Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

TEMPOMAT 406 - dodělání


Jirkap

Recommended Posts

Původně zaslal: buml

Původně zaslal: 1978popo

Takze vlakna s tempomatom som presiel vsetky uz davno......uz mi islo HLAVNE O TO KDE ZOHNAT PACKU.......a ked nieco neviem, tak sa jednoducho spytam.....spravil som nieco zle ci nebodaj zakazane??? Neviem preco ta to tak nastvalo....ja tu hladam pomoc a informacie, hlavne ked sa do aut vobec nerozumiem.....a kedze sa ti nepaci moj dlhy podpis, tak extra koli tebe ho dam prec, aby si mohol teda kludne spat a nemusel na vyplatu dlho cakat...

[upravil dne 11.12.2007 1978popo]

Vis o co me jde, ze tu packu sme ti tady naservirovali, temer az pod nos a ty se na ni ptas znova, ten podpis si dej jakej chces to sem si jen rejpnul, ale fakt se mi zda nesmyslne dlouhej (subjektivni nazor).

A jeste jednou k ty pacce, psal se ti ze ji na AutoKelly a dokonce i na slovenskym eshopu akorat bez ceny, tu se ti psal ceskou, takze misto nesmyslnejch 3tacu te nova bude na slovensky koruny stat dle me do patnacti stovek. Jo a psal sem ti tam i objednaci cislo:super

Samozrejme som do autokelly volal a nova vychadza na 1990 Sk, preto sa krutim kde sa da, clovek je tvor setrny jednoducho....preto som sa pytal na ine moznosti....obvolal som toho uz mraky a bud ju nikto nema, alebo za nu chce nehorazne peniaze:grr.....takze tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: 1978popo

Samozrejme som do autokelly volal a nova vychadza na 1990 Sk, preto sa krutim kde sa da, clovek je tvor setrny jednoducho....preto som sa pytal na ine moznosti....obvolal som toho uz mraky a bud ju nikto nema, alebo za nu chce nehorazne peniaze:grr.....takze tak

Tak tuhle informaci ctu poprve, takze sorry, ale nad tim kurze czk x sk jen:o tak jedine az nekdo pojede do cech tak by ti ji tady koupil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: 1978popo

:uz na to kaslem....objednam si ju u autokelly a budem mat pokoj...vdaka za pomoc aj za rypnutie :)...ale vazne...co sa tyka tempomatu tak som to tu prehladal skrz naskr, ked som niekoho nastval otazkami tak sa ospravedlnujem..

ne nenastval, nastvanej vypadam jinak:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: buml

Původně zaslal: 1978popo

:uz na to kaslem....objednam si ju u autokelly a budem mat pokoj...vdaka za pomoc aj za rypnutie :)...ale vazne...co sa tyka tempomatu tak som to tu prehladal skrz naskr, ked som niekoho nastval otazkami tak sa ospravedlnujem..

ne nenastval, nastvanej vypadam jinak:D

naštvanej vypadá opravdu jinak:P:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za mnou prisiel kamarat tak isto s otazkou ohladne tempomatu, lenze.....podla VIN mu v peugeote povedali, ze tempomat moze bez problemov mat.....ale:

1. Na brzdovom pedali ma iba jeden spinac

2. Konektor tempomatu pod volantom nema

3. Kable ku vypinacu tempomatu {vedla zasuvky diagnostiky} ma....

Moze teda tempomat mat, popripade da sa ten konektor dorobit, ked mu na DIAG2000 tempomat povolia???

Ma rocnik 11/2000, 2.0 HDi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez by som chcel spojazdnit tempomat v 406 2.0HDI110 01/2001, v peugeot servise vo zvolene som sa pytal na to, chlapik mi vravel ze to asi nepojde, ze s tym je moc problemov,,, no nepozerali mi to cez diag2000, len tak informacne som sa pytal ako je to s mojim modelom, dostal som teda opoved typu skor nie, zabudnite na to.

Pri vymene brzdoveho spinacu, v novembri a precitani viac info tu na fore, som sa pytal znova, pri vymene toho spinacu, zistili ze spinac na spojke mam, brzdovy mam jeden, pre tempomat sa druhy dokupuje, ze tempomat teda moze ist alebo nemusi, je to risk, treba packu a vypinac, no aj ked to aktivuju a bude vsetok hardware nemusi to chodit.

Kuknem ako som na tom s kablovackou, ci mam pod volantom konektor aj s kablami a co je pri diag zasuvke

kukal som na serviceboxe ohladne tempomatu vseobecne 406restyl, pretoze po zadani vin mojho auta tato polozka nebola k dispozicii, potrebne je teda: 2spinace, vypinac, packa, no a este je tam "skrinka regulat" kod 6660 54, patri to tiez do novej 406, nie je to chyba na scheme? nieco tu bolo spominane ze nieco navyse potreboval starsi model 406, ak to teda potrebuje aj novy moze to byt teda dovodom ze to v niektorych 406 nejde ani po povoleni v diag? ta sranda stoji okolo 12tis v peugeote

tempomatserviceboxbk2.jpg

[upravil dne 12.12.07 4ever]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten konektor tam na 99% musi mat, ked tam ma ostatne. Treba ho hladat vpravo vo zvazkoch. Neviem teraz presne, ale myslim si, ze je tenky hnedy.

