Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Nevím no ale tohle je vše říkající jako asi by se dalo pochopit že někdo věří navigaci v cizím městě já ji taky když někam jedu používám tzv. " na poslední míli " abych zbytečně netápal. Ano opět dostanu přednášku že jezdit na navigaci i ve městě kde bydlím je výhodné protože navigace umí aktuální provoz a nenavede do kolon. Ale podle mě pokud někam jedu je nejlepší vyrazit zavčasu a ne vědět že mi to trvá večer kdy není provoz 20 min a očekávat že se tam dostanu v pracovní době za 20 min. je nesmysl i když pojedu s navigací.  Hlavně furt je to jen plechová huba a plechovej mozek kterej funguje na nějakém počítačovém základu a to nemůže a nesmí nahrazovat rozum řidiče i když v tomhle případě se o rozumu řidiče nedá mluvit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako ano, ja mam navigaci zapnutou velmi casto, pokud jedu do prace, tak ve 100% pripadu ji mam nahozenou. Lec, stale je to jen pomocnik. Nejedu podle ni prece bezhlave... Premyslim, sleduju provoz, znaceni, kam mam jet, kam chci jet... jestli tam muzu nebo ne... jestli nevymejsli kravoviny, jestli uplne zbytecne nechce jet nejakym nesmyslem jen proto, ze podle ni se usetri minuta casu nez to vzit po okruhu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řekl bych, že tresty v dopravě jsou hodně nízké vzhledem k tomu, co se děje na cestách--kolik lidí furt za volantem chlastá 😯 každý den!!! někdo vjede na žel. přejezd na červenou 😯 enormě rychlá jízda--oproti předpisům i o 50-100 rychleji 😯 jízda v protisměru atd.😯, a místo pořádného flastru se to vlastně ukazuje večer v telce jako šou, jako něco k zasmání, jaký to byl borec :super

kdyby ožralému za volantem zabavili auto a šel natvrdo do krimu (podle zákona), nebylo by toho tolik :myslim

tu slečnu co jezdí po kolejích bych nechal přeškolit na mašinfíru :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bol som zvedavý, ako sa tam mohla dostať. Myslím si, že jediná možnosť je, že smerovala po Ruskej po električkových koľajniciach do podjazdu, ale tam neodbočila a pokračovala po vozovke s koľajnicami (vedie k bránam do fabriky) až sa dostala už len na pražce. Navigácia, samozrejme, s tým nemala problém, pretože táto cesta vedie paralelne s blízkou Ruskou. Prečo ale, keď sa dostala na pražce nezastala a necúvla, je nepochopiteľné. Tam, kde končí vozovka je síce značka zákaz vjazdu, ale určite pred odbočením na túto slepú ulicu by mala byť značka "slepá cesta". Na 10 rokov starých fotkách z Google Maps, tam táto značka nie. V článku síce píšu, že po pražcoch išla nejakých 30 m, ale mne to vychádza, že to muselo byť aspoň 100.

Ruska.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemusela jet 100m, je to tam vybetonovany dal, nez je na street view, alespon co si ja pamatuju, tak je to vybetonovany snad az k vyhybce v zatacce, takze po kolejich jela az o notny kus dal, jinak jela po betonu. Si myslim ze prazce zacinaji az na nadjezdu, kdezto na street view zacinaji hned za branami fabriky. Teda, jestli si to misto pamatuju dobre... nebyl jsem tam uz dost dlouho

Upraveno uživatelem sitler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už na té foto od @Akoc je vidět, že auta musejí dát přednost tramvaji, která bliká vpravo a křižuje cestu--to máte vidět, kolik je tam denně situací, kdy tramvaj brzdí o dušu, aby nevrazila do auta, které jaksi neeviduje, že tam jsou koleje a jezdí tramvaje 😂

jinak je tam značka zákaz vjezdu, pak ještě pár metrů jsou koleje zapuštěny do betonu , pak jen koleje a vyhýbka--i tu slečna přeskákala autem a jela dál po pražcích 😯

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už když jsem cca před 20ti lety kupoval pro Helču první navigaci, řekl jsem si, že si jí nejdříve sám vyzkouším a pak řeknu Hele jak to funguje a na co si dát bacha.

