Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zaseknutý mechanický zámek


nicosh

Recommended Posts

Ahoj, nemůžu se dostat do auta. Mám vybitou baterii v autě, takže chápu že s DO se do auta nedostanu, ale nejde mi ani mechanický. zamek je jen u řidiče.

peugot 307 sw 1.6 hdi

Upraveno uživatelem nicosh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 má rada ti fčil bohužel nepomůže, ale je velmi vhodné střídat odemykání auta dálkáčem a normálně klíčem--pak ten zámek nezatuhne, já to tak dělám asi 20 let, kdy jsem se v Chorvatsku nemohl dostat do auta a zámek zarezlý...:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • nicosh changed the title to zaseknutý mechanický zámek
před 2 hodinami, ozzy56 napsal:

 má rada ti fčil bohužel nepomůže, ale je velmi vhodné střídat odemykání auta dálkáčem a normálně klíčem--pak ten zámek nezatuhne, já to tak dělám asi 20 let, kdy jsem se v Chorvatsku nemohl dostat do auta a zámek zarezlý...:papa

no to mám v plánu, jen v první řadě se potřebuju nejdřív dostat do auta a otevřít přední kapotu, abych mohl vyměnit baterii. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus použít náhradní neošoupaný klíč. Planžety v zámku by se měly lépe odjistit. To ovšem platí jen, pokud jde vložkou zámku aspoň trochu pohnout. Svoje auto rezervním klíčem odemknu, ale tím ošoupaným už ne.

Upraveno uživatelem Mirekdoda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 1. 2023 at 11:59, ChouLu napsal:

Pokud zarezl zámek, tak je jediná možnost ze spodu auta vlézt ke startéru, připojit plus na startér a mínus někam na motor a odemknout ;) 

 

Tak pokiaľ si dobre pamätám, tak sa mi dávnejšie podarilo pomocou veľkého dlhého šroubováka otvoriť kapotu cez masku chladiča, a to sa mi teda zdá oveľa rozumnejšia možnosť ako sa trepať pod auto, hlavne teraz, v tomto počasí. Otázka ale je, či po dlhšej dobe bez šťavy zostane to diaľkové funkčné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VYŘEŠENO. 

auto jsem otevřel pomoci drátku za kliku u řidiče. 

bylo potřeba vyhnout dveře řidiče a kliku něčím pootevřít, aby se tam vešel drátek kde byla udělaná smyčka. pak už jen stačilo trošku šikovnosti a velké trpělivosti na chycení kliky a pak už jen zatáhnout silně a dveře se otevřely. 

Jak byly dveře otevřené tak jsem vyměnil autobaterií a synchronizoval klíč. 

synchronizace klíče trvala +- 5 minut 

klíč dát do druhé polohy a nechat ho tak 2 minuty pak klíč vytáhnout a zkusit jestli funguje. pokud ne dát ho zpátky a nastartovat a pak se klíč už synvhonizoval. 

PS: děkuju všem za rady, které jste mi tady napsali 🙏🏻❤️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...