Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

4.7. - 9.7.2023, Praha - Berlín, Hamburg, Odense, Kodaň, Malmö na HULKOVI


Recommended Posts

Zdar cestovatelé, jdu si k vám pro radu, či zda nám pošlete nějaký zajímavý tip. V uvedeném termínu jedeme s Adélkou na trip na motorce. Třeba kde rozumně zaparkovat, tip na ubytování (do 100 eur na noc pro oba), na památky, objem zavazadel asi 120 litrů

20220702_210216.thumb.jpg.864266d9060c1a32a6ba416bef5af137.jpg326672775_plntrasy.thumb.jpg.df700de7a4087375d7b9dc0c7a0e5d85.jpg

První den vyjedeme z Prahy a budeme to valit na Berlín, tam budeme cca v 12h a budeme mít cca 5h na prohlídku - co za to opravdu stojí? Braniborská brána, budova říšského sněmu, v okolí je židovský památník, německé muzeum špionáže, nebo ten balon, když by bylo počasí? popř. nějaké tipy od vás uvítám. Pak se pojedeme ubytovat někam za Berlín směr Hamburk.

Druhý den dojedeme do Hamburku někdy kolem 11h a opět bychom chtěli někde rozumně zaparkovat, prohlédnout si památky, asi přístav (zde nevím), toto nás napadlo při sledování Cirkusu Humberto a vzniká z toho hodně slušný výlet.... tady uvítám opravdu vaše tipy, sám budu taky hledat. No a pak klasika, ubytko směr Dánsko.

Třetí den jedeme směr Flensburg a pak podél vody směr Fynshav, kde budu kupovat lupeny na trajekt..... zde dotaz (mám je koupit online dopředu, nebo stačí na místě)? Jak je to s nájezdy na trajekt (nikdy ani autem jsem to neabsolvoval, tak jestli se mám stresovat s půltunovou motorkou už teď), hodinku pojedeme trajektem do Bojdenu a pak zase pokračujeme směr Odense, dojedeme v 15h a opět poprosím o náměty na zajímavosti a ubytování bude směr Kodaň.

Čtvrtý den bude nejnáročnější, to pojedeme přes most Storebaelt (mýto cca 19 EUR - platit online, nebo na místě - to je asi jedno že) a tradá do Kodaně. Na tu máme bohužel na prohlídku cca 4h, tak zase uvítám tipy (malá mořská víla je asi jasná věc) a pak jedem na pozdní odpoledne přes most Oresundbron (mýto asi 30 EUR - opět, obj online, nebo na místě?) a frčíme na Malmö. Tam prohlídka taky max 4h (zde se vcelku bojím o bezpečnost, o tomto městě kolují různé zvěsti....... takže zase uvítám nějaké památky a tipy na parkování motorky. Na 22h budu objednávat trajekt z Trelleborgu do Swinoujuscie tad je fakt klíčová otázka, objednat online dopředu nebo risk na místě? Přes noc přejedem moře a ve 4h ráno nás to vykopne v Polsku.... opět nemám zkušenost, dá se na té lodi trochu vyspat? Ráno bychom přejeli pár km do Medzivodie a tam bychom se dotáhli na pláži a někdy po obědě bychom frčeli směr chaloupka u Nové paky (cca 6h a 530 km, z toho mám trochu strach....

No a pak už zasloužený odpočinek po dovolené :D

ORESUNBRON_1.thumb.jpg.24e23c91901e26c817ffc959f85ee321.jpgORESUNBRON_3.jpg.1b4db70648e0bc66b14df99d48aed1dd.jpgSTOREBAELT_1.jpg.a8c4d8457d490668f06a834909b93d81.jpgSTOREBAELT_3.thumb.jpg.75c4f52ef5167147d4e1cf4c01fa00d5.jpg

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Hamburku je přístav pěkný, ale pro mě byl trochu nudný. , za kouknuti určitě stojí i budova filharmonie - z venku, a ta čtvrt nad kanalama okolo - klasický červený cihly, mostky.... . Pak prostor okolo radnice a kostel sv. Mikuláše (spíš co zbylo) , má relativně nové opravenou věž s dobrým výhledem do okolí.

