Jump to content
Sign in to follow this  
merlin99

PRoblem s klimou v 406tke

Recommended Posts

Ahoj vsetci,

mam 406tku, model 99,manualna klimatizacia.Bola zpredu trosku burana a potom chvilku stala,dal som to opravit a naplnit klimu.

Kym je pustena je vsetko ok ale akonahle ju vypnem nastane po chvilke strasny smrad akoby stuchnuty syr alebo zdochlina neaka,resp. to smrdi plesnou.

Co by to mohlo byt a ako to spravit?

Ak niekto nieco vie prosim poslite mi mailom info: merlin99@zoznam.sk dik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Existujou nejake pripravky, ktere se strikaji do privodu studeneho vyduchu. Jsou k dostani v autodoplncich a jsou i prave proti plisnim.....;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smrad způsobuje kondenzovaná voda ve výparníku klimatizace. Zkontroluj zda není ucpaný odtok kondenzované vody z výparníku. Poznáš to podle toho, že pokud auto bude stát na místě /samozřejmě nastartované a se zapnutou klimou/ musí se pod ním dělat loužička vody.

Jinak u mě v autě je po vypnutí klimatizace taky cítit (nedělá to jen 406, ale dělala mi to i 405 a firemní Omega). Řešením je buď jezdit po většinu roku se zapnutou klimou anebo vždy před vypnutím klimy pustit na chvíli topení a pak to cítit není.

Přípravky proti plísni jsem nikdy nezkoušel.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Venca

Tak nějak to je. Kondenzovaná voda na výparníku a na ní nachytanej a hnijící bordel, ale i pokud je odtok v pohodě. Jediná pomoc - kvalitní a neprostupnej pylovej filtr a vyčištění výparníku. Většina klimatizací (plast topení v autě pod palubkou) má zespoda nějakej vyndavací kryt kudy se dá dostat přímo k výparníku. Tudy se dá nastříkat speciální sprej na čištění klima. Funguje to, ale není to navždy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×