Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Kvalita nových vozidiel peugeot

Zabak22

Recommended Posts

Dobrý deň. Mám doma 308sw r.v 2023

Auto má aktuálne 70tisíc km začala sa odlupovať farba na prahoch. Za celú dobu čo mám 308 (t7) auto má 350tisíc km nikdy tam nebol taký problém ako na novéj 308.Pritom oba autá chodia 1500km do práce a naspäť oboje chodia cez nemecko 160kmh+ 

IMG_8074.jpeg

IMG_8071.jpeg

..to me neprekvapuje. Na mem Rifteru 2021 chybel antikorozni nastrik spodku - ani ten vosk tam uz tam nikde nebyl. Nastesti me to napadlo hned nechat udelat a v lakovne neverili svym ocim...

takze jsi delal antikorozni nastrik po 12 letech :D:D :D to uz je trosku pozde, rekl bych....

Mám 308 sw P5 také od začátku roku 2023, ale tohle u prahů nemám. Pravda je, že máš hodně vysoký nájezd a tedy asi i větší zátěž (auto se ti asi v podstatě nezastaví:), protože já jezdím denně, ale nájezd skoro poloviční (a to i tak mám dost - že na doporučení servisu jedu interval servisu ztížené podmínky 15000 km). Lak mám Modrá Avatar, je pravda, že mi přijde citlivý. Není problém udělat drobný škrábanec i přes citlivou péči pouhým otřením hadříku. Prý ty laky kvůli eko nařízením stojí víc a víc za prd, automobilky za to nemůžou. Ale jestli jestli je to pravda, nevím.

Edited by Davis

Posted (edited)

Mne to skôr príde tak že to je nič iné ako šetrenie.Nedali tam dostatočnú vrstvu nástreku proti kamienkom. A menší update farba sa lúpe po celých prahoch začína od spodu a ide pomaly až na vrch.Príde mi to ako keď to nieje pred lakovaním obrusené a nechytí to tam poriadne 

V 22. 3. 2024 at 17:20, ozzy56 napsal:

a co byste chtěli

To čo peugeot býval kedysi špička v antihnilobnej ochrane :D

Edited by pavelu96
nepiš další příspěvky - použij "Upravit"

Takový to celozinkování kastle ve velké kádi, jak tomu bylo kdysi, se už dnes v automobilce nenosí. Dorazí pozinkovaný plech, z toho se to rovnou lisuje a šup na lakovnu, kde se to šplíchne super eko vodou ředitelnou barvou... O síle základu, barvy a laku ani nemluvě. 

Navíc je čím dál častější, že dorazí znehodnocená várka barev (přemrzla/přehřála) se v přepravě, a než to chytí, dost aut tím vemou. Nedávno v Toyotě šlo do scrapu přes 300 aut, ale ne vždy na vadný lak přijdou včas, a pak se to ututlá... 

před 4 hodinami, davidse napsal:

KOLIK MÁŠ NAJETO

69tis. km Je to 308GT rv 2018 v bílé perleti, takže žádná "základovka"

Zabak22: To se teprve uvidí, jelikož v autorizáku ti při garanční prohlídce radši doplní 2l vody do ostřikovačů místo toho aby si vzali servisní knížku a potvrdili ti tam prohlídku karoserie, protože bez potvrzených prohlídek si opravu platíš sám...

Edited by JendaB

u Tucsona se mě každou garančku technik ptal, jestli mají dělat i prohlídku karoserie ohledně koroze, upozornil mě, že je to pak dražší..., takže ta prohlídka kastle je asi dobrovolná, resp., není povinná...,  můžu ale potvrdit, že když jsem ho letos prodával, velice si pochvaloval zástupce výkupní firmy, že je i tato část serv. knížky řádně vyplněná a mělo to vliv na cenu, kterou jsem dostal

jinak ty vnitřní spodky dveří (na fotce nahoře) patří k částem karoserie, kde to hnije nejvíc, protože málokdo při mytí auta umyje a osuší i ty spodky..., samozřejmě v zimě se tam drží slaná srajda...,  tím nechci omlouvat snižující se kvalitu protikorozní ochrany karoserie u všech značek, prostě auta stojí pořád víc a kvalita jde dolů ;)

Posted (edited)
před 6 hodinami, JendaB napsal:

69tis. km Je to 308GT rv 2018 v bílé perleti, takže žádná "základovka"

Zaujímavé ja som mal 308SW T9 sivá artense (alebo artenese jedno z toho určite :P)allure predané pri cca 100-150tisic km a nikde žiadna hrdza nebola.Ešte tu je taká špekulácia či niesu auta na IČO na tom kvalitou lepšie ako obyčajné ale to je čistá špekulácia. T7,T9 som mal na IČO P5 nieje.

Edited by Zabak22