to zjisti i on a tak se to cele strida... jeste ze mame tu ct24, obvykle mi na uspani staci pul hodky... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Gargamell

pomalejsi jizda neznamena bezpeci na silnicich :aut

Já si právě myslim, že pomalejš jízda znamená větší bezpečnost. Většina nehod je díky nepřiměřené rychlosti nebo že někdo prostě něco nezvládne či nestačí - a pomalejší rychlost toto vše odbourává. Samozřejmě, že to není vše ale je to hodně...

Zde, to mluví za vše: http://www.novinky.cz/krimi/bodovy-system-prinesl-rekordne-malo-obeti_89690_3gtg4.html

sorry, ale soudit dopad zakona podle jednoho dne a to jeste prvniho je _blbost_. najednou se velice zprisnily tresty a vsichni co vyjeli pocitali s masivni pritomnosti hlidek, navic dost lidi radsi ani nevyjelo.

jsem rad, ze bylo na silnicich tento vikend mene mrtvych, ale opravdu to bylo jen diky novemu zakonu? rozdil cini 7 lidi, to muzou byt treba dve nehody, kdyz bude v tech autech sedet plna osadka cestou na dovolenou... navic v den, kdy byli vsichni plni ocekavani reakci policie, uz to samo o sobe je dost velky zasah do podminek, kdy se porovnavaly vysledky. pockejme si na dlouhodobe vysledky a uvidime.

osobne mi na nove uprave vadi tyhle veci

- velka moc do rukou MP bez odpovidajiciho vzdelani a kontroly

- nepomer postihu za ruzne prestupky - napr. zneuziti majaku je za 1 bod, pritom tohle ohrozuje ostatni mnohem vic, protoze jizda nasich velkomoznych panu je agresivni.

- nekteri si jsou opet rovnejsi - poslanci a dalsi ustavni cinitele nemusi tento zakon dodrzovat, jsou kryti imunitou a jejich ridici vymluvou ze spechali na jednani. to nema obdobu nikde v civilizovanem svete, spis naopak.

- neprimerene tresty i za malo nebezpecne prestupky (napr. lehke prekroceni rychlosti, rozhodne nemluvim o lidech co jezdi kilo na padesatce a 70 ve dne pred skolou, tam si myslim ze je uprava v poradku)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

Jenže to jsou technické parametry radaru.

Jenže o tom byla řeč...

Původně zaslal: vector

Co takhle protokol o přezkoušení? Protokol o proškolení obsluhy?

Zeptej se jich, až Tě změří :D (já se MP určitě zeptám)

Původně zaslal: vector

Místo instalace a podmínky měření? Pak taky musej mít fotku, tedy, když tohle všechno je v pohodě.

Místo instalace - nevím, jak MP, ale státní policie si ho vybírá. Asi ví proč, jen tady pak nadáváme, že někde měří a někde ne...

Fotku podle mě potřebují jen když na místě neuznáš vinu. Pak musí dokazovat.

Původně zaslal: vector

No a v neposlední řadě, pokud je radar umístěn na vozidle, musí bát toto označeno v souladu se zákonem jako služební vozidlo, jinak nesmí být použito ke služebním úkonům.

Jsem líný to hledat, určitě to tam je? U nás teda auta označena zatím vždycky měli. Ale poslední dobou jsem vídal zaparkované auto a vedle na stativu radar - to zase není \"radar umístěný na vozidle\". Ale to se určitě město od města liší.

Původně zaslal: vector

A když tohle všechno splní, nezbude vám, než přestupek uznat. Smůla :nevim

To vše záleží na osobní statečnosti. Já jsem odhodlaný, až mě změří, požadovat protokol o kalibraci. Na ostatní se necítím :D

Původně zaslal: vector

Smutná pravda, je, že technické měření se provádí nejméně pětkrát. Pak se vyloučí nejnižší a nejvyšší výsledek a ze zbytku se udělá průměr (zjednodušená verze měření). Potom je výsledek s přesností na polovinu nejnižší jednotky měřidla. Nebo to bylo na jednotku,, fakt si to nepamatuju. Sakra asi sem dlouho ze školy :D

Ale tohle není technické měření. Předpokládám, že jsi se jenom snažil vzpomínat, jak se počítají chyby (relativní, absolutní, odchylky a další (taky jsem chvíli ze školy :D), to s měřením rychlosti nijak nesouvisí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

osobne mi na nove uprave vadi tyhle veci

- velka moc do rukou MP bez odpovidajiciho vzdelani a kontroly

- nepomer postihu za ruzne prestupky - napr. zneuziti majaku je za 1 bod, pritom tohle ohrozuje ostatni mnohem vic, protoze jizda nasich velkomoznych panu je agresivni.