Ale je to relativně daleko od sebe na "rychle pěšky a pak pryč", hlavně ten přístav. Ostatní je relativně v lehce obejitelnem okruhu, a dá se tam na spoustě míst slušně najíst.

V centru je několik parkovacích domů, okolo 2€ za hod... Takže motorku bych klidně poslal tam. Bude tam pod kamerama a pod střechou.

Asi bych se vyhnul proflaklemu st Pauli, to má smysl jen večer na pivo, jinak je to o ničem...

Na dopravu po městě S a U bahn, bacha na schnellbus - platí se extra nad jízdenku.

Upraveno uživatelem sitler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Hamburku jak bylo psáno určitě přístav, hanzovní domy, St.-Pauli-Elbtunnel a filharmonie. V Kodani krom víly, určitě Nyhavn. Není to od sebe daleko. V Malmö jsme byli už 2x (přes noc) a naprosto v pohodě. Mají pěkný historický centrum a jednu z nejvyšších budov Švédska (nelze jít dovnitř, je jen obytná). S parkováním moc nepomůžu, jelikož jsme to měli po vlastních. ;) Pěkně je i v Helsinborgu (asi 60km severně od Malmö).

Co jsme abslovovali 2 přejezdy lodí Švédsko-Polsko (Karskrona-Gdyně, Nynäshamn-Gdaňsk), tak co jsme koukali na naloďování tak byli i motorkáři a nájezdy na lodě v pohodě.

S lístkama na loď v létě, kdy opravdu chcu jet bych s možností  "na místě" moc nekalkuloval. Ale s motorkou by asi nemusl být problém najít místo.

S ubytováním bych neotálel a scháněl už teď. My třeba máme hodně přes Hotels.com kolikrát i víc než 1/2 roku dopředu.

Upraveno uživatelem Dave_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jám ti nevím, ale tohle bych jel autem. Na motorku bych jel jinam.

Dálnice jsou pro mě opruz, snažím se jim vyhýbat. Jenže NDR a Polsko bez dálnic je stejně nuda. Třeba do Spanělska jsem si motorku dovezl dodávkou a pak týden rajzoval. Teď je v plánu Skotsko a proběhne to stejně, dodávka zůstane v Londýně. Ale třeba Nordkapp, tak tam je to jasné, prostě po ose. Ale taky na té trase moc dálnic není.

Taky mi vadí, že se na dálnici guma sjede naplocho a pak se blbě jedou zatáčky.

Co se týče denních kilometrů, dá se v pohodě i 600-700km, záleží na čem se jede. Na GS se dá i 1000, na HD nebo Buellovi mi dělalo problém i 400km. Z 916ky slízám po 100km s přelomenými zápěstími a dál nechci.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám zkušenosti jen s autem - trajekty radši vždycky dopředu online rezervuju (na letošek už jsem to taky udělal). Motorka sice moc místa nezabere a místo pro ní nejspíš bude, ale raději bych neriskoval, zvlášť, když je plán trasy jasný, zabookované ubytování - pak už stejně moc prostoru pro použití jiného trajektu není. Obvykle se na trajektu trochu zchrupnout dá, byť ne úplně pohodlně, na sedačkách. My už jsme pohodlní a když jedeme přes noc, připlácíme kajutu.

Mosty přes Storebaelt a Oresundbron - bez problému a zdržení jsem vždycky platil na místě kartou.

Na ta města moc času nemáš, vyber si z rad to, co by se dalo stihnout a budeš alespoň navnaděný pro příště.

Berlín - Brandenburská brána určitě, asi bych doporučil ještě Bundestag, je hned vedle, televizní věž, třídu Unter den Linden, checkpoint Charlie. Za hodinu jsem kdysi stihnul i Pergamon museum s Nefertiti, ale to už je pak opravdu silně instantní zážitek. Parkování složitější, ale když jsem tam byl poprvé, nechali jsme auto na parkovišti u stanice S Bahnu a dojeli do centra metrem. A určitě nestihneš Das Haus Hundert Biere. Tam jsem byl zatím dvakrát a co si vzpomínám, tak ještě nemám ochutnaná ani všechna piva z těch točených. Ale k tomu je potřeba nocleh.

