Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vymena/oprava mechaniky stahování oken


domin47

Recommended Posts

Ahoj, prosím o radu dnes mi nějak přestalo fungovat stahování oken na pravém zadním okně. Vymontoval jsem mechanicky stroj a vypadá to, ze se lanko nejak špatně namotalo. Ale jelikož si nejsem jistý, jestli není i potreba strejek vyměnit nebo co, tak vás prosím o radu. Přikládám foto aktuálního stavu.

 

 

AF4B976A-C7BA-4174-B722-5DF3AF49BBFA.jpeg

761FCE10-67B6-40AB-9D4E-9B6CC320DDE8.jpeg

3B0307A2-B410-4C27-8BDB-0F4C8D76D3F9.jpeg

D8A1576E-6D5D-4204-B855-9FE8D0E8A7CB.jpeg

8E987184-5D24-4F7C-A319-099AA04761FD.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tohle by mohlo stačit. Ale já bych to vyměnil  úplně celý ten mechanismus. Jasně stojí o něco víc ale máš jistotu že to funguje když to budeš namotávat sám to lanko tak to může ale taky nemusí fungovat. 

autodilos.cz/autodily/zvedaci-zarizeni-oken-390317159

 

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta opravná sada ti bude k ničemu, pokud jsi ji ještě neměnil--není to sice kosmická technologie, ale musíš lanko přesně namotat jako je origo, nejlépe se někomu dívat na ruce a pak to uděláš i sám--možná je postup i na Youtube...,  doporučuju sehnat stahovačku jako je na fotkách a vyměnit, nebo okno šprajcnout klackem a za dlouhých zimních večerů koumat, jak tu původní stahovačku v klidu opravit (jak vyměnit tu sadu)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začni lankama do bubínku 50 / 50. Druhý konec do plastového vedení na liště a na konec nahodit lanka na růžové kladky přes výřez v kladce. Nastavit jezdec do montážní polohy a nakonec přišroubovat motor. 

Nezapomeň při montáži pořádně promazat vazelínou modrý bubínek a všechny třecí plochy. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych doporučil opravnou sadu! Neorigo stahovačky nechodí vždy korektě občas se někde seknou nebo nedojedou mělo tu s tím problém více lidí. Stačilo hledat je tu víc témat pročti máš tam i videa a další. Osobně mám jednu neorigo a 2 opravné sady. Opravné sady jsou OK neorigo stahovačka občas z prostředka nechce nahoru a sjede - možná pomůže promazání to jsem ještě nezkoušel ale i tak. Pokud jsi to nikdy nedělal nastuduj videa obrázky co se dají najít na webu a pokud nejsi levej je to 15 min práce a lepší výsledek s ušetřenou 1000kč

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zdravím všechny, prosím o radu. Mám po výměně stahovačky. Zkoušel jsem naprogramovat dojezd okna dle místních příspěvků, ale nějak se mi to úplně nedaří. Hlavní problém je, že když stáhnu okno tak do třetiny a chci ho zavřít, tak se stáhne dolů a pak až jde nahoru.... Pokud by měl někdo nějaký nápad, jak to dát do kupy, budu velmi rád.

Předem díííky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ovladani okna nebo blbe nasroubovane pojezdy
a automaticky dojezd se dela uplne dolu - tam zmacknout jeste jednou (nebo drzet dele)
nahoru a zmacknout nahore jeste jednou (nebo drzet dele)

tim se nastavi koncove polohy

Upraveno uživatelem Havlicek.Lukas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta nová je s bovdenem? Nekomu to s nima nešlo nastavit vůbec. nekdy pomuže postup vypojení motoru ale to se tady v tématu popisuje to jsi asi vyzkoušel. Ještě může být mírně prohlá pri montáži to taky rádo blbne. A mě pomohlo dodatečné promazání měděným sprejem přímo jezdce stahovačky + namazání lanek

Upraveno uživatelem Vítek1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělal mi to mechanik, asi určitě nějaká druhovýroba... Ty dojezdy mi fungovaly, jen mi jde o to, jak jsem psal. Stáhnu kousek okno a když ho chci zavřít, tak sjede dolů, až pak jde vytáhnout nahoru. Dělá mi to i u spolujezdce, kde měnil min. rok stahovačku. Tam jsem to ale nějak neřešil. Včera jsem to ale nějak po.ral, když sjedu dolů, tak nahoru mi to vyjíždí po kouscích... 

Za chvilku si s tím ještě zajdu pohrát. 

Díky za ochotu!!! Dám vědět, jestli jsem to zprovoznil. Jinak asi zítra návštěva Peugeotu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...