- nekteri si jsou opet rovnejsi - poslanci a dalsi ustavni cinitele nemusi tento zakon dodrzovat, jsou kryti imunitou a jejich ridici vymluvou ze spechali na jednani. to nema obdobu nikde v civilizovanem svete, spis naopak.

- neprimerene tresty i za malo nebezpecne prestupky (napr. lehke prekroceni rychlosti, rozhodne nemluvim o lidech co jezdi kilo na padesatce a 70 ve dne pred skolou, tam si myslim ze je uprava v poradku)

Ja bych jeste dodal jeden bod:

- pokuty vybrane MP jdou do rozpoctu mesta. To bude mit za dusledek jedine - starosta bude pozadovat po MP co nejvice vybranych pokut a podle vyse vybrane castky je bude motivovat (osobni ohodnoceni, odmeny za \"dobre vykonanou praci\",...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorry, ale soudit dopad zakona podle jednoho dne a to jeste prvniho je _blbost_. najednou se velice zprisnily tresty a vsichni co vyjeli pocitali s masivni pritomnosti hlidek, navic dost lidi radsi ani nevyjelo.

jsem rad, ze bylo na silnicich tento vikend mene mrtvych, ale opravdu to bylo jen diky novemu zakonu? rozdil cini 7 lidi, to muzou byt treba dve nehody, kdyz bude v tech autech sedet plna osadka cestou na dovolenou... navic v den, kdy byli vsichni plni ocekavani reakci policie, uz to samo o sobe je dost velky zasah do podminek, kdy se porovnavaly vysledky. pockejme si na dlouhodobe vysledky a uvidime.

osobne mi na nove uprave vadi tyhle veci

- velka moc do rukou MP bez odpovidajiciho vzdelani a kontroly

- nepomer postihu za ruzne prestupky - napr. zneuziti majaku je za 1 bod, pritom tohle ohrozuje ostatni mnohem vic, protoze jizda nasich velkomoznych panu je agresivni.

- nekteri si jsou opet rovnejsi - poslanci a dalsi ustavni cinitele nemusi tento zakon dodrzovat, jsou kryti imunitou a jejich ridici vymluvou ze spechali na jednani. to nema obdobu nikde v civilizovanem svete, spis naopak.

- neprimerene tresty i za malo nebezpecne prestupky (napr. lehke prekroceni rychlosti, rozhodne nemluvim o lidech co jezdi kilo na padesatce a 70 ve dne pred skolou, tam si myslim ze je uprava v poradku)

Jo, tak je mi jasný, že ten první den to bylo největší mírou zaviněné právě tím, že lidé očekávali Policii všude atd. Ale i přesto si myslím, že lidi, kterým nevadí pokuty bude vadit fakt, že nebudou mít řidičák a tedy když si nějaký bod nasbírají, už si dají pozor. Určitě souhlasím s těmi body, co si vypsal, co ti vadí. Ale pořád věřim tomu, že se i v naší zemi bodový systém osvědčí. . . :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je drsny .. prevzato z Mercedes fora ..

