Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Kompletní produktová řada Peugeot nyní s nabídkou služeb umělé inteligence


Béďa

Recommended Posts

Kompletní produktová řada Peugeot nyní s nabídkou služeb umělé inteligence

Brzy bude ChatGPT k dispozici i v ČR

 

Už na začátku letošního roku Peugeot jako jeden z prvních výrobců automobilů začlenil do svých modelů ChatGPT. Prvním krokem byla rozsáhlá pilotní fáze, během které si výhody umělé inteligence ve vozech mohli vyzkoušet zákazníci v pěti vybraných evropských zemích. Nyní přichází další etapa, která zavede ChatGPT do celé produktové řady Peugeot. Současně se rozšiřuje i počet zemí, ve kterých mohou klienti tuto technologii využívat, mezi nimi je i Česká republika.

ChatGPT, který je zabudován do legendárního systému i-Cockpit® a aktivuje se prostřednictvím hlasového asistenta „OK PEUGEOT“, odpovídá na jakékoliv otázky a nabízí širokou škálu inovativních služeb.

 

Významný hráč v oblasti inovací

Značka Peugeot hraje dlouhodobě významnou roli v oblasti inovací určených pro řidiče i posádku vozu. Nejinak tomu je i v zavádění umělé inteligence. I zde je Peugeot průkopníkem. Po otestování

funkce ChatGPT během úspěšné pilotní fáze, do níž se od začátku letošního roku zapojilo více než 10 000 zákazníků, nabízí nyní Peugeot generativní umělou inteligenci ke všem svým modelovým řadám.

Peugeot zavádí ChatGPT[1] u všech svých modelů nejnovější generace vybavených hlasovým ovládáním. Týká se to těchto modelů Peugeot: 208, 2008, 308, 308 SW, 408, 508[2], 508 SW2, Rifter, Traveller, Partner a Expert. Koncem roku se přidají i nový Peugeot 3008 a 5008.

Umělá inteligence ChatGPT bude nabízena u všech modelů Peugeot na 17 evropských trzích a ve 12 jazycích. K dnešnímu dni se jedná o největší evropské trhy značky: Francie, Itálie, Německo, Portugalsko, Rakousko, Španělsko a Velká Británie. Do konce července bude ChatGPT k dispozici také v Belgii, České republice, Dánsku, Irsku, Lucembursku, Nizozemsku, Norsku, Polsku, Švédsku a Švýcarsku.

ChatGPT je dodáván jak pro nové vozy, tak pro stávající zákazníky, kteří k němu získají přístup prostřednictvím aktualizace „over the air“, bez nutnosti návštěvy prodejce.

ChatGPT je součástí balíčku Connect Plus nebo je pro zákazníky, kteří si vůz pořídili před zavedením tohoto balíčku, k objednání jako funkce na vyžádání.

 

Peugeot i-Cockpit®: jednoduchý a intuitivní přístup k ChatGPT

Generativní umělou inteligenci ChatGPT, která se stává součástí systému Peugeot I-Cockpit®, vyvinula organizace OpenAI. Tento chatbot byl schopen obsáhnout obrovské množství dat, aby je mohl svým uživatelům poskytovat sofistikovaným, přesným a efektivním způsobem.

Interakce s ChatGPT se odehrává prostřednictvím palubního hlasového asistenta v Peugeot i-Cockpit®. Stačí říct „OK PEUGEOT“ a formulovat dotaz, aby se ChatGPT spustil.

 

Praktické služby a zábava pro zpříjemnění každé cesty

ChatGPT dokáže odpovědět na celou řadu složitých otázek a vést konverzaci. Pokud například přijedete do nějakého města, můžete jej požádat, aby vám poradil, které památky navštívit, poté vám poví o historii těchto míst a nakonec, pokud si to budete přát, vás k některému z nich dovede pomocí navigačního systému vozu.

Zavedením umělé inteligence ChatGPT do svých vozů přináší Peugeot revoluci v oblasti hlasových povelů, neboť umožňuje interaktivně, plynule a intuitivně zodpovědět jakoukoli otázku na jakékoli téma. ChatGPT ale umí mnohem víc než jen odpovídat na otázky. Dokáže například vymyslet kvíz. Stačí několik vteřin a umělá inteligence se tak během několika vteřin postará o celé hodiny zábavy na dlouhých cestách.

 

Pozn.: Datum uvedení nadstandardního balíčku služeb Connect Plus v České republice bude upřesněno v nejbližších dnech.

 

[1] Tato nová služba využívá sílu generativní umělé inteligence, včetně technologií platformy SoundHound Chat AI. Verze 3.5 chatbotu ChatGPT využívá data pocházející nejpozději z ledna 2022, a proto nemá znalosti o pozdějších událostech a datech.

 

[2] Modely Peugeot 508 a 508 SW nejsou v současné době součástí standardní produktové nabídky.

2880x1620-6687fccf9f1fa.jpg

Link to comment
Share on other sites

To je dobrá zpráva. Jsem tedy zvědav jak to bude udělané, můj Rifter 05/2024 má podle mě v AIO plně přebarvaný Android automotive do kterého se připojuji pomocí Android Auto. Palubní asistent funguje jen pokud je android auto aktivní, tak jsem si myslel, že je využíván vestavěný asistent v telefonu a ono asi ne, protože, když jsem ho přepnul na Gemini (generativní jazykový model od Google), tak se to v autě neprojevilo. Pro Peugeot to muselo být dost náročné rozhodnutí vybrat asistenta od jiné firmy, než je systém. (Třeba se ale pletu :-) )

 

Další dost děsivou věcí je, že pokud chcete "Connect Plus" tak musíte souhlasit s Connect Plus a s Privacy. Pomineme li, že mi je apka nabízí anglicky a ještě mimo EU, tak jejich obsah by nikdo, kdo preferuje osobní svobodu neměl podepsat. Digitální stopa, který vzniká je opravdu veliká.

To neznamená, že to alespoň nezkusíme. Hurá do toho. 

PS: současný asistent nemá přístup k poloze, což je zarážející. Myslí si, že jsem stále doma 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...