Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nabíječka - dotaz na elektrikáře


MJSytic

Recommended Posts

U toho tranzistoru záleží, zda je pnp nebo npn. Pnp jde normálně měřit ohmicky, npn je lepší jako diodu. Nebude to ale tal jednoduché jako dioda. Buď podle datasheetu zjistit, kde je emitor, báze a kolektor, nebo proměřit multimetrem. Jinak osobně bych radši za 400 koupil jinou nabíječku :D

https://www.tme.eu/cz/news/library-articles/page/44797/strucna-prirucka-jak-zkontrolovat-tranzistor/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky :D Ale OK, díky. O víkendu to nějak zkusím. Případně zjistím, co to je za typ a nakolik to vyjde. Pokud to budou max desítky Kč, tak bych ho koupil. V opačném případě to půjde do elektroodpadu (bez kabelů, ty se můžou někdy hodit) :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud by se ti chtělo, tak :super Kam a v kolik to chceš donést? :aut Dnes jsem odborně odletoval tranzistor a došel koupit k odborníkům za 18Kč nový. Na něj jsem odborně umístil chladič z toho starého a následně jej znovu odborně připájel. Nicméně i přes veškerou odbornost je nabíječka stále mrtvá. Ale vím jistě, že mojí nedostatečnou odborností to není :D

 

IMG-20230208-WA0000.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes budu v práci asi do pěti. Zítra mám volno. 

 

Můžu se zeptat podle čeho si ten transistor kupoval? Nemám u sebe brejle ale přečetl sem irf9630 to je mosfet. Na výstupu bych tenhle typ nečekal. Na tom starým tr. bylo jaké označení? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...