http://www.mercedes-classic.cz/forum/read.php?f=1&i=161285&t=161285

Chytli mě policajti v Děčíně, svítil jsem, měl sem pás, jel sem 45km/h, mám v pořádku všechny papíry i povinnou výbavu, vozidlo mám si myslím ve velice dobrém stavu, až na to, že pánovi policistovi se nelíbil příliš sjetý dezén předních pneumatik. (ano, mám je sjeté, ale jen z boku a viděl sem mnohem, mnohem horší) Ano, čekal sem pokutu, o tom žádná, ALE!!!!!!! pán policista mi s ledovým klidem řekl, že mi uděluje 5 TRESTNYCH BODU s návrhem na zahájení správního řízení s pokutou 10-15tis.Kč. V tu chvíli sem normálně neviděl ani neslyšel, jak sem byl hotovej. Naštěstí po chvilce uznal, že když mám teda jakože všechno v pořádku, tak to udělá tak, že z toho můžu vykroutit když zalžu, že sem neměl pás nebo že sem neměl lékarničku a bude to potom za 500,- jako bloková pokuta. No tak sem nakonec přiznal přestupek, kterej sem neudělal a z vlez do prdelkováním odfrčel pryč. JO A TŘEŠNIČKA NA ZAVĚR. Ukazoval mi ten jeho ARCH s bodovou stupnici, PANOVE, v kolonce technicky nepřijatelný stav vozidla neni vůbec uvedena, PROPADLA STK!!!!!!! tudíž já mám za svůj ŽIVOTU OHROŽUJÍ DEZEN Pneumatik 5 bodů a pokutu průměrného platu v této zemi a cigoš ve starý LADĚ bez technický, tudíž aj bez pojistky, (nemáš technickou-nevztahuje se na tebe pojištění) úsměv na rtech. Pak mi sám řek, že je tam takovejhle věcí víc, třeba... A to už sem mu radči řek, ať mi už radči nic neřiká a jel pryč. KDO TOHLE VYMYSLEL JE NORMÁLNI MAGOR, jsem rozhodnut navštívit nebo alespoň kontaktovat svého poslance za Ustecký kraj, abych se dozvěděl, kdo a jakým právem si dokáže vůbec dovolit něco takový nespravedlivý PAKVIL vymyslet, potažmo schválit, BANDA KRETENU TO JEEE!!! UFF, díky kdo ste to dočetli do konce, muselo to ze mě ven, děkuji za pochopení..... Dědek stříbrná w115/240d.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Peta:

Je to měření jako kterékoli jiné, pokud bych ho chtěl s dostatečnou přesností, musel bych měřit několikrát :)

Jo fotku potřebují jako důkaz, jinak je to JPP. Takže užnáváte přestupek..? Nejsem si jistý, budu rád, když mi ukážete fotografii.

VYbírají si místa, kde naměří , nikoli místa, tak aby měřili kvalitně. Další kritérium je, aby nebyli vidět a ostatní je nezajímá. Včetně toho, že někde něco blokují, že se tam nesmí stát, že vytvářejí nebezpečné situace atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Gargamell

sorry, ale soudit dopad zakona podle jednoho dne a to jeste prvniho je _blbost_. najednou se velice zprisnily tresty a vsichni co vyjeli pocitali s masivni pritomnosti hlidek, navic dost lidi radsi ani nevyjelo.

jsem rad, ze bylo na silnicich tento vikend mene mrtvych, ale opravdu to bylo jen diky novemu zakonu? rozdil cini 7 lidi, to muzou byt treba dve nehody, kdyz bude v tech autech sedet plna osadka cestou na dovolenou... navic v den, kdy byli vsichni plni ocekavani reakci policie, uz to samo o sobe je dost velky zasah do podminek, kdy se porovnavaly vysledky. pockejme si na dlouhodobe vysledky a uvidime.

osobne mi na nove uprave vadi tyhle veci

- velka moc do rukou MP bez odpovidajiciho vzdelani a kontroly

- nepomer postihu za ruzne prestupky - napr. zneuziti majaku je za 1 bod, pritom tohle ohrozuje ostatni mnohem vic, protoze jizda nasich velkomoznych panu je agresivni.

- nekteri si jsou opet rovnejsi - poslanci a dalsi ustavni cinitele nemusi tento zakon dodrzovat, jsou kryti imunitou a jejich ridici vymluvou ze spechali na jednani. to nema obdobu nikde v civilizovanem svete, spis naopak.