Hamburg - operu stojí za to vidět a pak okolí radnice, výstup na věž kostela St.Petri Kirche je docela výkon. Parkovací domy jsou i v centru.

Kodaň - jak píšeš sám, klasika je Malá mořská víla, vedle je bývalá penost Kastellet s větrným mlýnem, přístav Nyhavn určitě, a nevynechal bych Christianii, to je úplně odlišný svět sám pro sebe, nikde jinde jsem neslyšel vyvolávat trhovce "drogy drogy, čerstvé drogy", metro bez řidiče je také docela zajímavost.

Upraveno uživatelem petrinza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V roce 2021 jsme jeli obytkou přes Hamburg a pak podél pobřeží. No po pravdě v Hamburgu jsme měli být 2 dny, ale ještě ten den se jelo pryč... nelíbilo se nám tam. Navštívil jsem jen operu a Hafenmuseum, místo toho se jelo na Helgoland a to byl super zážitek, ale zabije to 1/2 dne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 1. 2023 at 19:18, MotoMoto napsal:

400 km za den??? To bych nedal. Já jel jednou 300  a stačilo mi to.  Držím palce ať to zvládnete.

no tak kdysi jsme jeli z nove paky na praded a zpatky do nove paky, pres polsko, se sjetou pneu, a zvladli jsme to na malem nahaci, tak snad na dlouhem cruiserovi to pujde lepe :), ale diky, 300 km davame kolem komina :D

V 31. 1. 2023 at 21:45, Dave_k napsal:

V Hamburku jak bylo psáno určitě přístav, hanzovní domy, St.-Pauli-Elbtunnel a filharmonie. V Kodani krom víly, určitě Nyhavn. Není to od sebe daleko. V Malmö jsme byli už 2x (přes noc) a naprosto v pohodě. Mají pěkný historický centrum a jednu z nejvyšších budov Švédska (nelze jít dovnitř, je jen obytná). S parkováním moc nepomůžu, jelikož jsme to měli po vlastních. ;) Pěkně je i v Helsinborgu (asi 60km severně od Malmö).

Co jsme abslovovali 2 přejezdy lodí Švédsko-Polsko (Karskrona-Gdyně, Nynäshamn-Gdaňsk), tak co jsme koukali na naloďování tak byli i motorkáři a nájezdy na lodě v pohodě.

S lístkama na loď v létě, kdy opravdu chcu jet bych s možností  "na místě" moc nekalkuloval. Ale s motorkou by asi nemusl být problém najít místo.

S ubytováním bych neotálel a scháněl už teď. My třeba máme hodně přes Hotels.com kolikrát i víc než 1/2 roku dopředu.

diky, lode i ubytko radsi zajednano, ubytko s moznosti storna, maly trajekt taky, velky trajekt je na pevno, dekuji za info

V 1. 2. 2023 at 9:12, David 106s16 napsal:

Jám ti nevím, ale tohle bych jel autem. Na motorku bych jel jinam.

Dálnice jsou pro mě opruz, snažím se jim vyhýbat. Jenže NDR a Polsko bez dálnic je stejně nuda. Třeba do Spanělska jsem si motorku dovezl dodávkou a pak týden rajzoval. Teď je v plánu Skotsko a proběhne to stejně, dodávka zůstane v Londýně. Ale třeba Nordkapp, tak tam je to jasné, prostě po ose. Ale taky na té trase moc dálnic není.

Taky mi vadí, že se na dálnici guma sjede naplocho a pak se blbě jedou zatáčky.