No a hned na jedné z prvních jízd se navigace rozhodla se mnou zalaškovat - měl jsem zadánu adresu domů (Čechova ulice na Letný) a jel jsem ve směru od Špejcharu podle Letenské pláně. Očekával jsem, že mě navigace bude chtít za Spartou poslat vlevo a protáhnout jednou možnou legální trasou přes ulici Jana Zajíce a kolem Stromovky do Šmeralovy ulice a přes ní pak do Čechovy. Navigace mě ale dovedla až k Ministerstvu vnitra a tam, na jedné z nejsložitějších pražských křižovatek po mě chtěla, abych si zahrál na Nebojsu a odbočil zrovna vlevo do naší ulice. Kdo to tam zná, ví, že podobný manévr je reálný pouze za cenu zablokování už tak pravidelně ucpané křižovatky.

Já se tehdy rozhodl k jiné cestě, ale Helu jsem důrazně upozornil, že navi je JEN a POUZE RÁDCE a značky a PSP mají nad ní vždycky navrch. Naštěstí moje zákonitá je žena s mozkem a tak, byť nemá řízení tak v malíku jako mnozí z nás, nikdy žádnou pokutu ani vyloženou minelu dik navigaci nemusela řešit.

Véna Garážmistr 

Např. já už mnoho let bez WAZE v držáku téměř nejezdím a zvykl jsem si na ní tak, že když náhodou musím jet bez navi, jsem z toho docela nesvůj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V mojom predchádzajúcom príspevku som spomenul, že by tam mala byť značka "slepá cesta". Niekde pri tej značke "daj prednosť v jazde električke". Vie niekto, či je tam?

@sitler Skutočne, podľa leteckých snímkov na Google Maps a Mapy.cz to vyzerá, že to je vybetónované (nie je vidno pražce) až za spojenie tých dvoch električkových tratí. Takže sa tej pani ospravedlňujem, po pražcoch drncala ozaj len tých 30 m.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Akoc není a nemůže tam být značka ,slepá cesta', protože je to jedna z příjezdových cest do Dolní oblasti Vítkovice--když pojedeš po vyznačené trase na foto vyznačené zelenou barvou a bílou přerušovanou čarou, jak jezdí 99.99% procent aut, tak tam přijedeš 😉

město se brání, že to tam nejde jinak udělat, přitom ten 5 metrů široký chodník po pravé straně není asi 25 let využívaný, bo firma Vítkovice se smrskla z 55 tisíc zaměstnanců na nějakých 3000 😯😂, takže tudy projde asi 6 lidí za měsíc..., klidně by mohli ten chodník zabrat a udělat to jinak (na druhé straně je taky 5 metrový chodník), ale nahoře se radši žerou, koho budou volit... 🙈

jinak za těma bránama do firmy Vítkovice Energo (jedeš po červené čáře) jsou značky zákaz vjezdu, ještě pochopím, že to tam nezná a přehlídla značky zákazu vjezdu a jela v místě, kde jsou koleje v betonu, ale že vjela na vyhýbku a pokračovala dále po kolejích už mi hlava nebere 🙈, prostě odebrat papíry, psycholog a po roce možná vrátit :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zbytečný.. lidi na značky nečumí a nevnímaj.. navigace ukázala lehce vpravo a dylina jela vpravo... prostě některý kusy sou holt slabý...

Edit

Navi je srozumitelná pokud používá aspoň ňákou normální..

Screenshot_20230201_084656_Mapycz.jpg

Upraveno uživatelem Weri 605
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak mladá a blbá...a dovedu si představit že když začala hopsat po prazcich tak byla vykulena jak puk a prostě těch 30 metrů prehupsala bez brzdy ..

ale že někteří profici projedou kamionem k mostu pro pěší nebo do pole pro traktory,to mě znepokojuje víc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...