- neprimerene tresty i za malo nebezpecne prestupky (napr. lehke prekroceni rychlosti, rozhodne nemluvim o lidech co jezdi kilo na padesatce a 70 ve dne pred skolou, tam si myslim ze je uprava v poradku)

Jo, tak je mi jasný, že ten první den to bylo největší mírou zaviněné právě tím, že lidé očekávali Policii všude atd. Ale i přesto si myslím, že lidi, kterým nevadí pokuty bude vadit fakt, že nebudou mít řidičák a tedy když si nějaký bod nasbírají, už si dají pozor. Určitě souhlasím s těmi body, co si vypsal, co ti vadí. Ale pořád věřim tomu, že se i v naší zemi bodový systém osvědčí. . . :papa

Nevím jak ty, ale až mi padne červená, raději budu ryskovat nehodu, než 5bodů. Jestli se stihnu podívat, kdo za mnou v tom autě sedí a jestli neveze děti, nepřivázaného psa, nebo já nevím co, na ot bych nesázel. A takových věcí je spoustu.

Tohle není bodový systém a o tom, jak v jiných zemích funguje nevíš vůbec nic, jinak by si nemohl něco takového napsat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: DD

Tak to je drsny .. prevzato z Mercedes fora ..

http://www.mercedes-classic.cz/forum/read.php?f=1&i=161285&t=161285

Chytli mě policajti v Děčíně, svítil jsem, měl sem pás, jel sem 45km/h, mám v pořádku všechny papíry i povinnou výbavu, vozidlo mám si myslím ve velice dobrém stavu, až na to, že pánovi policistovi se nelíbil příliš sjetý dezén předních pneumatik. (ano, mám je sjeté, ale jen z boku a viděl sem mnohem, mnohem horší) Ano, čekal sem pokutu, o tom žádná, ALE!!!!!!! pán policista mi s ledovým klidem řekl, že mi uděluje 5 TRESTNYCH BODU s návrhem na zahájení správního řízení s pokutou 10-15tis.Kč. V tu chvíli sem normálně neviděl ani neslyšel, jak sem byl hotovej. Naštěstí po chvilce uznal, že když mám teda jakože všechno v pořádku, tak to udělá tak, že z toho můžu vykroutit když zalžu, že sem neměl pás nebo že sem neměl lékarničku a bude to potom za 500,- jako bloková pokuta. No tak sem nakonec přiznal přestupek, kterej sem neudělal a z vlez do prdelkováním odfrčel pryč. JO A TŘEŠNIČKA NA ZAVĚR. Ukazoval mi ten jeho ARCH s bodovou stupnici, PANOVE, v kolonce technicky nepřijatelný stav vozidla neni vůbec uvedena, PROPADLA STK!!!!!!! tudíž já mám za svůj ŽIVOTU OHROŽUJÍ DEZEN Pneumatik 5 bodů a pokutu průměrného platu v této zemi a cigoš ve starý LADĚ bez technický, tudíž aj bez pojistky, (nemáš technickou-nevztahuje se na tebe pojištění) úsměv na rtech. Pak mi sám řek, že je tam takovejhle věcí víc, třeba... A to už sem mu radči řek, ať mi už radči nic neřiká a jel pryč. KDO TOHLE VYMYSLEL JE NORMÁLNI MAGOR, jsem rozhodnut navštívit nebo alespoň kontaktovat svého poslance za Ustecký kraj, abych se dozvěděl, kdo a jakým právem si dokáže vůbec dovolit něco takový nespravedlivý PAKVIL vymyslet, potažmo schválit, BANDA KRETENU TO JEEE!!! UFF, díky kdo ste to dočetli do konce, muselo to ze mě ven, děkuji za pochopení..... Dědek stříbrná w115/240d.

K tem gumam, mam takovy dotaz: mam predni gumy uz dost sjete, ke plosce vsak stale chybi tak 1mm, ovsem na obou okrajich pneumatiku se uz ztraci vzorek - foukam docela dost, ale hold vysoky profil a tezke auto udela sve - proste balony. Ma uz gumy menit, nebo proste staci, ze mam vsecky plosky jeste ok ? (pro rypaly, ze maly vzorek atp. mi polibte..gumy sou penize, maji se vyuzit maximalne, jde mi o to, abych za to nedostal flastra)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci se nikoho dotknout, ale dost mi vrta hlavou, proc ridici, s kteryma jezdim rada jsou proti, zatimco ti, se kteryma se bojim usednout do auta, protoze to povazuju za realne ohrozeni sveho zivota ho budou branit zuby nehty....kde je chyba?:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...