Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jakej používáte olej ???


myslikovjan

Recommended Posts

no ja do svyho dieslu leju polosyntetiku 10W-40, nejdriv ejakej VAT65, pak Havoline (prodavaj v makru) a tedka nejakej nemeckej polosyntak....

a jezdi to bezvadne.....

jinak do BXka sem lil normalni mineral (trysk super turbo) od parama a jezdi v pohode dodnes a s olejem nejsou problemy ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do 205/309/405D používám:

Mogul Optimal, polosynt. 10W40, API CG-4/SH, cena cca 90-100,-Kč/litr na www.kmoch.cz.

Případně Mogul Diesel (minerál 15W40), pokud ten motor vypadá tak, že už by ten polosynt nestrávil (nebo spíš, že by ho strávil až příliš mnoho a rychle...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to tak, ze se v Praze jezdi vetsinou na polosyntetiku nebo syntetiku. Toz u nas na Morave se jezdi prevazne na mineral, protoze my z hanackeho kraje jsme lakomiiiiii :o)

Leju Castrol GTX3 (15W50) mineral a chlasta mi to 1l na 9000 km. To uz je na vymenu gufer ventilu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je dobrej dotaz to by se hodilo do té přestřelky, kterou jsme tu měli ale nebudu do toho rejpat. Většina lidí si vybere dle auta a jeho stavu, doporučení, zvyk používat určitou značku atd. Většina olejů je dnes už hodně kvalitních a tak je to na zvážení každého. Já třeba dávám Shell(doufám, že jsem to zase napsal blbě) 10W-40 a vše je naprosto OK. Olej je i po 6000 km pěkně čistej. Je to na tobě

ale pozor na karbon ten když se uvolní tak je to v prd...:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...