Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

5008 SUV dodací lhůta


Fangluin

Recommended Posts

  • O 2 měsíce později...

Zdravím všechny,

 

chci se podělit o zkušenosti s koupí nové 5008.

Objednávka v březnu 2022 s předpokládaným dodáním konec roku 2022. 

Během té doby cca 2x telefon s prodejcem, že se stále čeká. Lhůta dle smlouvy byla do ledna 2023.

V prosinci informace, že vůz stále nevyroben, ale zaplánován do výroby na leden 2023 - na modelový rok 2023, takže samozřejmě i zdražení.

Prodejce nabídl pár možných scénářů:

Zrušit objednávku a vrátit zálohu

Nechat zaplánovaný vůz do výroby na modelový rok 2023 (cca o 15 procent dražší) = dodání cca únor 2023.

Již vyrobený model - listopad 2022, který někdo zrušil (cca o 8 procent dražší) ale oproti původní konfiguraci stále s předním a zadním senzorem + tovární navigace. => volba padla na tuhle variantu.

Auto dovezeno na prodejnu minulý týden a přebráno včera.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Hezký den všem. Prosím o info/zkušenosti s dodáním 5008 SUV. Objednáno máme v září 2021 a auto nikde... Za jak dlouho dodali auto vám, výbava byla ok dle objednávky? Info z Peugeotu v létě 2022 bylo, že cenu nám údajně podrží a parametry úvěru též. Budu ráda za vaše zkušenosti. Díky Pavla

Upraveno uživatelem mpavlinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Péťa changed the title to 5008 SUV dodací lhůta

@ mpavlinka:  a jaký jste si objednali  motor ?  Objednávka ze  září 2021......  to už je nejak dlouho....ted se začal vyrabet model 2023....který ma jinou konfiguraci a cenu než z 2021..... začněte se smiřovat s tím, že vam  tuto objednávku zruší :( ...tak jako mě z 03/2022.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Benzín 1.6 automat GT. Kdy vám zrušili tu objednávku? Po roce a půl čekání na auto budu hodně na... štvaná 🤯

 

Předpokládám, že auto již máte? Vše ok? Jsme podobný případ, objed. 9/2021. Zatím žádné info. 

pavelu96 odpovídala jsem na příspevěk z předchozí stránky a citace zmizela.... 

Upraveno uživatelem mpavlinka
Necituj celý přímo předchozí příspěvek a nepiš další, použij Upravit!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednávku z 03/2021 na  2.0 Hdi v Allure pack mi zrušili ( jeden Brněnský dealer)  na začatku ledna 2023 s timto textem  : 

"dnes jsme obdrželi informaci od zastoupení Peugeotu o definitvním ukončení modelů 5008 se spalovacím motorem 2.0BlueHDi.

Bohužel všechny nedodané, objednané vozy se ke dnešnímu datu ruší.

Vámi objednaný vůz již výrobce není schopen vyrobit."

Protože 1.6 Turbo benzin měl taky končit s vyrovou do konce 2022 ( officialne ukončili objednávky k 7/2022)  tak je velka provdepodobnost že to takto uřiznou s timot motorem taky :( 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

@mpavlinka gratuluji k novému vozu :super. Klidně si založ vlastní vlákno v sekci Naše káry https://www.peugeot-club.com/forum/296-5008-suv/

A pro pořádek si prosím pročti pravidla fóra https://www.peugeot-club.com/guidelines/ , aby jsme nemuseli  Tvoje příspěvky upravovat. Děkuji za spolupráci :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
V 25. 1. 2023 at 8:40, otojanicek napsal:

Objednávku z 03/2022 na  2.0 Hdi v Allure pack mi zrušili ( jeden Brněnský dealer)  na začatku ledna 2023 s timto textem  : 

"dnes jsme obdrželi informaci od zastoupení Peugeotu o definitvním ukončení modelů 5008 se spalovacím motorem 2.0BlueHDi.

Bohužel všechny nedodané, objednané vozy se ke dnešnímu datu ruší.

Vámi objednaný vůz již výrobce není schopen vyrobit."

 

 

 

Ahoj všem, 

tak dle jedné staré SK pisničky.... " keď mi ju nedate ( = neprodáte )  vezmem si inú "  .... viz storno objednávky výše .......... jsem se podíval , co existuje za nabídku "mladých ojetin"  u našich západních německých soudruhů ...a  podařilo se !

Jeden německy Peugeot Autohaus prodaval  ojetého krasavce  z  r.v. 4/2021 s 63.000 km s téměř "novinářskou konfigurací"=2.0 BlueHdi EAT8 GT + nightvision + panorama + full Parkassist.......za 33T Euro.

Tak jsem si pro něj jel.........jinak bych 2.0 BlueHdi EAT8 asi již nikdy neměl.......

Ja to červený krasavec s černou střechou....tak jako má už. mPavlinka výše ...ta ji ma ale uplně novou s 1.6 Turbem...

... tak až si tam něco "dobastlím" ...tak to sem hodím  do fora  jako Tipy a Triky ke zlepšení  🙂 

image.thumb.png.fbff254a288a75887f903d4c6e8752b7.png

 

Upraveno uživatelem otojanicek
oprava udaju
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Cool. Takže po skoro dvou letech je to (doufejme) ve finále a auto snad bude na přelomu 03/04. Nebude červené (zrušeno mimo GT řadu), bude dražší (předběžný odhad je cca o 100k - a to ještě údajně jen díky "7 dnů Peugeot" akci)...no ale hlavně, že bude 😄

Tak uvidíme, jak se to dovyvine. Pak přibude - samozřejmě - chlubící se vlákno v Našich kárách 😄

P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je masakr. Jak se na tom snaží napakovat... Jestli to máš objednané už skoro dva roky, tak logicky si na to měli nakoupit komponenty před dvěma roky a cenu dodržet a neotravovat. Max. o něco málo zdražit kvůli energiím a pracovní síle. Jen se snaží využít té bezmoci a po tom čekání to člověk vezme i za podstatně vyšší cenu. Také jsem bral, co bylo a že nemám automatické páté dveře je ještě pořád lepší možnost, než nemít senzory nebo kamery. Taky se dívám, že aktuální ceník je dost ořezaný na tři výbavy a dva motory a cena nám pěkně poskočila. Chápu, že krom radosti z nového auta zůstane i pachuť z toho všeho okolo. A pořád budou plakat, že se prodává málo aut... 😄 Jinak gratulace alespoň k tomu blížícímu se konci čekání!

Upraveno uživatelem pavelu96
Necituj celý přímo předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2ozzy56: Nojo, lidi jsou různé 🙂 vzhledem k tomu, že se mi prostě 5008 líbí, na existenci auta (navíc stávající stejně šlape jako hodinky) mi život nestojí a barva sama o sobě nejezdí - tak je mi to celkem fuk. Jiná značka mě stejně neoslovuje, takže tak.

P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...