Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Únik chladící kapaliny u termostatu 1.4 54kw 8v


Banato

Recommended Posts

V 21. 3. 2023 at 7:09, Jarda03 napsal:

Mám ten samý problém. Můžu se zeptat, na kolik vyšlo těsnění hlavy a rozvody? Mám i stejnou motorizaci. Termostat už jsem měnil dvakrát. Díky za zprávu.

Těsnění dělali loni sestře manželky na 206 1.4 8v, stálo to 5k. Zatím to drží, olej ani voda nemizí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, velkybanan napsal:

Teď je otázkou jestli náhodou nemyslel motorový tmel a nepřidělával celý ten domek(myslím, že je plastový) k bloku motoru... 

Ale k čemu když je tam proto ten O-krouzek? Jekejsi tmel nebo co tam cpat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Haha. Forum plne hnidopichu? Ale notak. 🤨

Řešíte tu silikon a přitom je auto kupované zde na Peugeot fóru od člověka, co zde tyhle auta prodává a termostat byl výměny a očividně zalepeny něčím podobným, jako je silikon. Takže to asi všude funguje stejně. 

Ale jinak díky za rady, radši se však příště zeptám jinde. 👋

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Banato napsal:

auto kupované zde na Peugeot fóru od člověka, co zde tyhle auta prodává

Sorry, ale Peugeot fórum žádná auta neprodává - obrať se na toho konkrétního člověka a nevnášej sem dezinformace...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, využiji tohoto tématu. Po výměně rozvodů minulý rok, sleduji, že se mi teplota chladící kapaliny pohybuje od 70-80 C. Když zastavím někde v koloně, na 90 C se dostane. Topení topí, nic např. nevaří. Jezdím bez problémů. Nemůže být někde třeba jen vzduchová bublina? Díky

Upraveno uživatelem Yarda_cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkusil bych systém odvzdušnit, pak změřit teplotu jiným nezávislým teploměrem..., jinak se chlazení chová standardně, až na tu teplotu 70-80, to je málo..., nakonec zkusit vyměnit termostat, ale doporučuju origo nebo značkový, ta druhovýroba je katastrofa (v termostatech)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, ozzy56 napsal:

zkusil bych systém odvzdušnit, pak změřit teplotu jiným nezávislým teploměrem..., jinak se chlazení chová standardně, až na tu teplotu 70-80, to je málo..., nakonec zkusit vyměnit termostat, ale doporučuju origo nebo značkový, ta druhovýroba je katastrofa (v termostatech)

Díky, poradíte postup amatérovi, jak odvzdušnit? Při chodu motoru? Víko otevřené? Vím o plastové krytce na hadici do topení za baterií, a je nějaký křížový ventil přímo na termostatu? Dík :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, doplnit nádobku po MAX., za chodu motoru, víčko nádobky nasazené, odšroubovat čepičku na té hadici k topení a zašroubovat až půjde jen voda, pak to samé udělat na komoře termostatu--šroub bývá mosazný--, je dobré po dobu odvzdušnování mírně zvýšit otáčky motoru, cca 1000 ot. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím kluci, tak včera odvzdušněno, ale bez výsledku. Takže to bude opravdu termostat. Po nastartování jde teplá voda do radiátoru, hadice do chladiče je studená. Projel jsem to, ale celou cestu 68-70 C. Po příjezdu všechny hadice teplé, takže otevírá asi někde kolem např. 60 C, to jsem ale netestoval. Koukal jsem, že se prodávají termostaty, a pouzdra. Stačí tedy jen samotný termostat? Nebo se mění komplet? Doporučíte prosím jakou značku? Nebo jak tu někdo výše psal, originál? Zase taková položka to není, tak ať to vydrží. Díky  VF3WEKFT0BE052551

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
V 23. 3. 2023 at 19:25, VojtouNerCZ napsal:

Těsnění dělali loni sestře manželky na 206 1.4 8v, stálo to 5k. Zatím to drží, olej ani voda nemizí.

Díky za zprávu. Měla nějaké problémy a dělala jen to těsnění a nebo k tomu? Za 5tis? To by mi přišla moc pěkná cena. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jen těsnění a dolejt vodu. Pochybuji, že za ty prachy srovnali palici a vyměnili šrouby. Snad jsem i slyšel, že původní olej nalili zpátky, že je prý dobrý. Ale její požadavek byl co nejlevněji, podle toho se řídili. Zatím to auto jezdí 🤷 Po startu se teď trochu hádá, ale to může být jak projev těsnění, tak svíček, zatím jsem se k tomu nedostal. 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 4. 2023 at 19:45, Yarda_cz napsal:

Zdravím kluci, tak včera odvzdušněno, ale bez výsledku. Takže to bude opravdu termostat. Po nastartování jde teplá voda do radiátoru, hadice do chladiče je studená. Projel jsem to, ale celou cestu 68-70 C. Po příjezdu všechny hadice teplé, takže otevírá asi někde kolem např. 60 C, to jsem ale netestoval. Koukal jsem, že se prodávají termostaty, a pouzdra. Stačí tedy jen samotný termostat? Nebo se mění komplet? Doporučíte prosím jakou značku? Nebo jak tu někdo výše psal, originál? Zase taková položka to není, tak ať to vydrží. Díky  VF3WEKFT0BE052551

Zdravím, tak já tu ukončím ten můj problém. Dnes vyměněn termostat, Calorstat Vernet, a je po problému. Člověk si úplně odvykl, jak to vlastně má v kabině topit, a hned. Ukazatel stabilní, žádné pohyby teploty. Tak přeju všem ostatním, ať to dáte dohromady, a jezdíte :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...