Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nákup MECHANISMES 8424.48 (šíbr na 406)


MJSytic

Recommended Posts

Tak jsem si ušetřil prašule a minulý týden jsem si u Domanskýho Zdiby objednal mechanismus střešního okna na ele. šíbr pro 406. Pán byl celkem ochotnej - sice tomu moc nerozumněl, ale já měl naštěstí přesný info, co potřebuju, takže jsme nakonec objednali správně. Včera mi zavolali, že už to dorazilo. Za těch 6143,- toho je teda sakra málo, ale s tím jsem počítal.

Matroš jsem vyzvednul a doma celej nadšenej rozbalil. Hned jsem se vrhnul na ty táhla který mám včudu a nestačil jsem se divit :o Nový náhradní díl a už je to naprasklý! A přesně v místech, kde se to pak celý urve... (fotky dole). Sem myslel, že mně womejou :bojim:grr Nechápu jak je to možný, ale za 6000,- jsem myslel, že to bude aspoň kvalitně udělaný! No ale tohle teda nechci. Dnes to jedu vrátit. Doufám, že to není takhle normální a dodájí mi jiný díly - nepopraskaný. Pokud je to normální, budu chtít zpět peníze! Za tyhle prachy takovej šunt nechci!:grr

Foto toho \"nového\" dílu:

http://web.quick.cz/MixJaySytic/406/foto/HPIM0426.JPG

http://web.quick.cz/MixJaySytic/406/foto/HPIM0427.JPG

http://web.quick.cz/MixJaySytic/406/foto/HPIM0428.JPG

http://web.quick.cz/MixJaySytic/406/foto/HPIM0429.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak včera jsem tam byl. Podle vyjádření technika by to prý popraskaný být nemělo, ale to je jen jeho názor. Muselo se to udělat, jako reklamace s tím, že to komplet pošlou zpět do peugeotu a tam posoudí, zda je to vada nebo ne. Pokud jsou ty praskliny normální, tak mi to vrátí a mám za 6000,- \"velmi kvalitní\" originální díl :grr No ale pokud reklamaci uznají, tak by to měli vyměnit za nepopraskaný a tím pádem by byla spokojenest - v rámci možností:roll

Každopádně co jsem zjistil, tak by to popraskaný být nemělo - alespoň dle tvrzení lidí, kteří si tento mechanismus také objednávali a měnili - ti měli vše v pořádku.

Tak jsem zvědavej, jak se mnou zametou :roll:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 3 týdny později...

Tak podávám další info. Reklamace proběhla standardně. Přesně 30tý den mi zavolali, že my byla reklamace uznána a přišel mi celý nový „mechanismus“. Tak jsem tam hned následující den vyrazil. Jel jsem dřív z práce, celý natěšený, poněvadž mě pán ujistil, že to kontrolovali a tentokrát by mělo být vše v pořádku.

Dorazil jsem na místo. Pytel s díly mi přinesli a před očima tří svědků (techniků-prodejců) jsem to rozbalil a vrhl se na kontrolu …

A výsledek? Úplně to samý!!!:( Sice už to nebylo tolik, ale stejně to bylo naprasklý ve stejných místech jako předešlý a všichni přihlížející se shodli, že „Oni (výrobce) jsou hovada, když to dělají z plastu a že by to taky nechtěli takhle naprasklý …“

Díl jsem tedy nepřevzal a budu zase čekat než to znovu vyreklamují:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak vzhledem k tomu, že ještě není problém vyřešen, tak podávám další info. Dnes jsem mluvil s šéfem reklamací a neustále mi opakuje, jak toho má moc, a že se opravdu snaží to vyřešit. Dnes údajně přišel další vyměněný díl (pro vysvětlení: 1=nákup - 1.reklmace-stejný problém=odmítnuto,2.reklamace údajně stejný problém), ale je to pořád stejné, takže mi byla navrhnuta 3 řešení:

1) buď si to vezmu, tak jak to je = nepřípustné!!!

2) počkám další měsíc, a pak mi milostivě vrátí peníze = neslýcháná drzost!!!

3) zaplatím výměnu v jejich servisu a bude na to záruka (jaká se ještě neví) = si děláte už prd*l???

Tak mi teď řekněte, co mám dělat???? Jsem v koncích :grr:bojim:mad::(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám vyhráno :super

Povedlo se mi sehnat skoro komplet (bez motorku) celý šíbr za 2500,- Ve velmi dobrém stavu.Takže na čtvrtou reklamaci nedošlo a po 2,5 měsíci mám zpět své peníze a vypadá to, že snad bude i opravenej šíbr :) Tento týden se na to vrhnu - mám dovču a na chaloupce je klid - komisar by to určo potvrdil;)

Takže pokud chcete náhr. díl, tak jedině u Domanskýho ve Zdibech - případná reklamace se řeší dlouhodobým wokecáváním, aby než vám vrátí zpět peníze (protože jiné řešení asi ani neznají), je alespoň 5x otočili a něco na tom trhli .... :bojim:grr:mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak šíbr opraven :super

Sice jsem měl trošku problémy se správným nastavením motorku, ale stačilo mrknout na nastavovací kolečko a už vše šlape, jak má! :D

Jinak jsem si dovolil udělat takovej mini návod \"Jak na šíbr u 406\" tak se to třeba někdy někomu bude hodit ... Odkaz zde: http://web.quick.cz/MixJaySytic/406/sibr406/sibr406.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...
  • O 1 měsíc později...
  • O 5 let později...
  • O 3 roky později...

Strešné okno (šíber) mi začal blbnúť... Či už pri vyklopení, alebo zasunutí sa zasekne a nechce sa pohnúť. Zasekáva sa pravidelne na tých istých miestach. Keď som vybral motor, okno išlo ručne pekne hladko. Nemá náhodou niekto doma v garáži prevodovku šíbera aj s motorom? Som presvedčený, že chyba je v prevodovke :myslim Podotýkam ešte, že vybratý motor s prevodovkou nechodí ani na prázdno... :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...