Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Starý diesel nejde vypnout.

Charlie 607

Recommended Posts

Ahoj, jsme teď na lodi a mám tu trošku problém s dieselovým motorem. Je to starý motor, vše jen mechanika, 2 válec Sole Mini 14, marinizované Mitsubishi. 

Motor mi nejde vypínat. Nemá to dekompresor, ale tlačítko na vypnutí. Když ho držím, tak tak je znát že se dusí, ale nezhasne. Někdy se povede když ho vytočím do otáček a pak jak padají zmačknout a on zdechne, ale ne pokaždé se to povede.

Vůbec netuším jak se tyhle motory obecně zhasínají. Půjdu po kabelech od tlačítka a snad na něco přijdu, ale kdyby měl někdo radu co a jak, budu rád. 

Už jsem to našel, z čerpadla jde páka, kterou se přidává a ubírá a u ní je elektromagnet s tyčkou, který po stisknutí tlačítka vysune tyčku která ubere otáčky čímž zhasne motor. 

Tyčka vyjíždí ale je tam dost velká vůle mezi tyčkou a pákou, zkusím to vymezit jestli to pak bude stačit, nebo už to za ty léta (40let) nemá dost sílu zatlačit. 

Každopádně zhasnout to jde dobře ručně, prostě zatlačit na páku. Jen je tam blbí přístup, tak musím udělat nějakou tyčku abych se k tomu po otevření poklopu v podlaze dostal. Buď tu něco najdu, nebo navštívím vietnamský obchod ve vsi, tam má vše. 

Díky za rady, pomohlo.