Jump to content
Sign in to follow this  
Driver

VIN

Recommended Posts

Někde jsem tu četl v diskuzi téma VIN čísla. Mám k tomu jen takovou poznámku, která se týká tzv. úředních čísel. Mám totiž 306 dotaženou z Německa a mám na karoserii vyražený číslo ve tvaru X/X-XXXX. Když jsem zjistil jak vypadá klasický VINko, lekl jsem že jsem koupil nějakou \"levotu\" s preraženým číslem. U Domanskýho mi ale řekli, že to je úřední číslo, který se razí na karoserii v případě, že se mění díl na kterým je VINko vyražený nebo při výměně celý karoserie. Prý se nemusím bát že bych měl něco kradenýho (u nás), ale prý občas bývá problém na hranicích s Rakouskem, protože se to Rakouským celníkům nelíbí a takový auto nemusí pustit přes hranici. Nebo se taky může stát, že pokud přes hranice projedu v pohodě, tak při silniční kontrole pokud se to policajtům nebude zamlouvat, zabaví mi auto na dobu než prověří jestli to není kradený. No do Rakouska jsem stejně nechtěl jet, takže to snad bude v pohodě. Už jste se s tímhle označováním karoserie někdo setkal?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nevím jak na kastli.Na 405Break která byla kdysi dovezená ze Švédska!mám pro změnu takový štítek na motoru.Na hranicích zrovna s Rakouskem (Mikulov) mi to kontrolovali,podivovali se....pro tento případ jsem měl fotokopii z velkého TP,kde je to uvedeno,že to tam je vyražené schválně snad z \"nečitelnosti\" :-)) původního čísla.Po 5 minut zkoumání toho papíru mě pustili,poté jsem jel ven ještě několikrát a nikdy jsem již jiný proiblém neměl :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

na motoru mám taky štítek, jak jsem porovnáním zjistil tak to bude číslo motoru :-), no uvidím co se stane až pojedu někam na výlet....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×