Co se týče denních kilometrů, dá se v pohodě i 600-700km, záleží na čem se jede. Na GS se dá i 1000, na HD nebo Buellovi mi dělalo problém i 400km. Z 916ky slízám po 100km s přelomenými zápěstími a dál nechci.

jelikoz jsem jasne napsal na cem jedu, tak tady nemusis psat, ze z 916 slizas.... to slizaj vsichni :D .... ano je to hodne o dalnici, taky me to *neumím psát slušně*, protoze zadni pneu sire 240 aby opravdu drzela, je fakt draha treba oproti 190, co jsem bezne mel, za tu vlastne koupim 2 :D , ale tak holt se budeme houpat a ne vzdy je nase cesta po dalnici, dal jsem to sem hlavne pro predstavu o ceste. No kdybych mel cas jet dodavkou do Spanel a tam tyden ..... no rad bych.... ale ten cas neni. Bohuzel. Ale i tak dekuji :) 

V 1. 2. 2023 at 11:22, petrinza napsal:

Mám zkušenosti jen s autem - trajekty radši vždycky dopředu online rezervuju (na letošek už jsem to taky udělal). Motorka sice moc místa nezabere a místo pro ní nejspíš bude, ale raději bych neriskoval, zvlášť, když je plán trasy jasný, zabookované ubytování - pak už stejně moc prostoru pro použití jiného trajektu není. Obvykle se na trajektu trochu zchrupnout dá, byť ne úplně pohodlně, na sedačkách. My už jsme pohodlní a když jedeme přes noc, připlácíme kajutu.

Mosty přes Storebaelt a Oresundbron - bez problému a zdržení jsem vždycky platil na místě kartou.

Na ta města moc času nemáš, vyber si z rad to, co by se dalo stihnout a budeš alespoň navnaděný pro příště.

Berlín - Brandenburská brána určitě, asi bych doporučil ještě Bundestag, je hned vedle, televizní věž, třídu Unter den Linden, checkpoint Charlie. Za hodinu jsem kdysi stihnul i Pergamon museum s Nefertiti, ale to už je pak opravdu silně instantní zážitek. Parkování složitější, ale když jsem tam byl poprvé, nechali jsme auto na parkovišti u stanice S Bahnu a dojeli do centra metrem. A určitě nestihneš Das Haus Hundert Biere. Tam jsem byl zatím dvakrát a co si vzpomínám, tak ještě nemám ochutnaná ani všechna piva z těch točených. Ale k tomu je potřeba nocleh.

Hamburg - operu stojí za to vidět a pak okolí radnice, výstup na věž kostela St.Petri Kirche je docela výkon. Parkovací domy jsou i v centru.

Kodaň - jak píšeš sám, klasika je Malá mořská víla, vedle je bývalá penost Kastellet s větrným mlýnem, přístav Nyhavn určitě, a nevynechal bych Christianii, to je úplně odlišný svět sám pro sebe, nikde jinde jsem neslyšel vyvolávat trhovce "drogy drogy, čerstvé drogy", metro bez řidiče je také docela zajímavost.

diky, zajimave tipy :D vazne :) a na Jedno dvojpivo se vzdy cas najde :D , ale to je max....

V 1. 2. 2023 at 14:35, Jirkap napsal:

V roce 2021 jsme jeli obytkou přes Hamburg a pak podél pobřeží. No po pravdě v Hamburgu jsme měli být 2 dny, ale ještě ten den se jelo pryč... nelíbilo se nám tam. Navštívil jsem jen operu a Hafenmuseum, místo toho se jelo na Helgoland a to byl super zážitek, ale zabije to 1/2 dne.

uprimne vidim to ted na wikipedii, a jako jak by rekl Cimrman, hezky, ale ze bych to musel videt 2x :D uz od pohledu :D

V 1. 2. 2023 at 17:43, sitler napsal:

@Jirkap Helgoland je uzasny misto :) , ale ne na jedno odpoledne no, idealne pres noc (m tam byli 3 dny teda), nebo v nejhorsim rano tam a navecer zpet.

se omlouvam @sitler ale klidne se rozepis, proc 3 dny... ja to ted skouknul na wiki a nic mě tam netáhne, to keltske asi nachazim jinde.

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Scratch  Byli jsme v lete, kdy tam bylo i pres obcasny vitr nadherne, takze koupacka, navsteva druheho ostrova, nejake prochazky... Byli jsme tam Ct-So. Byli jsme tam tehdy s 2.5 letou dcerou, takze nacpat do jednoho dne prijezd, odjezd a projiti si ostrova, koupacku v mori a nejaky klidek bylo nerealne.