Původně zaslal: 1978popo

Tak za mnou prisiel kamarat tak isto s otazkou ohladne tempomatu, lenze.....podla VIN mu v peugeote povedali, ze tempomat moze bez problemov mat.....ale:

1. Na brzdovom pedali ma iba jeden spinac

2. Konektor tempomatu pod volantom nema

3. Kable ku vypinacu tempomatu {vedla zasuvky diagnostiky} ma....

Moze teda tempomat mat, popripade da sa ten konektor dorobit, ked mu na DIAG2000 tempomat povolia???

Ma rocnik 11/2000, 2.0 HDi

[upravil dne 12.12.07 kadaver]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budem-e sa opakovat, ale co uz...opakovanie je matka mudrosti. ;) Na HDi Ti treba:

1. overit si ci Ti to povoli BSI (radsej v dvoch a viac servisoch...nechce sa im do toho:))

2. dva spinace na brzd.pedal

3. jeden na spojkovom

4. spinac tempomatu vlavo pri diag.zasuvke

5. packa tempomatu

Daj vediet ako si dopadol...:papa

Původně zaslal: 4ever

Tiez by som chcel spojazdnit tempomat v 406 2.0HDI110 01/2001, v peugeot servise vo zvolene som sa pytal na to, chlapik mi vravel ze to asi nepojde, ze s tym je moc problemov,,, no nepozerali mi to cez diag2000, len tak informacne som sa pytal ako je to s mojim modelom, dostal som teda opoved typu skor nie, zabudnite na to.

Pri vymene brzdoveho spinacu, v novembri a precitani viac info tu na fore, som sa pytal znova, pri vymene toho spinacu, zistili ze spinac na spojke mam, brzdovy mam jeden, pre tempomat sa druhy dokupuje, ze tempomat teda moze ist alebo nemusi, je to risk, treba packu a vypinac, no aj ked to aktivuju a bude vsetok hardware nemusi to chodit.

Kuknem ako som na tom s kablovackou, ci mam pod volantom konektor aj s kablami a co je pri diag zasuvke

[i

[upravil dne 12.12.07 kadaver]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kadaver

Ten konektor tam na 99% musi mat, ked tam ma ostatne. Treba ho hladat vpravo vo zvazkoch. Neviem teraz presne, ale myslim si, ze je tenky hnedy.

Původně zaslal: 1978popo

Tak za mnou prisiel kamarat tak isto s otazkou ohladne tempomatu, lenze.....podla VIN mu v peugeote povedali, ze tempomat moze bez problemov mat.....ale:

1. Na brzdovom pedali ma iba jeden spinac

2. Konektor tempomatu pod volantom nema

3. Kable ku vypinacu tempomatu {vedla zasuvky diagnostiky} ma....

Moze teda tempomat mat, popripade da sa ten konektor dorobit, ked mu na DIAG2000 tempomat povolia???

Ma rocnik 11/2000, 2.0 HDi

[upravil dne 12.12.07 kadaver]

No ten konektor tam fakt nie je.....ale budeme mudrejsi az pojde na diagnostiku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kadaver

Budem-e sa opakovat, ale co uz...opakovanie je matka mudrosti. ;) Na HDi Ti treba:

1. overit si ci Ti to povoli BSI (radsej v dvoch a viac servisoch...nechce sa im do toho:))

2. dva spinace na brzd.pedal

3. jeden na spojkovom

4. spinac tempomatu vlavo pri diag.zasuvke

5. packa tempomatu

Daj vediet ako si dopadol...:papa

Původně zaslal: 4ever

Tiez by som chcel spojazdnit tempomat v 406 2.0HDI110 01/2001, v peugeot servise vo zvolene som sa pytal na to, chlapik mi vravel ze to asi nepojde, ze s tym je moc problemov,,, no nepozerali mi to cez diag2000, len tak informacne som sa pytal ako je to s mojim modelom, dostal som teda opoved typu skor nie, zabudnite na to.

Pri vymene brzdoveho spinacu, v novembri a precitani viac info tu na fore, som sa pytal znova, pri vymene toho spinacu, zistili ze spinac na spojke mam, brzdovy mam jeden, pre tempomat sa druhy dokupuje, ze tempomat teda moze ist alebo nemusi, je to risk, treba packu a vypinac, no aj ked to aktivuju a bude vsetok hardware nemusi to chodit.

Kuknem ako som na tom s kablovackou, ci mam pod volantom konektor aj s kablami a co je pri diag zasuvke

[i

[upravil dne 12.12.07 kadaver]

nove 406 maji spinač tempomatu ON/OFF už integrovany v ovl. pačce a u diag zasuvky nic neni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
  • O 1 rok později...

Ahoj lidičky, jsem tu novej a měl bych jeden dotaz. Jako spousta z vás si chci dodělat tempomat do svého autíčka. Všechno ohledně tempomatů jsem již pročetl a je mi vše jasné. Údajně existují 2 typy tempomatů:

1) snad má fungovat od 40 km/h

2) funguje až od 70 km/h se zařazeným 4. nebo 5. rychlostním stupněm

Mám rok 3/2003 s MUX. Prosím poraďte, jestli je pravda, že existují 2 typy, případně který bych měl mít já ( pokud teda ve ČT dopadne kladně diagnostika - jináč budu mít prd. )

Děkuji za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...