Takze jsme ve ctvrtek rano udelali nalodeni na lod, lehce po poledni na Helgolandu, dali si nejaky lehky obed, udelali check-in, dcera sla po obede spat... pak nejaka mala prochazka, druhy den vylet na vedlejsi Dune, kde byli v mori a na plazi tuleni :) , a posledni den v klidu odpoledne odjezd zase lodi zpatky.

V dospelem, pokud ti staci hlavni ostrov, to za den das, ale me osobne prijde opruz 3 hod na lodi, 3-4 na miste a zase 3 hod zpatky.

A proc tam? Je tam super klid, zadnej spech nikde. Malicky mestecko, malej vedlejsi ostrov, moznost pripadne vyrazit na okruzni plavbu na vetrny elektrarny v mori. Prijemny oceansky koupani (samo voda studenejsi, chorvatsko se cekat neda). Jako ano, neni tam zadna atrakce, zadny extra vyziti. Proste se kouknout, mrknout na pomerne unikatni ptaci hnizdiste na utesek, mrknout na mista, kde se za valky testovaly bomby, mrknout na tulene ve volne prirode (ale neplavat k nim) a uzit si klidek v miste, kd nejsou auta, kola ani zadny velky spech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Scratch napsal:

no tak kdysi jsme jeli z nove paky na praded a zpatky do nove paky, pres polsko, se sjetou pneu, a zvladli jsme to na malem nahaci, tak snad na dlouhem cruiserovi to pujde lepe :), ale diky, 300 km davame kolem komina :D

No jo, kolik ti bylo? Respektive kolik je mně. Ono to není jen o stroji, ale i o tom věku. Prostě mě to nějak nenadchlo. Auto je auto. Asi tu Hondu prodám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, MotoMoto napsal:

No jo, kolik ti bylo? Respektive kolik je mně. Ono to není jen o stroji, ale i o tom věku. Prostě mě to nějak nenadchlo. Auto je auto. Asi tu Hondu prodám.

bylo mi 29, ted je mi 40 a proto jsem poridil pohodlnejsi stroj, trosku jsem nechapal tvoji volbu, byt hezkou, tak proste nepohodlnou, a tady mas vysledek. Na M1800Riders mame kluka, co ma nemocna zada, a dal si vyssi riditka a jezdi, je to jen o tom jak se zaridis.... apropo, kdybys chtel, pujcim na svezeni a zjistis, ze to tezke hovado jest, jen pri parkovani :D

před 4 hodinami, Milan+ napsal:

Ale kuš,já,bych to klidně pořídil,ale doma si klepou na čelo.

mam krasny tip za 390 :) cerno oranzova jako mazdice :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Scratch napsal:

apropo, kdybys chtel, pujcim na svezeni a zjistis, ze to tezke hovado jest, jen pri parkovani

Děkuji za nabídku, tak až s Adélkou pojedete do Liberce a nebude lejt, tak rád využiju. Nějak mně nenapadlo (zkušenosti s Jawa 350), že může být něco nepohodlné. Respektive nepohodlnější. Tenkrát v 17 mě přišel pohodlný i Mustang

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Scratchta část odpovědi, týkající se denní dávky kilometrů na motorce či motocyklu, byla určena více pro kolegu @MotoMoto, který se podivoval 400km, než pro tebe. Uznávám, šlo to napsat i jednoduššeji, třeba, že záleží na čem se jede. Já to trochu rozvedl.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 2. 2023 at 6:40, MotoMoto napsal:

Děkuji za nabídku, tak až s Adélkou pojedete do Liberce a nebude lejt, tak rád využiju. Nějak mně nenapadlo (zkušenosti s Jawa 350), že může být něco nepohodlné. Respektive nepohodlnější. Tenkrát v 17 mě přišel pohodlný i Mustang

no spis to spacham v dubnu ci v cervnu kdy pojedu do Vratislavic tak bych se stavil, ale nesmis byt v praci, tam se bojim zastavit v tom krpale :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obchod je už 3 roky zavřený a už ho otvírat nebudeme. Zrovna jednám o prodeji.

Pokud pojedeš čtvrtek nabo pátek tak je to v pohodě. Pondělí až středa učím.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...